کاهش فروش NFT برای دومین ماه متوالی

طبق آخرین آمار فروش NFT، فروش توکن‌های غیرمثلی (NFT) طی ۳۰ روز گذشته ۵.۷۶ درصد کاهش یافته است. داده‌ها نشان می‌دهد که این رقم در ماه آپریل به ۷۳۲.۱۳ میلیون دلار رسیده است که ۴۴.۷۵ میلیون دلار کمتر از ۷۷۶.۸۸ میلیون دلار ثبت شده در ماه مارس است.

 

کاهش ۵.۷۶ درصدی فروش NFT در ماه آپریل

فروش NFT در ژانویه و فوریه ۲۰۲۳ از ۱ میلیارد دلار گذشت. با این حال، ارقام فروش در ماه مارس و آپریل کاهش یافت. طبق آخرین داده‌های فروش NFT cryptoslam.io در ماه آپریل، فروش به ۷۳۲.۱۳ میلیون دلار رسید که ۵.۷۶ درصد کمتر از ماه قبل است.

 

از این مقدار، فروش NFT مبتنی بر اتریوم بر بازار مسلط شد و ۴۸۵ میلیون دلار معامله شد. با این حال، فروش NFT اتریوم در ماه آپریل در مقایسه با ارقام مارس ۱۹ درصد کاهش یافت.

 

در همین حال، فروش NFT مبتنی بر Solana عدد ۸۸.۱۶ میلیون دلار را ثبت کرد که ۶.۷۸ درصد نسبت به ماه گذشته کاهش داشت. طبق آخرین داده‌ها، پنج بلاکچین برتر با بیشترین فروش NFT در ماه آپریل، پس از اتریوم و سولانا، Polygon ،Immutable X و BNB Chain بودند.

 

در ماه آپریل، Polygon شاهد افزایش فروش ۲۲.۷۵ درصدی بود. در همین حال، Arbitrum، ششمین بلاکچین بزرگ از نظر فروش NFT، شاهد افزایش فروش ۷۸.۳۵ درصدی بود که به ۱۰.۲۹ میلیون دلار رسید. از نظر مجموعه‌های NFT، مجموعه Bored Ape Yacht Club (BAYC) با فروش ۴۵.۱۰ میلیون دلاری به عنوان پیشرو ظاهر شد.

 

آزوکی NFT با فروش ۲۱.۹۱ میلیون دلاری در ماه گذشته جایگاه دوم را به دست‌آورد. Nakamigos ،Mutant Ape Yacht Club و Mad Lads از نظر فروش NFT از BAYC و Azuki پیروی کردند. Sandbox’s Land #21,221 با قیمت فروش ۱.۲۵۶ میلیون دلار، تقریباً ۲۰ روز پیش، به عنوان گران‌ترین NFT در ماه گذشته ظاهر شد.

 

 

دومین فروش گران‌قیمت NFT در ماه آپریل Maverick Position #386 بود که ۱۶ روز پیش ۱.۰۵ میلیون دلار فروخته شد. Azuki #3,628 جایگاه سوم را در لیست کسب کرد و ۱۸ روز پیش به قیمت ۶۲۶,۰۰۰ دلار فروخته شد و پس از آن Azuki #5172 قرار گرفت که با قیمت ۴۵۸ هزار دلار خریداری شد. پنجمین فروش گران‌قیمت NFT در ماه آپریل CryptoPunk #3,990 بود که ۲۴ روز پیش به قیمت ۴۴۴ هزار دلار فروخته شد.

 

از یکشنبه، ۳۰ آپریل ۲۰۲۳، nftpricefloor.com گزارش می‌دهد که مجموعه‌ای با بالاترین ارزش طبقه کریپتوپانک است که در حال حاضر در حدود ۴۹.۹۹ اتر کف قیمتی آن است. درست زیر کریپتوپانکس Bored Ape Yacht Club (BAYC) با کفی حدود ۴۸.۶۹ اتر قرار دارد. ارزش‌های کف مجموعه‌های برتر پس از Cryptopunks و BAYC عبارتند از Mutant Ape Yacht Club ،Azuki ،Otherdeed.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا