قوانین ارز دیجیتال اقیانوسیهقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در نیوزیلند

نگاهی کلی به قوانین کشور نیوزیلند

کشور نیوزیلند به طور مشخصی برای ارزهای دیجیتال قانونی وضع نکرده است اما در رابطه به مالیات ها نقل قول هایی وجود دارد. طبق قوانین ارزهای دیجیتال در نیوزیلند، ارزهای رمزنگاری شده وجهه ی قانونی ندارند اما صرافی های ارزهای دیجیتال، کارگذاران و ارائه دهندگان کیف پول های سخت افزای و نرم افزاری به عنوان خدمات مالی کشور شناخته می شوند. سازمان بازارهای مالی نیوزیلند این عنوان را به این ارگان ها داده است. تمام پلتفرم های ذکر شده می بایست مجوز رسمی را از سازمان مدیریت مالی کشور (FMA) کسب نماید.

مسئله ی بعدی که وجود دارد نوسانات زیاد این بازار می باشد که یکی از دلایل حمایت نکردن دولت نیوزیلند از ارزهای دیجیتال می باشد. این نوسانات قیمت باعث شده است تا نهاد های مالی کشور احساس امنیت نکنند و استرس آنها از این است که با کلاهبرداری ها سرمایه خود را به خطر بیاندازند. در کشور نیوزیلند میزان کلاهبرداری ها و سرقت ارزهای دیجیتال بسیار بوده و همین دلیل نارضایتی مردم کشور شده است.

نکاتی از سوی دولت نیوزیلند برای مردم پیش از ورود به این حوزه:

  • این ارزهای دیجیتال از ریسک بالایی برخوردار می باشند.
  • در کشور نیوزیلند قانونگذاری دقیقی در این باره صورت نگرفته است.
  • احتمال هک شدن در رمزارز ها و معاملات آنها وجود دارد.

شرایط خرید و فروش ارزهای دیجیتال

همانطور که پیش تر گفته شد قوانین ارزهای دیجیتال در نیوزیلند به طور مشخص وضع نشده اند اما این به این معنا نیست که خرید و فروش و یا مبادلا* راحتی ارزهای رمزنگاری شده ی خود را از صرافی های مجوز دار و قانونی خریداری کنند. منتهی توجه داشته باشید که اگر این خرید و فروش ها متوالی باشد و مجدد قصد خرید ارز رمزنگاری شده وجود داشته باشد، طرف معامله مشمول پرداخت مالیات می شود.

به علاوه برای ارزهای دیجیتال و خرید و فروش آنها هر دو طرف معامله می بایست در سازمان مالی کشور ثبت شوند تا احراز هویتی آنها انجام شود تا جایی که ممکن است کلاهبرداری ها و پولشویی را به حداقل برسانند. تمام تایید هویت ها و قوانین مربوط به آن از قوانین ضد پولشویی و تروریستی پیروی می کنند.

 

استخراج در قوانین ارزهای دیجیتال در نیوزیلند

در کشور نیوزیلند منع قانونی برای استخراج وجود ندارد. منتهی سازمان مالی کشور نیوزیلند اعلام کرده است که تمام این ماینینگ ها بایستی مجوزهای لازمه را داشته باشند تا از قوانین حاکم در کشور سر پیچی صورت نگیرد.

نکته بسیار مهمی که در بخش استخراج وجود دارد هزینه ی برق مصرفی می باشد که باید بررسی شود تا به صرفه بودن ماینینگ را در این کشور سنجید.

 

قوانین مالیاتی در کشور

در سال ۲۰۱۸ لایحه ای از طرف اداره درآمد داخلی کشور منتشر شد مبنی بر اینکه ارزهای دیجیتال حکم دارایی را دارند و اگر هدف از خرید و فروش آنها فروش مجدد می باشد می بایست مشمول مالیات شوند؛ این روند درست همانند خرید و فروش طلا در قوانین ارزهای دیجیتال در نیوزیلند می باشد. این بیانیه ای است که منتشر شده است و نشان دهنده ی آن است که دولت قصد دارد مالیات را در قوانین ارزهای دیجیتال در نیوزیلند بگنجاند.

به طور دقیق میزان این مالیات ها قید نشده است اما آن چیزی که واضح است پرداخت اجباری برای این خرید و فروش ها می باشد.

 

پرداخت با ارز دیجیتال؟

با توجه به علاقه مندی عموم مردم به ارزهای رمزنگاری شده، در قوانین ارزهای دیجیتال در نیوزیلند آمده است که این امکان را برای شرکت های داخل کشور ایجاد کرده اند تا حقوق کارمندان خود را با ارزهای دیجیتال پرداخت کنند. این مسئله هم در صورتی امکان پذیر است که خود کارمندان به این نوع پرداختی علاقه داشته باشند. این ارز دیجیتال پرداختی نیز باید استاندارد های لازمه ی کشور را داشته باشد.

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

هفده + هفده =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا