لوایح جدید استخراج بیت کوین در قزاقستان

به لطف مقررات جدید در مورد استخراج کریپتو، قزاقستان ممکن است دیگر پناهگاه بیت کوین سابق نباشد. قانون‌گذاران این کشور لایحه دارایی‌های دیجیتال جمهوری قزاقستان و سایر قوانینی را که بر استخراج کریپتو متمرکز است، تصویب کرده‌اند. مجلس قزاقستان چهار لایحه را تصویب کرد. پس از مشکلات ماینرها در چین، قزاقستان به دلیل برق ارزان قیمت به عنوان یکی از مقاصد ترجیحی مطرح شد. با این حال، با رونق گرفتن استخراج کریپتو، قانونگذاران اقدامات خصمانه‌ای را علیه صنعت ارائه کرده اند.

 

قوانین سختگیرانه قزاقستان

جزئیات پنج لایحه که یک طرح جدید خرید برق برای تجهیزات ماینینگ و همچنین طرح‌های صدور مجوز و مالیات به‌روز شده را معرفی می‌کنند، توسط دیدار بک‌بائوف، یکی از بنیان‌گذاران Xive، یک پلتفرم راه‌حل‌های استخراج ارز دیجیتال به اشتراک گذاشته شد.

 

ماینرها اکنون ملزم به خرید فقط برق مازاد از شبکه عمومی خواهند بود. خرید انحصاری برق از طریق اپراتور بازار برق قزاقستان (KOREM) می‌تواند توسط ماینرها انجام شود. با این حال، همه نمی‌توانند این خرید را انجام دهند زیرا برق به صورت مزایده فروخته می‌شود، به این معنی که بالاترین پیشنهادها برنده می‌شوند.

 

پروانه استخراج معدن به دو دسته تقسیم می شود. اولین مورد شامل استخراج‌کنندگانی می‌شود که دارای زیرساخت مناسب هستند، مراکز پردازش داده با الزامات مناسب برای تجهیزات، مکان و امنیت.

 

 

دسته دوم مربوط به ماینرهای دیجیتال است، صاحبان تجهیزاتی که ماینرها را در مراکز پردازش داده اجاره می‌کنند و ادعای سهمیه انرژی ندارند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا