اخبار هک و امنیتاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهاناخبار صرافی‌ ها

درآمدهای پولشویی برای خرید بیت کوین در نیجریه

سه شهروند نیجریه ای متهم به استفاده از درآمد حاصل از پولشویی برای خرید بیت کوین به ارزش بیش از ۴۳ میلیون دلار از پلتفرم های مبادلات ارزهای دیجیتال مانند بایننس و بوشا هستند. این سه نفر متهم به انتقال معادل بیش از ۲۱۵ میلیون دلار از نیجریه به کنیا بین اکتبر تا نوامبر ۲۰۲۰ هستند.

 

سیاستمدار قدرتمند کنیایی به پولشویی های ادعایی کمک می کند

در گزارشی آمده است که آژانس بین‌المللی اجرای قانون، اینترپل، به‌دنبال نتیجه‌گیری پرونده‌ای است که سه شهروند نیجریه‌ای از درآمدهای حاصل از پولشویی برای خرید بیت‌ کوین به ارزش بیش از ۴۳ میلیون دلار استفاده کرده‌اند. یک سیاستمدار قدرتمند کنیایی که نامش فاش نشده است نیز متهم به کمک به سه نفر نیجریه‌ای در تلاش برای پنهان کردن انگیزه دقیق انتقال وجوه هستند.

 

بر اساس گزارش نشریه کنیا، نیشن، تحقیقات اینترپل نشان داد که این سه نفر می توانستند بین اکتبر تا نوامبر ۲۰۲۰ بیش از ۲۱۵ میلیون دلار (۲۵ میلیارد شیلینگ کنیا) از نیجریه به کنیا منتقل کنند.

 

هنگامی که وجوه در کنیا بود، این سه، اولوبونمی آکینیمیجو، اولوفمی اولوکونمی دمورن و اغوساسره نهیخاره به خرید بیت کوین مشغول بودند. گفته می‌شود که در طول این خرید، بیت‌ کوین‌هایی را به دست آوردند که در آن زمان به ارزش ۳۶,۳۵۳,۷۲۸ دلار از شعبه ثبت‌شده ایالات متحده بایننس، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال از نظر حجم معامله، بود. ۷,۲۴۶,۵۸۲ دلار دیگر برای خرید بیت کوین در بوشا، یکی دیگر از صرافی‌های ارز دیجیتال استفاده شد.

 

مقامات شش حساب بانکی را مسدود کردند

این گزارش می‌گوید پس از به دست آوردن بیت‌ کوین‌ها، تصور می‌شود که کریپتو را به عنوان بخشی از تلاش برای غیرقابل ردیابی کردن آن‌ها در کیف پول‌های فردی توزیع کرده‌اند. با این حال، نشریه کنیایی گفت که نمی‌تواند تعداد دقیق بیت‌کوین‌هایی را که سه نفر نیجریه ای در صرافی ارز دیجیتال کنیا Bitpesa و در Quidax خریداری کرده‌اند، مشخص کند.

 

در این گزارش آمده است که سه نفر نیجریه‌ای موفق شده اند وجوه خود را با این بهانه که انتقال وجوه شرکت است، جابه جا کنند. با این حال، حجم انتقال وجوه در نهایت باعث جلب توجه اینترپل شد.

 

در پی تحقیقات اینترپل، آژانس بازیابی دارایی کنیا (ARA) حکم دادگاهی را به دست آورده است که به آن اجازه می دهد شش حساب بانکی متعلق به شش شرکت مرتبط با پولشویی های ادعایی را مسدود کند.

 

در همین حال، گزارش Nation پائولین وانجیرو واچیرا و ایوالین واویرا گاچوکی را به عنوان دو شهروند کنیایی معرفی کرد که ممکن است به سه نفر نیجریه‌ای برای انتقال وجوه شسته شده کمک کرده باشند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا