ارزش پول نیجریه بیش از ۳۰ درصد سقوط کرد

نرخ رسمی ارز نیجریه در برابر دلار آمریکا اخیراً از ۴۷۰ NGN در هر دلار به NGN 634 در هر دلار سقوط کرده است. تصمیم بانک مرکزی برای اجازه دادن به نایرای شناور چند هفته پس از آن اتخاذ شد که رئیس جمهور نیجریه، بولا احمد تینوبو، قول داد به رژیم چند نرخی ارز CBN پایان دهد.

 

کاهش ارزش نایرا

نرخ ارز رسمی ارز نیجریه در برابر دلار آمریکا در ۱۴ ژوئن به پایین‌ترین حد تاریخ NGN 634 در هر دلار سقوط کرد. کاهش بیش از ۳۰ درصدی نایرا تنها چند روز پس از انکار بانک مرکزی نیجریه (CBN) نسبت به کاهش ارزش مبادله ارز رخ داد. نرخ به NGN 631 در هر دلار از فقط NGN 470 در هر دلار سقوط کرد. تصمیم بانک مرکزی برای اجازه دادن به نایرای شناور نیز چند هفته پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور نیجریه، بولا احمد تینوبو، قول داد به رژیم چند نرخی ارز CBN پایان دهد.

 

قبل از کاهش آشکار ارزش نایرا توسط بانک مرکزی، بانک نیجریه نرخ مبادله نایرا به دلار را برای بیش از یک سال زیر NGN 500به USD 1 نگه داشته بود. در همان دوره، نرخ ارز نایرا بین NGN 600 و NGN 800 در هر دلار بود. در این دوره گزارش شده است که CBN بارها درخواست‌های کاهش ارزش نایرا را رد کرده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا