اخبار NFTاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

کاهش ۸ درصدی حجم فروش NFT نسبت به هفته گذشته

طی چند هفته گذشته، فروش توکن های غیرمثلی (NFT) ثابت مانده است و داده های هفت روز گذشته نشان می دهد که فروش NFT نسبت به هفته قبل ۸.۱۱ درصد کاهش یافته است. علیرغم رکود، تعداد کمی از مجموعه های NFT شاهد افزایش قابل توجهی از نظر فروش بودند زیرا مجموعه هایی مانند Electricsheep، Moonbirds، و Moonbirds Oddities بین ۹۰٪ تا بیش از ۱۶,۰۰۰٪ افزایش یافته اند.

 

کاهش ۸ درصدی فروش NFT به دلیل اینکه NFT های مبتنی بر اتریوم ۸۳ درصد از حجم فروش ۱۵۹ میلیون دلاری این هفته را به خود اختصاص دادند

داده های هفت روز گذشته نشان می دهد که ۱۵۹.۲۴ میلیون دلار فروش NFT ثبت شده است که ۸.۱۱ درصد کمتر از فروش ۱۷۳.۲۹ میلیون دلاری هفته قبل است. ۱۳۳.۴۵ میلیون دلار یا ۸۳ درصد از کل فروش NFT در این هفته از NFTهای مبتنی بر اتریوم حاصل شده است.

 

فروش باقی مانده از ۱۷ شبکه مختلف بلاک چین سرچشمه می گیرد. در حالی که اتریوم سهم اصلی را در اختیار گرفت، فروش NFT ناشی از زنجیره ETH در این هفته ۸.۱۶ درصد کاهش یافته است. بلاک چینی که در هفت روز سود قابل توجهی داشته است، شبکه Palm 60.50 درصد و بلاک چین Flow است که ۴۰.۱۲ درصد رشد داشته است.

 

علاوه بر فلو و پالم، شبکه‌های بلاک چین فانتوم، آربیتروم و کرونوس نیز طی هفت روز گذشته شاهد افزایش فروش NFT بوده‌اند. بزرگترین بازنده از نظر فروش NFT در هفته گذشته Waves است، زیرا فروش NFT زنجیره‌ای نسبت به هفته قبل ۶۱.۴۴ درصد کاهش یافته است.

 

بیشتر فروش NFT در این هفته از مجموعه NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) ناشی می شود، اما فروش BAYC در این هفته ۵.۰۶ درصد کاهش یافته است. پس از BAYC مجموعه‌های Potatoz ،Sorare Football ،Otherdeed و Moonbird Oddities قرار می‌گیرند.

 

Moonbird Oddities شاهد افزایش قابل توجه ۲۶۶.۱۰ درصدی هفت روزه از نظر فروش هفتگی بود، اما مجموعه NFT Electricsheep در این هفته ۱۶,۵۹۱.۷۴ درصد افزایش یافت. علاقه به Moonbird Oddities در این هفته همچنین به فروش اصلی مجموعه Moonbirds دامن زد که ۹۲.۲۷ درصد بیشتر از هفته قبل است.

 

گران‌ترین فروش NFT این هفته، Bored Ape Yacht Club شماره ۵,۵۵۵ بود که شش روز پیش به قیمت ۲۷۰ اتر یا ۴۲۷ هزار دلار فروخته شد. BAYC #5,555 بالاتر از Cryptopunk #9,650 قرار گرفت که شش روز پیش به قیمت ۱۶۹ اتر یا ۲۶۴ هزار دلار فروخته شد.

 

طبق آمار روز سه‌شنبه dappradar.com، بازارهای NFT با بیشترین فروش در این هفته از Opensea ،X2Y2 ،Magic Eden و Looksrare سرچشمه می‌گیرند. اوپن‌سی با ۳۱.۵۱ میلیارد دلار، نزدیک به ۳۲ میلیارد دلار فروش در سراسر جهان است و بازار Looksrare پس از Opensea در رکوردهای فروش با ۱.۵۷ میلیارد دلار قرار دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا