قوانین جدید برای ماینرهای کریپتو در قزاقستان

شرکت‌های استخراج‌کننده ارزهای دیجیتال در قزاقستان مجاز خواهند بود فقط برق اضافی را در بازار تحت کنترل دولت خریداری کنند. این تصمیم همراه با قانون جدید تصویب شده توسط قانونگذاران است که فعالیت‌های صنعت و مالیات بر سود آن را تنظیم می‌کند.

 

قانون تنظیم استخراج کریپتو در قزاقستان، تغییر قوانین صدور مجوز

رسانه‌های محلی گزارش دادند که مجلس سفلی پارلمان قزاقستان، ماژیلیس، لایحه دارایی‌های دیجیتال جمهوری قزاقستان و چهار پیش‌نویس قانون مرتبط با هدف تنظیم ماینینگ، در میان سایر فعالیت‌های ارزهای دیجیتال، را تصویب کرده است.

 

بر اساس این قانون، ماینرهایی که در این کشور فعالیت می‌کنند، تنها در صورت داشتن مازاد برق و منحصراً از طریق بورس KOREM، بازار متمرکز برق کشور، قادر به خرید برق از سیستم ملی انرژی خواهند بود.

 

اکاترینا اسمیشلیوا، عضو ماژیلیس، در مورد رژیم جدید اشاره کرد که محدودیت‌های قیمتی برای آن مقدار اضافی برق برداشته شده است و به نقل از تنگرینیوز تاکید کرد که تجارت با مکانیسم‌های بازار اداره می‌شود.

 

 

این لایحه همچنین دو دسته از مجوزهای ماینینگ را معرفی می کند. نوع اول به نهادهایی اعطا می شود که زیرساخت هایی مانند مراکز پردازش داده را اداره می کنند. آنها باید تجهیزات، مکان و استانداردهای امنیتی خاصی را رعایت کنند. نوع دوم برای صاحبان سخت‌افزار استخراج که فضایی را در مزارع کریپتو اجاره می‌کنند و ادعای سهمیه انرژی ندارند صادر می‌شود. Smyshlyaeva افزود که استخرهای ماینینگ باید از قوانین اضافی مانند الزام به داشتن سرورهای خود در قزاقستان و مطابقت با مقررات محلی امنیت اطلاعات پیروی کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا