بازار NFT شاهد کاهش ۲۰ درصدی در فروش هفتگی است

پس از چندین هفته افزایش متوالی، فروش توکن‌های غیرمثلی (NFT) در این هفته نسبت به هفته قبل ۲۰.۴۴ درصد کاهش یافته است. طبق آمار هفت روزه، فروش NFT در هفته گذشته بالغ بر ۱۵۲.۹۶ میلیون دلار بوده است که ۸۴ میلیون دلار فروش آن از بلاکچین اتریوم نشات گرفته است.

 

فروش NFT این هفته از Nosedive Crypto Market پیروی می‌کند

فروش توکن‌های غیرمثلی (NFT) در هفت روز گذشته نسبت به هفته قبل بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته است. این کاهش به دنبال چندین هفته افزایش متوالی است که طی آن NFTهای مبتنی بر بیت کوین (BTC) اهمیت قابل توجهی پیدا کردند. در هفت روز گذشته، فروش NFT به ۱۵۲.۹۶ میلیون دلار رسید و تعداد خریداران NFT به انداره ۶۳.۵۹ درصد کاهش یافت. فروش NFT مبتنی بر اتریوم ۸۴ میلیون دلار بوده که ۵۴.۹۱ درصد از سهم بازار را در بین ۲۱ بلاکچین مختلف تشکیل می‌دهد.

 

با این حال، فروش NFT مبتنی بر اتریوم نسبت به هفته قبل ۳۴ درصد کاهش یافته است. NFTهای بیت کوین محور همچنان با فروش ۲۹.۴۱ دلاری در جایگاه دوم از نظر فروش قرار دارند. فروش NFT مبتنی بر بیت کوین در مقایسه با کل فروش هفته گذشته حدود ۲۵.۹ درصد افزایش یافته است. پس از ETH و BTC، فروش NFT در سایر بلاکچین‌ها شامل Solana (8.48 میلیون دلار)، Mythos (8.12 میلیون دلار) و Polygon (6.32 میلیون دلار) است.

 

طبق آمار cryptoslam.io، در حالی که بیت کوین NFT در هفته گذشته پنج رتبه اول را به خود اختصاص داد، این هفته اینطور نیست. دو مورد از پنج NFT گران‌قیمت فروخته شده در این هفته مبتنی بر اتریوم و سه مورد دیگر مبتنی بر بیت کوین بودند. گران‌ترین فروش NFT متعلق به مجموعه Derps با محوریت بیت کوین است که همچنین هشتمین مجموعه بزرگ از نظر فروش کلی در این هفته است. با این حال، بزرگترین مجموعه از نظر فروش به Uncategorized ordinals داشت.

 

پس از Uncategorized ordinals، مجموعه‌های Dmarket ،Bored Ape Yacht Club (BAYC) ،Gods Unchained ،Mutant Ape Yacht Club (MAYC) و Azuki قرار می‌گیرند. اگرچه فروش NFT در آپریل کمتر از ماه مارس بود، فروش در ماه می از کل فروش NFT آپریل بیشتر شد. فقط بیش از ۷۳۹ میلیون دلار NFT در ماه گذشته فروخته شد و تا کنون در ژوئن، ۲۶۳.۸۶ میلیون دلار فروش ثبت شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا