نرخ تورم نیجریه در ماه اوت به ۲۰.۵۲ درصد رسید

در حالی که تورم سالانه نیجریه برای هفتمین ماه متوالی در اوت ۲۰۲۲ به ۲۰.۵۲ درصد رسید، آخرین داده‌های اداره ملی آمار نیجریه نشان می‌دهد که نرخ، ماه به ماه از ۱.۸۲ درصد تا ۱.۷۷ درصد افزایش یافته است. گفته می‌شود کاهش ارزش پول داخلی، اختلال در عرضه محصولات غذایی و افزایش هزینه‌های تولید از عوامل افزایش اخیر بوده است.

 

کاهش ارزش پول باعث تورم می‌شود

بر اساس آخرین داده های اداره ملی آمار نیجریه (NBS)، تورم کل این کشور غرب آفریقا در ماه اوت ۲۰۲۲ به ۲۰.۵۲ درصد رسید. آخرین نرخ ۳.۵۱ درصد بالاتر از ۱۷.۰۱ درصد ثبت شده در اوت ۲۰۲۱ است. با این افزایش اخیر، نیجریه اکنون شاهد افزایش تورم سالانه برای هفتمین ماه متوالی بوده است. به گفته سازمان آمار، کاهش ارزش پول داخلی یکی از عوامل اصلی افزایش نرخ تورم سالانه است.

 

همانطور که قبلا گزارش دادیم، نرخ مبادله ارز نیجریه در برابر دلار آمریکا در اواخر ژوئیه ۲۰۲۲ به پایین‌ترین حد خود رسید. در حالی که بانک مرکزی این کشور دلالان را به دلیل نقش آنها در تضعیف پول محلی مقصر دانسته است، برخی از اقتصاددانان استدلال می‌کنند که این روند ادامه دارد و کمبود ارز تا حد زیادی مقصر است.

 

 

علاوه بر کاهش ارزش پول، NBS همچنین به اختلال در عرضه مواد غذایی و افزایش هزینه‌های تولید عمومی به عنوان عوامل دیگری اشاره کرد که باعث افزایش نرخ تورم سالانه شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا