متوسط

کیف پول NFT چیست؟ معرفی بهترین کیف پول های NFT

بهترین کیف پول های NFT

NFT ها دارایی هایی هستند که بر روی بلاکچین ثبت می‌شوند پس برای حفظ و نگهداری آن‌ها به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز داریم که از NFT ها نیز پیشتیبانی کند. کیف پول ارز دیجیتال ابزار مهمی است زیرا دارایی‌های ارز دیجیتال و NFT ها را توسط آن نگهداری و مدیریت می‌کنیم. موارد بسیاری در انتخاب کیف پول NFT تاثیر‌گذار است که در این مقاله به بررسی جزئیات مربوط به آن می‌پردازیم پس تا پایان این مقاله مهم همراه ما باشید.

اگر می‌خواهید در حوزه NFT ها و تمامی موارد مربوط به آن به یک متخصص تبدیل شوید پیشنهاد می‌شود از مقاله آموزش NFT بازدید نمائید.

 

NFT چیست؟

NFT مخفف Non Fungible Token می‌باشد و به توکن‌هایی اطلاق می‌شود که نمی‌توان آن‌را با توکن NFT دیگری مبادله کرد زیرا توکن‌های NFT غیرقابل تعویض هستند و هر توکن NFT منحصر به فرد است. ارزش یک صد دلاری با صد دلاری دیگر برابر است و تفاوتی با یکدیگر ندارند به همین دلیل قابل مبادله می‌باشند اما توکن‌های NFT منحصر به فرد هستند و قابل مبادله نمی‌باشند زیرا ارزش یک توکن NFT با دیگری برابر نیست و امکان دارد چند صد هزار دلار تفاوت قیمتی داشته باشند.

با ارزش‌ترین مسئله در مورد NFT ها بحث مالکیت آنها است، زمانی که شما فایل دیجیتالی خود را بلاکچین ثبت می‌کنید تراکنش‌ها در بلاکچین ثبت می‌شوند و مالکیت آن اثر NFT برای شما اثبات شده خواهد بود. در حال حاضر انواع مختلف از دارایی‌های دیجیتالی از جمله تصاویر، موسیقی، ویدیو یا بسیاری از موارد دیگر را می‌توان به NFT تبدیل کرد. برای اطلاعات کامل در مورد NFT ها پیشنهاد می‌شود از مقاله NFT چیست؟ بازدید نمائید.

کیف پول NFT

 

کیف پول ان اف تی

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم NFT ها آثار منحصر به فردی هستند که بر روی بلاکچین قرار دارند، پس با این حساب نمی‌توانید این آثار ارزشمند و مهم را همانند یک تکه کاغذ تا کنید و درون جیبتان نگهداری کنید یا آنرا همانند اسناد مهم و با ارزش در گاو صندوق نگهداری کنید، برای نگهداری از NFT ها نیاز است که یک کیف پول NFT داشته باشید.

کیف پول NFT در واقع NFT شما را ذخیره نمی‌کنند در عوض آن‌ها کلید‌هایی را نگهداری می‌کنند که به شما امکان دسترسی به دارایی‌های خود که بر روی بلاکچین هستند را می‌دهد و مالکیت شما را اثبات می‌کند. در ادامه به بررسی انواع کیف پول‌های NFT و ارز دیجیتال می‌پردازیم.

کیف پول NFT2

 

انواع کیف پول NFT

کیف پول‌های ارز دیجیتال و NFT به دو دسته کیف پول حضانتی یا Custodial Wallet و کیف پول غیر حضانتی یا Non Custodial Wallet تقسیم می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند، در ادامه به بررسی ویژگی‌های این کیف پول‌ها می‌پردازیم.

 

کیف پول حضانتی یا Custodial Wallet

در کیف پول های حضانتی شما دارایی خود را به شخص ثالثی می‌سپارید تا از دارایی‌های شما نگهداری کند، در این روش دارایی‌های شما توسط شخص دیگری محافظت می‌شود و آن شخص به دارایی‌های شما دسترسی خواهد داشت.

به دلیل اینکه این کیف پول‌ها توسط شخص دیگری مدیریت می‌شود باید در انتخاب کیف پول‌های حضانتی تحقیقات لازم را انجام دهید و از معتبربودن آن اطمینان حاصل کنید زیرا شخص سوم به دارایی‌های شما و تراکنش های آن دسترسی خواهد داشت.

برای مثال کیف پول‌هایی که در صرافی‌های متمرکز مشاهده می‌کنید نوعی از کیف پول‌های حضانتی هستند و مسئول صرافی به دارایی‌های شما دسترسی خواهد داشت، در این روش اگر مسئول صرافی بخواهد می‌تواند تراکنش‌های شما را مسدود کند یا حتی دارایی‌های شما را انتقال دهد.

کیف پول NFT3

 

کیف پول غیر حضانتی یا Non Custodial Wallet

در کیف پول‌های غیر حضانتی کاربران کنترل کامل کلید‌های خصوصی خود را دارند و این مسئله به این معناست که ارائه دهنده کیف پول نمی‌تواند به وجوه کاربران دسترسی داشته باشد یا آن را دستکاری کند. کبف پول‌های غیر حضانتی کلید‌های عمومی و خصوصی را ذخیره می‌کنند و از این طریق به عنوان دروازه‌ای برای دسترسی به دارایی‌های بر روی بلاکچین عمل می‌کنند.

با استفاده از این کیف پول‌ها شما کنترل کامل بر روی دارایی‌های خود خواهید داشت و شخص سومی جهت مدیریت و کنترل آن وجود نخواهد داشت، این کیف پول‌ها بهترین نوع کیف پول برای نگهداری ارز‌های دیجیتال و آثار NFT است. در بالا به بررسی کیف پول‌های حضانتی و غیر حضانتی پرداختیم در ادامه به بررسی بهترین‌های حوزه کیف پول NFT می‌پردازیم.

در عین حال کیف پول‌ها به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می‌شوند، برای اطلاعات کامل در مورد کیف پول‌های ارز دیجیتال و انواع آن پیشنهاد می‌شود از صفحه آموزش کیف پول بازدید نمائید.

 

نحوه انتخاب بهترین کیف پول NFT

برای انتخاب بهترین کیف پول NFT ویژگی‌هایی باید مد نظر قرار بگیرد که با این موارد بتوانید مناسب‌ترین کیف پول برای حفظ و نگهداری NFT خود را انتخاب کنید، در ادامه ویژگی‌های مناسب برای این امر را ذکر می‌کنیم.

 

سازگاری با بازار NFT

همانطور که متوجه هستید آثار NFT را در بازار NFT معامله می‌کنید و برای این امر نیاز دارید که یک کیف پول به مارکت پلیس مورد نظر متصل کنید، برای انجام معاملات خود نیاز است یک کیف پول مناسب بازار NFT انتخاب کنید تا بتوانید NFT های خریداری شده را در آن نگهداری کنید.

 

رابط کاربری

در مورد کیف پول‌ها هر چه پیچیدگی کمتر باشد استفاده از آن کیف پول راحت‌تر خواهد بود و مدیریت تراکنش‌ها ساده‌تر انجام می‌شود به همین دلیل رابط کاربری کیف پول گزینه مهمی است که باید رعایت کنید.

 

امنیت کیف پول

کیف پول‌ها روش‌های مختلفی برای ارتقا امنیت خود ارائه می‌دهند و در عین حال هر چه میزان روش‌های امنیتی بیشتر باشد باعث امنیت خاطر بیشتر کاربر خواهد شد، روش‌هایی مانند احراز هویت‌های دو مرحله ای در حین تراکنش یا نیاز به اثر انگشت و تشخیص چهره برای ورود به کیف پول که موارد تاثیر‌گذاری در ارتقا امنیت هستند.

 

پشتیبانی از دستگاه های مختلف

اگر کیف پول دارای نسخه‌های مختلفی باشد شما می‌توانید از این طریق در هر کجا و با هر دستگاهی دارایی‌های خود را در لحظه مدیریت کنید، همچنین از این طریق می‌توانید گزارش تراکنش‌های خود را در لحظه مشاهده کرده و تراکنش‌های خود را انجام دهید. نسخه تحت وب، نسخه اندروید، IOS و نسخه‌های مناسب برای کامپیوتر از جمله مواردی هستند که امکان مدیریت کیف پول در شرایط مختلف را برای ما فراهم می‌کنند. در ادامه به معرفی بهترین کیف پول‌های ان اف تی می‌پردازیم.

 

کیف پول Math

Math Wallet یکی از کیف پول‌های مورد توجه بازار است که بیش از ۷۰ بلاکچین را پشتیبانی می‌کند، با این کیف پول می‌توانید از خدمات مختلفی از جمله مدیریت، خرید، فروش و نقدینگی NFT اسفاده کنید، این کیف پول نسخه موبایل و دسکتاپ را ارائه داده است و امکان اتصال به چندین کیف پول سخت افزاری در بازار را دارد. از طریق این کیف پول می‌توانید NFT های خود را با دستگاه‌های مختلف مدیریت کنید.

این کیف پول از رابط کاربری ساده‌ای برخوردار بوده و امنیت قابل توجهی دارد، همچنین این کیف چندین بار تحت حمایت نام‌های بزرگ ارز دیجیتال همانند Fenbushi Capital, Binance Labs, Fundamental Labs, NGC Ventures, Capital6 Eagleو Amber Group قرار گرفته است که باعث امنیت خاطر بیشتر کاربران شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این کیف پول و بررسی کامل آن پیشنهاد می‌شود از مقاله کیف پول Math بازدید نمائید.

کیف پول NFT4

 

کیف پول Enjin

Enjin Wallet از کیف پول‌های برتر برای افرادی است که می‌خواهند ارزهای دیجیتال و NFT های خود را به صورت یکجا مدیریت کنند. در این کیف یک رابط کاربری ساده گنجانده شده است و می‌توانید از این طریق به معامله انواع ارز و دارایی‌های دیجیتال بپردازید.

انجین قابلیت اتصال به کیف پول‌های سخت افزاری را فراهم کرده است و کاربر می‌توانید چندین حساب در این کیف پول ایجاد کنید و هر کدام را برای موضوعی مشخص استفاده کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این کیف پول و بررسی کامل آن پیشنهاد می‌شود از مقاله کیف پول Enjin بازدید نمائید.

کیف پول NFT5

 

کیف پول MetaMask

متامسک از محبوب‌ترین کیف پول‌های بازار ارز دیجیتال است که در بین کاربران بسیار محبوب می‌باشد، همچنین این کیف پول مناسب نگهداری NFT ها نیز می‌باشد. MetaMask بعد از رونق حوزه DeFi در سال ۲۰۲۰ بسیار محبوب‌تر شد، به نحوی که امروزه بیش از ۲۱ میلیون کاربر از این کیف پول برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال خود استفاده می‌کنند.

این کیف پول نسخه‌های مختلفی برای کامپیوتر، موبایل، و افزونه مرورگر نیز موجود می‌باشد، همین امر باعث می‌شود بتوانید دارایی‌های خود بدون محدودیت با هر دستگاهی مدیریت کنید. اکثر کاربران بازار‌های برتر NFT از این کیف پول برای اتصال به مارکت پلیس‌ها استفاده  می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این کیف پول و آموزش استفاده از آن به صورت کامل پیشنهاد می‌شود از مقاله کیف پول متامسک بازدید نمائید.

متامسک کیف پول تتر

 

کیف پول Atomic

Atomicwallet.io یک کیف پول محبوب است که کلید‌های کاربران را بر روی دستگاه خودشان ذخیره می‌کند و به نحوی استقلال کامل در نگهداری ارزها را برای کاربران فراهم می‌کند، این ولت قابلیت پشتیبانی بیش از ۳۰۰ ارز دیجیتال را دارد و خدمات بیشتری همانند خرید ارز دیجیتال با برخی کارت‌های اعتباری و تراکنش‌های مختلف را در خود جای داده است.

این کیف پول دارای نسخه‌های مختلف برای انواع دستگاه‌ها است و رابط کاربری ساده‌ای برای آن وجود دارد به نحوی که به راحتی می‌توانید از کلیه قابلیت‌های این کیف پول استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این کیف پول پیشنهاد میشود از مقاله کیف پول اتمیک بازدید نمائید.

اتمیک از امن ترین کیف پول ارز دیجیتال

 

کیف پول Exodus

Exodus Wallet از دیگر کیف پول‌های مطرح بازار است که بر حریم خصوصی کاربر تاکید خاصی داشته و کلید‌های خصوصی را بر روی دستگاه کاربر ذخیره می‌کند. این کیف پول دارای نسخه‌های مختلف برای انواع دستگاه‌ها می‌باشد به این ترتیب کاربران می‌توانند از این نرم‌افزار بر روی تمامی دستگاه‌های خود استفاده کنند.

همچنین قابلیت اتصال به کیف پول سخت افزاری نیز وجود دارد، رابط کاربری این کیف پول ساده بوده و می‌توانید کارمزد‌های تراکنش را در این تنظیم کنید. با استفاده از ادغام این کیف پول با ShapeShift میتوانید تراکنش‌های خود را به صورت ناشناس انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این کیف پول پیشنهاد می‌شود از مقاله کیف پول اکسودوس بازدید نمائید.

ساخت کیف پول اکسودوس در 8 مرحله همراه با تصویر

 

کیف پول Trust

Trust Wallet یک کیف پول ارز دیجیتال است که تقریبا از تمامی ارز‌های دیجیتال پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید توکن‌های هر بلاکچین را به این کیف پول اضافه کنید. تراست ولت دارای نسخه‌های مختلفی است به همین دلیل کاربران می‌توانند با دستگاه‌های مختلف از آن استفاده کنند.

تراست ولت امنیت بالایی دارد و روش‌هایی برای افزایش سطح امنیت آن در درون برنامه قرار داده شده است، کار با تراست ولت بسیار راحت بوده و شما می‌توانید از این کیف پول به راحتی استفاده کنید زیرا رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد. با این کیف پول می‌توانید به انواع صرافی‌های غیر متمرکز دسترسی داشته باشید و ارز‌های دیجیتال خود را در صرافی داخلی آن مبادله کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این کیف پول پیشنهاد می‌شود از مقاله کیف پول تراست بازدید نمائید.

کیف پول تراست ولت

 

کیف پول Crypto.com

Crypto.com Defi Wallet یک کیف پول جذاب از محصولات شرکت Crypto.com است، این کیف پول غیر حضانتی به شما امکان نگهداری ارزهای دیجیتال، مبادله و کسب سود از طریق مختلف را به شما می‌دهد همچنین در این کیف پول امکان نگهداری و مدیریت NFT ها نیز وجود دارد.

در این کیف پول ترفند‌هایی برای افزایش امنیت در نظر گرفته شده است که کاربران با استفاده از آن‌ها امنیت دارایی خود را افزایش می‌دهند. طراحی این کیف پول به نحوی است که کاربران می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند و نیازی به آموزش خاص برای استفاده از قابلیت‌های این کیف پول نیست.

پیشنهاد می‌شود برای کسب اطلاعات کامل در مورد این کیف پول از مقاله کیف پول Crypto.com بازدید نمائید.

کریپتو دات کام ولت 33

 

جمع‌بندی

کیف پول NFT یک بخش مهم از اکوسیستم NFT ها است که از طریق آن می‌توانید دارایی های NFT خود را مدیریت و نگهداری کنید. عوامل مختلفی در انتخاب یک کیف پول مناسب دخیل است که در بالا به بررسی آن‌ها پرداختیم. بسته به شرایط و اهداف خود می‌توانید آثار NFT را در کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری نگهداری کنید.

۵/۵ - (۳ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا