محدودیت‌های جدید برداشت نقدی نیجریه

بانک مرکزی نیجریه (CBN) در دستورالعمل جدید به موسسات مالی اعلام کرد که افراد اکنون فقط می‌توانند معادل کمتر از ۲۲۲ دلار در هفته برداشت کنند، در حالی که شرکت‌ها فقط می‌توانند وجه نقدی را که بیش از ۱,۱۱۱ دلار در مدت مشابه نباشد برداشت کنند. بانک مرکزی گفت، محدودیت‌های جدید که مطابق با سیاست‌های CBN است، قرار است از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی شود.

 

هزینه پردازش برای برداشت‌های نقدی پیش از محدودیت‌های جدید اخذ می‌شود

بانک مرکزی نیجریه (CBN) اخیراً محدودیت‌های بازبینی شده برداشت نقدی را اعلام کرد که از ۹ ژانویه ۲۰۲۳ اجرایی می‌شود. این اعلامیه تنها چند روز قبل از شروع گردش اسکناس‌های جدید نایرا در این کشور منتشر می‌شود. طبق نامه سرگشاده ۶ دسامبر بانک مرکزی به موسسات مالی، آخرین بخشنامه همراستا با سیاست‌های جدید CBN است.

 

بر اساس این نامه، حداکثر برداشت هفتگی وجه نقد از طریق بورس (OTC) توسط افراد و سازمان‌های شرکتی به ترتیب معادل ۲۲۲ دلار (۱۰۰,۰۰۰ N) و ۱,۱۱۱ دلار (۵۰۰,۰۰۰ N) در صورت استفاده از نرخ رسمی ارز کمتر از آن خواهد بود. ۴۵۰ واحد پول محلی برای هر دلار. برای برداشت‌های نقدی توسط افراد و شرکت‌ها که بیش از محدودیت‌های جدید باشد، CBN گفت که این مبلغ به ترتیب ۵% و ۱۰% کارمزد پردازش را دریافت می‌کند.

 

برای برداشت‌های نقدی از طریق دستگاه خودپرداز، در نامه آمده است که این مبلغ به مبلغی معادل ۲۲۲ دلار در هفته محدود می‌شود که مشروط به حداکثر ۲۰,۰۰۰ N (زیر ۴۴ دلار) برداشت نقدی در روز است. محدودیت‌های برداشت وجه نقد از طریق دستگاه‌های خودپرداز به کمتر از ۴۴ دلار در روز محدود می‌شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا