اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

عواقب محدودیت‌های کریپتو و ممنوعیت توییتر در نیجریه

یک گزارش جدید به این نتیجه رسیده است که محدودیت ها در تجارت ارزهای دیجیتال و همچنین ممنوعیت توییتر توسط مقامات نیجریه، ممکن است سرمایه گذاری مستقیم خارجی در صنعت فین تک را فلج کرده باشد.

 

سرمایه گذاری مستقیم خارجی فلج شده است

یک گزارش جدید نشان می‌دهد که محدودیت‌های اعمال شده توسط مقامات نیجریه در تجارت کریپتو ممکن است به کاهش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی که به صنعت فین‌تک می‌رود کمک کرده باشد. همین محدودیت‌ها و همچنین ممنوعیت توییتر، بر جوانان نیجریه‌ای که از طریق تجارت ارزهای دیجیتال درآمد کسب می‌کردند نیز تأثیر منفی گذاشته است.

 

این گزارش با عنوان پویایی شهرنشینی آفریقا در سال ۲۰۲۲، قدرت اقتصادی شهرهای آفریقا به طور مشترک توسط دبیران کل سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) و سازمان ملل متحد (سازمان ملل) منتشر شد.

 

در پایان این گزارش آمده است:

محدودیت‌ها در تراکنش‌های ارزهای دیجیتال و ممنوعیت کامل توییتر در نیجریه، سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در صنعت فین‌تک را فلج کرده و بر میلیون‌ها جوان نیجریه‌ای که از این بخش امرار معاش می‌کنند، تأثیر منفی گذاشته است.

 

نیجریه مالیات را رد کرد

با این حال، گزیده‌ای از گزارش منتشر شده توسط Business Insider Africa نشان می‌دهد که برخی از جوانان نیجریه‌ای ممکن است راه‌هایی برای دور زدن قانونی این محدودیت‌ها و ادامه تجارت پیدا کرده باشند. معاملات ارزهای دیجیتال همتا به همتا در نیجریه مدت کوتاهی پس از درخواست بانک مرکزی از موسسات مالی برای توقف تسهیل تراکنش‌های مربوط به کریپتو افزایش یافته است.

 

با تغییر روش‌های جایگزین و در عین حال قانونی مبادلات، این گزارش اظهار داشت که معامله‌گران به طور مؤثر مالیات و هزینه‌های مبادله‌ای را که در غیر این صورت وارد سیستم می‌شد، از نیجریه رد می‌کردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا