اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

ارزش پول نیجریه به پایین ترین حد خود رسید!

بانک مرکزی نیجریه، سفته بازان ارز را متهم کرده است که در پس سقوط اخیر ارز محلی به پایین ترین سطح تاریخی جدید N710 در برابر دلار هستند. رهبر یک انجمن نیجریه‌ای اصرار داشت که تجارت کریپتو ممکن است مقصر سقوط اخیر ارزش نایرا باشد.

 

کوچ نیجریه‌ای‌ها به دلار

بر اساس گزارش های محلی، نرخ مبادله بازار موازی ارز نیجریه در برابر دلار آمریکا اخیراً به پایین ترین حد جدید یعنی N710 در هر دلار سقوط کرده است. طبق گزارش ها، کاهش سریع ارزش پول توسط نیجریه‌ای‌ها تقویت می شود که پس انداز خود را از نایرا به دلار تبدیل می کنند.

 

با این حال، علیرغم ادامه کاهش ارزش پول در بازار موازی، بانک مرکزی نیجریه (CBN) اصرار دارد که نرخ رسمی مبادله نایرا در برابر دلار در حدود N424 برای ۱ دلار باقی بماند.

 

اوسیتا نوانیسوبی، مدیر ارتباطات شرکتی CBN، در بیانیه‌ای پس از سقوط اخیر نایرا، سفته‌بازان را به دلیل سقوط اخیر ارز مقصر دانست. نوانیسوبی با این وجود مدعی شد که مداخلات بانک مرکزی مانند طرح تشویقی نایرا برای دلار و برنامه RT200 FX در حال حاضر به نیجریه کمک می کند تا مشکل دیرینه کمبود ارز را برطرف کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا