آموزش NFTNFT

تاثیرات NFT ها بر محیط زیست

آیا توکن‌های غیرقابل تعویض به محیط زیست آسیب می‌رسانند؟

ممکن است چیزی در مورد NFT و نحوه تأثیر آنها بر محیط زیست شنیده باشید. روشی که NFT ها ایجاد می شوند بسیار انرژی بر است. اکثر NFT ها با استفاده از روش عملیات اثبات کار، که از مقدار زیادی برق استفاده می کند، ضرب می شوند. هر فرآیند انرژی بر، مربوط به کریپتو یا موارد دیگر، می تواند با افزودن به انتشار دی اکسید کربن جو، تغییرات آب و هوایی را تشدید کند. با این حال، روش‌های دوست‌دار محیط‌زیست دیگری نیز برای ضرب NFT وجود دارد، به‌ویژه روش‌هایی که از اثبات سهام استفاده می‌کنند.

 

چگونه NFT ها بر محیط زیست تأثیر می گذارند؟

NFT ها خود بر محیط زیست تأثیر نمی گذارند، اما نحوه تولید آنها می تواند پیامدهای زیست محیطی قابل توجهی داشته باشد. بیایید نگاهی به نحوه تولید این توکن ها با استفاده از مکانیسم اثبات کار بیندازیم تا بفهمیم که چگونه تولید آنها انرژی زیادی مصرف می کند.

فهرست شدن در یک بازار ارز دیجیتال: معمولاً، قبل از تولید، در یک بازار NFT فهرست می شوند. در حالی که فهرست کردن یک NFT انرژی بر نیست، اما این مکان فهرست شدن است که تعیین میکند فرآیند تولید به چه مقدار انرژی نیاز دارد. انتخاب یک بازار، مانند OpenSea که بر روی پلتفرم اتریوم است و از مکانیسم اثبات کار استفاده می‌کند، به این معنی است که حداقل در حال حاضر فرآیند استخراج انرژی بر خواهد بود.

خریداری یک NFT: خرید یک NFT اغلب کاتالیزوری برای استخراج است و توسط ماینرهای ارزهای دیجیتال که منابع محاسباتی گسترده ای را کنترل می کنند، استخراج می شود. فرآیند استخراج انرژی بر است. با سخت‌افزار محاسباتی تخصصی که از مقادیر زیادی برق استفاده می کند.

ذخیره یا انتقال NFT : پس از تکمیل خرید، می توانید NFT را ذخیره کرده یا به شخص دیگری انتقال دهید. اگر آن را به بازار NFT دیگری منتقل کنید که از اثبات کار استفاده می کند، همان فرآیند پر انرژی که برای تولید NFT استفاده شده بود برای انتقال تکرار می شود. صرف ذخیره NFT انرژی مصرف نمی کند.

ممکن است این سؤال برای شما پیش بیاید که دقیقاً چگونه فرآیند استخراج انرژی مصرف می کند. تنها ماینرهایی که بیشترین قدرت محاسباتی را دارند احتمالاً در حل مسائل پیچیده ریاضی سریع‌ترین موفقیت را دارند، به این معنی که ماینرها باید مقدار زیادی سخت‌افزار محاسباتی را راه‌اندازی کنند و از برق زیادی استفاده کنند. یک شبکه جهانی از ماینرها برای اعتبارسنجی بلوک‌های تراکنش‌ها، از جمله تراکنش‌های NFT، رقابت می‌کنند، و هر ماینر شرکت‌کننده را ملزم می‌کند که به طور گسترده برق مصرف کند (حتی اگر فقط یک ماینر برای تأیید هر بلوک جدید تراکنش انتخاب شود).

 

NFT های کم مصرف را از کجا بخریم

 

NFT های کم مصرف را از کجا بخریم؟

اگر می خواهید یک NFT بدون آسیب رساندن به محیط زیست بخرید، چندین گزینه برای خرید توکن غیرقابل تعویض خود دارید. هر یک از این پلتفرم های بلاکچین از اثبات سهام استفاده می کند و از ایجاد و تبادل NFT ها پشتیبانی می کند:

Solana: بلاکچین Solana از طیف گسترده ای از بازارهای NFT، از جمله (Magic Eden، Solanart و Rabbit Hole) پشتیبانی می کند.

Algorand: بلاکچین Algorand از Aorist، یک بلاکچین NFT متمرکز بر آب و هوا برای هنرمندان، علاوه بر چندین بازار NFT پشتیبانی می کند. بلاکچین Algorand برای پشتیبانی از NFT ها مناسب است، زیرا این بلاکچین طوری طراحی شده است که هرگز به نسخه های تکراری تقسیم نمی شود.

cardano: یک بلاکچین است که به دلیل سازگاری با محیط زیست شناخته شده است. بازار NFT میزبانی شده در Cardano شامل CNFT و Galaxy of Art است.

تزوس: بلاکچین تزوس میزبان چندین بازار NFT از جمله Rarible است که هم بازار NFT را اداره می کند و هم از ایجاد NFT توسط هنرمندان پشتیبانی می کند.

 

آیا NFT ها می توانند انرژی کمتری مصرف کنند؟

ضرب کردن یا انتقال یک NFT معمولاً انرژی بر است، اما نیازی به این کار نیست. پلتفرم‌های بلاکچین با استفاده از روش عملیات اثبات سهام می‌توانند بدون استفاده بیش از حد الکتریسیته و تأثیر منفی بر محیط، NFT تولید کنند.

روش اثبات سهام انرژی کمتری نسبت به اثبات کار مصرف می کند. زیرا به استفاده گسترده از سخت‌افزار محاسباتی نیاز ندارد. در حالی که ماینرهایی که در شبکه بلاکچین اثبات کار شرکت می‌کنند، انگیزه مصرف برق را برای استخراج موفقیت‌آمیز یک بلوک دارند، اعتبارسنجی‌هایی که در بلاکچین اثبات سهام مشارکت می‌کنند، موظف هستند دارایی‌های ارز دیجیتال خود را به اشتراک بگذارند (موافقت کنند که مبادله یا نفروشند). استیک کردن برای اعتبار سنجی بلاکچین راهی برای ایمن کردن یک بلاکچین بدون نیاز به مصرف بیش از حد انرژی توسط مشارکت کنندگان شبکه است.

 

چند روش خلاقانه برای تاثیر کمتر NFT بر محیط

استفاده از انرژی های تجدیدپذیر: ماینرهایی که از اثبات کار برای تولید NFT استفاده می کنند، می توانند از منابع تجدیدپذیر انرژی استفاده کنند. در حالی که استخراج اثبات کار انرژی بر است، منبع انرژی مورد نیاز می تواند بدون انتشار باشد. انرژی خورشیدی یک انتخاب محبوب است، اما گزینه های دیگر عبارتند از برق تولید شده توسط نیروگاه های باد و آبی.

سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر: با توجه به فروش برخی NFT ها با قیمت های چشمگیر، می توان بخشی از این درآمد را به سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر اختصاص داد. تغییر مقیاس بزرگ به سمت انرژی های تجدیدپذیر می تواند اثرات زیست محیطی تولید NFT ها را محدود یا از بین ببرد.

سرمایه‌گذاری در فناوری‌های تجربی: درآمد حاصل از فروش NFT را می‌توان در فناوری‌های آزمایشی که برای کاهش یا معکوس کردن اثرات تغییرات آب و هوایی طراحی شده‌اند، سرمایه‌گذاری کرد. جذب و ذخیره کربن، که انتشار دی اکسید کربن را جمع‌آوری و به داخل زمین پمپ می کند، نمونه ای از یک فناوری تجربی است که برخی معتقدند می تواند معمای تغییرات آب و هوایی را حل کند.

خرید اعتبارات کربن افست: سرمایه گذاران NFT که مایل به جبران اثرات زیست محیطی خرید NFT هستند، می توانند اعتبارات کربن افست خریداری کنند. در حالی که خرید اعتبار کربن عملاً انتشار دی اکسید کربن را کاهش نمی دهد، انگیزه مالی برای دیگران فراهم می کند تا مجموع انتشار خود را به صورت سالانه به حداقل برسانند.

 

آیا محیط بانان می توانند در NFT سرمایه گذاری کنند

 

سوالات متداول

 

آیا NFT ها برای محیط زیست مضر هستند؟

زمانی است که یک NFT در بازار NFT با استفاده از روشی پرانرژی، مانند اثبات کار، ایجاد می شود، محیط می تواند تاثیری مانند افزایش ردپای کربن را تجربه کند. برای محدود کردن آسیب به محیط زیست

NFT ها چقدر انرژی مصرف می کنند؟

ایجاد NFT در پلتفرم اتریوم بیش از ۲۶۰ کیلووات ساعت برق مصرف می کند، همان مقدار برقی که یک خانواده متوسط ​​آمریکایی در حدود ۹.۰۵ روز مصرف می کند.

آیا سرمایه گذاران ESG می توانند NFT بخرند؟

سرمایه گذارانی که مسائل زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) را در اولویت قرار می دهند همچنان می توانند NFT ها را خریداری کنند. هر NFT که با استفاده از روش اثبات سهام استخراج شود، به طور بالقوه می تواند برای سبد سرمایه گذاران ESG مناسب در نظر گرفته شود.
امتیاز دهید

علیرضا عظیمی

او مقاله نویس حرفه‌ای ارزیدو و یک روزنامه نگار فناوری مالی است که در کرج زندگی می کند. وی از سال 2019 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است و علاقه زیادی به بیت کوین، کد منبع باز و برنامه های غیرمتمرکز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا