نیجریه وضعیت اضطراری غذایی اعلام کرد

دولت نیجریه پس از اینکه آخرین داده‌های اداره ملی آمار (NBS) نشان داد که نرخ تورم این کشور با ۰.۳۸ درصد افزایش به ۲۲.۷۹ درصد رسیده است، وضعیت اضطراری قیمت مواد غذایی را اعلام کرد. NBS گفت که رقم تورم ژوئن به طور کامل تاثیر حذف یارانه سوخت و یکسان‌سازی نرخ ارز را نشان نمی‌دهد.

 

استهلاک نایرا

بر اساس داده‌های اداره ملی آمار نیجریه، نرخ تورم این کشور در ژوئن به ۲۲.۷۹ درصد افزایش یافت. افزایش نزدیک به ۰.۴ درصدی نسبت به رقم ۲۲.۴۱ درصدی ماه می، ششمین بار متوالی است که این نرخ افزایش یافته و دولت نیجریه را وادار به اعلام وضعیت اضطراری قیمت مواد غذایی کرده است.

 

در آخرین گزارش خود، NBS همچنین اعلام کرد که نرخ تورم کل کشور آفریقای غربی ۴.۱۹ درصد بیشتر از نرخ ثبت شده در ژوئن ۲۰۲۲ بود که ۱۸.۶۰ درصد بود. داده‌های NBS همچنین نشان داد که در دوازده ماه گذشته، دسامبر ۲۰۲۲ تنها ماهی است که نرخ تورم کاهش یافته است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا