آغاز تحقیقات جدید در مورد Terraform Labs

تحقیقات جدید به دنبال تعیین این است که آیا توکن‌های بومی Terra اوراق بهادار هستند یا خیر. در حالی که به نظر می‌رسد شکست ۶۰ میلیارد دلاری Terra/UST به تدریج در حال فراموش شدن است، دادستان‌های کره‌جنوبی برنامه‌هایی را برای آغاز تحقیقات جدید درباره شرکت و مدیران آن فاش کرده اند. طبق گزارش اخیر هرالد، تیم تحقیقات مشترک جرایم مالی و اوراق بهادار دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول با چندین متخصص ارزهای دیجیتال و تنظیم‌کننده‌های مالی برای بررسی توکن‌های Terra ملاقات کرده است.

 

توکن‌های Terra می‌توانند اوراق بهادار باشند

بر اساس این گزارش، دادستان‌های کره‌ای قصد دارند تعیین کنند که آیا باید دارایی‌های دیجیتال Terra را تحت اوراق بهادار طبقه‌بندی کنند یا خیر، از جمله توکن اصلی آن، LUNA. تنظیم‌کننده‌های مالی پس از گذشت زمانی طولانی برای تعیین اینکه کدام دارایی‌های رمزنگاری به عنوان اوراق بهادار و غیر اوراق بهادار طبقه‌بندی می‌شوند، کار کرده اند.

 

در حالی که بسیاری از کارشناسان استدلال می‌کنند که ارزهای رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند زیرا می‌توانند مانند سهام منتشر شوند، برخی دیگر معتقدند که به دلیل ویژگی های غیرمتمرکز آنها باید به عنوان یک کالا طبقه‌بندی شوند. اگر در تحقیقات مشخص شود که توکن‌های Terra اوراق بهادار هستند، Terraform Labs، موسس آن Do Kwon و سایر مدیران به نقض قانون بازار سرمایه متهم خواهند شد.

 

این شرکت و مدیران آن با اتهامات کلاهبرداری و فرار مالیاتی در پی شکست UST در اوایل ماه می که منجر به از دست دادن بیش از ۶۰ میلیارد دلار از سرمایه سرمایه‌گذاران شد، روبرو هستند. آخرین تحقیقات به عنوان بخشی از تلاش‌های دادستان‌های کره‌جنوبی برای گسترش تحقیقات خود در Terraform Labs و بنیانگذاران آن در رابطه با سقوط فاجعه بار LUNA و UST انجام می‌شود.

 

درباره Terra بیشتر بدانید.

 

مقامات کره‌ای چندین فرد و نهاد مرتبط با پرونده Terra را مورد بررسی قرار داده اند. در اوایل ماه ژوئیه، دادستان به عنوان بخشی از تحقیقات در حال انجام به خانه دانیل شین، یکی از بنیانگذاران Terraform Labs یورش بردند. به گفته افرادی که با این موضوع آشنا هستند، تصمیم جدید دادستان همچنین به سیاست گذاران کمک می‌کند تا چارچوب قانونی کشور را برای مقررات ارزهای دیجیتال توسعه دهند.

 

SEC ایالات متحده نیز تحقیقات را در زمینه Terra گسترش می‌دهد

طبق این گزارش، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز در حال گسترش دامنه تحقیقات خود در Terraform Labs است. پلت فرم DeFi این شرکت، Mirror Protocol، در حال حاضر تحت رادار SEC قرار دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا