مزارع جدید استخراج کریپتو در خاورمیانه

پروژه‌ای برای ساخت دو تاسیسات در مقیاس بزرگ برای استخراج ارزهای دیجیتال در امارات متحده عربی در حال انجام است. به گفته شرکت‌کنندگان، مراکز داده با فناوری پیشرفته به یک راه‌حل غوطه‌وری کامل برای خنک کردن ماینرها تکیه خواهند کرد، زیرا آب و هوای بیابان، استخراج با هوا خنک را غیرممکن می‌کند.

 

امکانات پیشرفته استخراج کریپتو در ابوظبی برای مقابله با چالش‌های خنک‌کننده در امارات

Marathon Digital Holdings، یک شرکت پیشرو در ماینینگ ارز دیجیتال مستقر در ایالات متحده و توسعه‌دهنده زیرساخت بلاکچین Zero Two، در حال کار برای راه‌اندازی آنچه به گفته آنها اولین عملیات استخراج بیت کوین در خاورمیانه خواهد بود است.

 

ماراتون در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که شرکا یک سرمایه‌گذاری مشترک به نام بازارهای جهانی ابوظبی (ADGM) برای توسعه و راه‌اندازی دو سایت جدید برای استخراج دارایی‌های دیجیتال با ظرفیت ترکیبی ۲۵۰ مگاوات (MW) تشکیل داده اند.

 

تاسیسات ۲۰۰ مگاواتی بزرگتر در مصدر سیتی، قطب ابوظبی، پایتخت امارات، ساخته خواهد شد. مزرعه کریپتو ۵۰ مگاواتی دیگر در منطقه بندری مینا زاید واقع خواهد شد.

 

این سایت‌ها با انرژی مازاد تغذیه می‌شوند، بنابراین بار پایه و پایداری شبکه برق ابوظبی افزایش میابد. این دو شرکت تاکید کردند که قصد دارند هرگونه برق تولیدی غیرپایدار را که با گواهینامه‌های انرژی پاک استفاده می‌شود، جبران کنند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا