نگرانی‌های جدید در جامعه BNB

ناظران بازار کریپتو در حال حاضر روی پروتکل ونوس در این هفته تمرکز کرده‌اند، زیرا این پروتکل با انحلال احتمالی سکه بایننس (BNB) دست به گریبان است. هکری که از بلاکچین BNB بهره‌برداری کرد، با استفاده از ونوس توانست ۱۵۰ میلیون دلار استیبل کوین را تضمین کند. اگر قیمت BNB به ۲۲۰ دلار در هر واحد کاهش یابد، موقعیت لیکویید می‌شود.

 

جامعه کریپتو بر نقش پروتکل ونوس در ریسک لیکویید شدن BNB تمرکز می‌کند

جامعه ارزهای دیجیتال درگیر بحث در مورد پروتکل ونوس، یک برنامه مالی غیرمتمرکز (defi) برای وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان بوده است. سال گذشته، در جریان حمله به بلاکچین BNB، یک هکر موفق شد با استفاده از ۹۰۰,۰۰۰ BNB، مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار استیبل کوین از پروتکل Venus بدست آورد.

 

این موقعیت در حال حاضر هنوز فعال است، اما در معرض خطر لیکویید شدن است و باعث نگرانی در مورد اختلالات احتمالی در اکوسیستم BNB می‌شود. برای شروع انحلال، BNB باید از آستانه ۲۲۰ دلار برای هر واحد پایین بیاید. در حال حاضر، BNB با قیمت‌های بین ۲۲۲.۲۳ دلار تا ۲۳۸.۲۰ دلار در هر واحد معامله می‌شود. در هفته گذشته، BNB کاهش ۲۲.۳ درصدی در ارزش خود را تجربه کرده است و در حال حاضر ۶۶.۰۱ درصد پایین‌تر از بالاترین قیمت تاریخ خود قرار دارد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا