اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

قوانین جدید بانک مرکزی اتیوپی

بر اساس دستورالعمل بانک ملی اتیوپی که از ۵ سپتامبر اجرایی شد، افرادی که با داشتن ارز محلی وارد و خارج می‌شوند اکنون مشمول محدودیت‌های جدیدی هستند. افراد نمی‌توانند ارز محلی داشته باشند که ارزش آن بیش از ۵۷ دلار یا ۳,۰۰۰ بیر باشد. این دستورالعمل همچنین شرایطی را تعیین می‌کند که تحت آن افراد مقیم و غیر مقیم اتیوپی می‌توانند ارز خارجی داشته باشند و از آنها استفاده کنند.

 

تبدیل تمام ارزهای خارجی در دفاتر مجاز فارکس

بانک مرکزی اتیوپی اخیراً دستورالعملی را صادر کرده است که در آن محدودیتی را برای مقدار پول سفری برای شخصی که وارد اتیوپی می‌شود و از اتیوپی خارج می‌شود، در اختیار دارد، تعیین می‌کند. علاوه بر این، این دستورالعمل که از ۵ سپتامبر لازم‌الاجرا شد، شرایطی را تعیین می‌کند که تحت آن افراد مقیم و غیر مقیم اتیوپی می‌توانند ارز خارجی داشته باشند و از آن استفاده کنند.

 

بانک ملی اتیوپی (NBE) در بیانیه‌ای، ارزش دقیق هر دو ارز خارجی و ملی را که ساکنان ممکن است نگه دارند، مشخص می‌کند.

 

NBE گفت:

طبق این دستورالعمل، شخصی که وارد اتیوپی می‌شود و از آن خارج می‌شود، ممکن است در هر سفر به اتیوپی و از اتیوپی، حداکثر ۵۷ دلار یا ۳,۰۰۰ بیر داشته باشد. با این حال، شخصی که به جیبوتی سفر می‌کند ممکن است حداکثر مبلغ ۱۹۰.۰۰ دلار یا ۱۰,۰۰۰ بیر در هر سفر داشته باشد.

 

برای اتیوپیایی‌هایی که دوباره وارد خاک این کشور محصور در خشکی آفریقا می‌شوند، بانک مرکزی اعلام کرد که آنها موظفند کلیه ارزهای خارجی خود را در یک دفتر ارز مجاز به مبلغی معادل تبدیل کنند.

 

بانک مرکزی افزود:

برای ساکنانی که ۴,۰۰۰ دلار یا بیشتر دارند، چنین افرادی باید اظهارنامه گمرکی بدهند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا