اخبار جهاناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار قانون‌ گذاری

Pierre Poilievre، رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا

Pierre Poilievre، سیاستمدار طرفدار رمزارز، با کسب بیش از ۶۸ درصد آرا، رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا شد. حزب اصلی مخالف در کانادا، حزب محافظه کار، Pierre Poilievre را به عنوان رهبر جدید خود انتخاب کرد. جالب اینجاست که این سیاستمدار ۴۳ ساله نشان داده است که حامی سرسخت بیت کوین و منتقد بانک مرکزی است که ظاهراً باعث بدتر شدن محیط تورمی در کشور شده است.

 

رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا طرفدار کریپتو است

در اوایل سال جاری، هزاران کانادایی علیه محدودیت‌های همه‌گیر دولت تظاهرات کردند. برای مبارزه با ناآرامی‌ها، دولت جاستین ترودو از موسسات مالی درخواست کرد تا حساب‌های بانکی خود را مسدود کنند و از صرافی‌های ارزهای دیجیتال داخلی نیز خواستند همین کار را انجام دهند. بسیاری از حامیان بخش دارایی‌های دیجیتال از این اقدام انتقاد کردند و یکی از آنها Pierre Poilievre بود.

 

انتخابات رهبری حزب محافظه کار که در آخر هفته برگزار شد مشخص کرد که Pierre Poilievre، رهبر جدید حزب محافظه کار کانادا جایگزین ارین اوتول شد. او حدود ۶۸ درصد آرا را به دست‌آورد و ژان چارست با ۱۶ درصد در رتبه دوم قرار گرفت. تغییرات در بالا به این معنی است که در صورت پیروزی حزب محافظه کار در انتخابات آتی در سال ۲۰۲۵، Pierre Poilievre ممکن است نخست وزیر جدید کانادا شود.

 

جدا از همه اصلاحاتی که او می‌خواهد در بخش‌های متعددی اعمال کند، به نظر می‌رسد او مصمم به ترویج و توسعه بخش ارزهای دیجیتال در این کشور آمریکای شمالی است. در ماه مارس سال جاری، Poilievre نشان داد که طرفدار بیت کوین است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا