اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

نت کوین، نام اولیه بیت کوین!؟

خرید دامنه تحت AnonymousSpeech حول جدول‌های زمانی مشابه، ایجاد Netcoin.org را در ۱۷ اوت ۲۰۰۸ نشان داد، درست یک روز قبل از ایجاد Bitcoin.org.

 

نام اولیه Bitcoin نت کوین بود!؟

ایجاد یک نام خوب اغلب یکی از چالش برانگیزترین تصمیماتی است که باید هنگام راه‌اندازی یک سرویس یا کسب و کار جدید اتخاذ کنید. داده‌های تاریخی خرید نام دامنه نشان می‌دهد که ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین (BTC)، یک گزینه نام‌گذاری جایگزین در ذهن داشته است که به وایت پیپر راه پیدا نکرده است.

 

Bitcoin.org، دامنه وب سایت مرتبط با بیت کوین اصلی، در ۱۸ اوت ۲۰۰۸ تحت AnonymousSpeech، سرویسی در ژاپن ایجاد شد که به کاربران امکان می‌داد نام دامنه را به صورت ناشناس خریداری کنند. خرید دامنه تحت AnonymousSpeech حول جدول‌های زمانی مشابه، ایجاد Netcoin.org را در ۱۷ اوت ۲۰۰۸ نشان داد، درست یک روز قبل از ایجاد Bitcoin.org.

 

پس از تحقیقات بیشتر، Weinberger تأیید کرد که هیچ محتوایی در دامنه Netcoin.org وجود ندارد مگر اینکه بعداً توسط شخص دیگری خریداری شده باشد.

 

تصمیم به ماندن در بیت کوین ممکن است برای موفقیت آن بسیار مهم بوده باشد، زیرا بسیاری از اعضای جامعه کریپتو بر عدم علاقه خود به نام نت کوین تاکید کردند، همانطور که یکی بیان کرد:

جالبه. خوشحالم که آنها به بیت کوین چسبیده اند، به نظر خیلی بهتر است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا