اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

نیجریه به دستورالعمل‌های واضح برای کریپتو نیاز دارد

به مقامات نیجریه گفته شده است که دستورالعمل‌های نظارتی ارزهای دیجیتال این کشور را ارتقا دهند زیرا مقررات فعلی با واقعیت‌های موجود سازگار نیست. به گفته کارشناسان حقوقی، علاقه روزافزون نیجریه‌ای‌ها به ارزهای دیجیتال به این معنی است که این کشور باید دستورالعمل های واضحی برای این صنعت داشته باشد.

 

نیجریه‌ای‌ها به سرپیچی از بانک مرکزی ادامه می‌دهند

کارشناسان حقوقی که در یک سمینار دو روزه که اخیراً در نیجریه برگزار شد صحبت کردند، از مقامات خواستند تا دستورالعمل‌های نظارتی ارزهای دیجیتال این کشور را ارتقا دهند. کارشناسان استدلال کردند که چنین ارتقایی لازم است زیرا نیجریه‌ای‌ها تا حد زیادی قوانین فعلی را که به دنبال سرکوب تجارت یا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است نادیده گرفته اند.

 

همانطور که اخیراً گزارش دادیم، نیجریه‌ای‌ها با استفاده از پلتفرم‌های معاملاتی همتا به همتا، محدودیت‌های بانک مرکزی در تجارت یا سرمایه‌گذاری کریپتو را کنار می‌زنند. به عنوان مثال، تنها در نیمه اول سال ۲۰۲۲ گزارش شده است نیجریه‌ای‌هایی که از Paxful، یک صرافی همتا به همتا ارز دیجیتال استفاده کردند، معاملاتی به ارزش تقریباً ۴۰۰ میلیون دلار انجام داده‌اند. علاوه بر این، اخیراً یک نظرسنجی نشان داد که ساکنان این کشور غرب آفریقا بیشترین علاقه را به ارزهای دیجیتال در سطح جهان دارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا