اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

قوانین جدید دارایی های دیجیتال نیجریه

رگولاتور اوراق بهادار نیجریه قوانین جدیدی را اعلام کرده است که بر انتشار دارایی های دیجیتال نظارت می کند. قوانین جدید همچنین شامل شرایط ثبت نام برای پلتفرم هایی است که دارایی های دیجیتال را ارائه می دهند.

 

تشکیل پرونده ارزیابی اولیه

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه (SEC) قوانین جدیدی را اعلام کرد که بر انتشار دارایی های دیجیتال به عنوان اوراق بهادار نظارت می کند. این مقررات همچنین شامل قوانینی در مورد الزامات ثبت نام برای پلتفرم های ارائه دهنده دارایی های دیجیتال (DAOPs) می باشد. ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) و مبادلات دارایی دیجیتال در مجموعه قوانین جدیدی که اخیراً توسط کمیسیون منتشر شده است، پوشش داده شده است.

طبق مقررات جدید، افراد یا نهادهایی که به دنبال جمع‌آوری سرمایه از طریق عرضه سکه یا فروش خصوصی توکن‌ها هستند، باید ابتدا یک فرم ارزیابی اولیه و پیش‌نویس وایت پیپر را ارسال کنند. در پیش‌نویس وایت پیپر، کمیسیون می‌گوید که نهادی که به دنبال مجوز برای فعالیت است، باید اطلاعات کامل و جاری در مورد پروژه‌های اولیه ارائه دارایی دیجیتال، طرح تجاری و مطالعه امکان‌سنجی را به آن ارائه دهد.

پیش نویس سند همچنین باید توضیح مختصری از پیشنهاد اولیه دارایی دیجیتال، ارزش هر توکن و امتیازاتی که به خریدار می دهد ارائه دهد. SEC گفت:

استفاده و تخصیص بودجه نیز باید در آن ذکر شود.

 

سلب مسئولیت وایت پیپر

در مورد وایت پیپر پروژه های اولیه ارائه دارایی دیجیتال، کمیسیون گفت که این سند باید دارای سلب مسئولیت باشد مبنی بر اینکه این نشان دهنده پیشنهاد فروش نیست. هنگامی که اسناد مورد نیاز ثبت شد، SEC آن را برای تصمیم گیری بررسی می کند.

 

کمیسیون باید آن را ظرف ۳۰ روز پس از دریافت بررسی کند تا مشخص کند که آیا دارایی دیجیتالی که برای ارائه پیشنهاد می‌شود، طبق قانون سرمایه‌گذاری و اوراق بهادار ۲۰۰۷ مورد قبول است یا خیر.

 

پس از تصمیم گیری، SEC ظرف پنج روز پس از پایان بررسی، این موضوع را به ناشر اطلاع خواهد داد.

 

کمیسیون علاوه بر توضیح مراحلی که ناشران بالقوه ارزهای دیجیتال باید انجام دهند، الزامات و محدودیت هایی را نیز لیست می کند که باید رعایت شوند. برای متقاضیانی که به دنبال ثبت نام به عنوان DAOP هستند، قوانین جدید می گوید که باید هزینه تشکیل پرونده معادل ۲۴۱ دلار، هزینه پردازش ۷۲۴ دلار و هزینه ثبت نام ۷۲,۴۳۰ دلار بپردازند.

در جای دیگر در سند قوانین جدید ۵۴ صفحه‌ای، کمیسیون می‌گوید که یک DAOP باید ثبتی از دارندگان توکن اولیه که برای دارایی‌های مجازی یا توکن‌های دیجیتالی در طول دوره پیشنهاد مشترک شده‌اند نگهداری کند و وارد ثبت شود. در مورد استفاده از پلتفرم دیگری به عنوان میزبان، SEC گفت:

صاحب صادرکننده نباید به طور همزمان در چندین DAOP یا در یک پلت فرم سرمایه‌گذاری جمعی سهام میزبانی شود.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا