قوانین جدیدی برای بازارهای ارزهای دیجیتال اروپا

شورای اتحادیه اروپا تصویب نهایی خود را با مقررات جدید برای دارایی‌ها و بازارهای ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا صادر کرده است. این تصمیم یک فرآیند قانونی طولانی و پیچیده را برای آنچه که به عنوان اولین چارچوب قانونی جامع جهانی برای دارایی‌های دیجیتال مانند بیت کوین در نظر گرفته می‌شود، تکمیل می‌کند.

 

وزرای دارایی اتحادیه اروپا به قانون بازار دارایی‌های کریپتویی اشاره نهایی می‌کنند

در جلسه روز سه‌شنبه، شورای اتحادیه اروپا، متشکل از وزرای دارایی کشورهای عضو، قانون بازار دارایی‌های دیجیتال (MiCA) را تصویب کرد. مجموعه قوانین دارایی‌های دیجیتال، صادرکنندگان آنها و ارائه‌دهندگان خدمات کریپتویی را تحت یک چارچوب نظارتی در سراسر اتحادیه قرار می‌دهد.

 

شورا خاطرنشان کرد که تصویب رسمی آخرین مرحله در روند قانونگذاری است. این پس از توافق موقت در ژوئن ۲۰۲۲، پس از مذاکرات سه‌گانه با پارلمان اروپا و کمیسیون و رای قانونگذاران اتحادیه اروپا در آپریل سال جاری به دست آمد.

 

الیزابت سوانتسون، وزیر دارایی سوئد، اظهار داشت:

بسیار خوشحالم که امروز به وعده خود مبنی بر شروع تنظیم بخش دارایی‌های دیجیتال عمل می‌کنیم.

 

وی همچنین در بیانیه‌ای تاکید کرد:

رویدادهای اخیر نیاز فوری به وضع قوانینی را تایید کرده است که از اروپایی‌هایی که در این دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند محافظت بهتری می‌کند و از سوء استفاده از صنعت کریپتو برای اهداف پولشویی و تامین مالی تروریسم جلوگیری می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا