اخبار قانون‌ گذاریاخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار بیت‌ کویناخبار جهان

تعطیلی وب‌سایت‌ها و برنامه‌های رمزنگاری نپال

اداره ارتباطات نپال هشداری مبنی بر غیرقانونی بودن فعالیت های رمزنگاری صادر کرده است. رگولاتور تاکید کرد که وب سایت ها، برنامه ها و شبکه های آنلاین مرتبط با فعالیت های رمزنگاری استفاده، اداره یا مدیریت در داخل کشور ممنوع است.

 

هشدار رمزنگاری تنظیم کننده نپال

رگولاتور بخش فناوری نپال، اداره ارتباطات نپال (NTA)، روز دوشنبه با صدور اطلاعیه‌ای به مردم در مورد درگیر شدن در فعالیت‌های غیرقانونی، به ویژه ارزهای دیجیتال، بیت‌ کوین و قمار آنلاین هشدار داد.

NTA با اشاره به اینکه تراکنش‌های استفاده از فناوری‌های دیجیتال، مانند ارزهای دیجیتال، در نپال رو به افزایش بوده است، تاکید کرد که وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و شبکه‌های آنلاین مرتبط با فعالیت‌های رمزنگاری برای استفاده، اداره یا مدیریت در داخل کشور ممنوع هستند.

رگولاتور به مردم هشدار داد که فعالیت‌های مربوط به ارزهای دیجیتال، از جمله بیت کوین، غیرقانونی و مجرمانه هستند و توضیح داد:

در صورتی که مشخص شود فردی چنین فعالیتی را انجام می دهد یا انجام داده است، طبق قوانین جاری اقدام خواهد شد.

 

در ماه مارس، به درخواست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، NTA به ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) دستور داد تا تمام وب‌سایت‌ها و برنامه‌های تجارت ارزهای دیجیتال را تعطیل کنند. رگولاتور تاکید کرد که آنها اکنون از کار افتاده و در لیست سیاه هستند.

بنا بر گزارش ها، این وزارتخانه به NTA گفته است که تجارت ارزهای رمزپایه، از جمله بیت کوین، جرایم اقتصادی را در این کشور افزایش داده است.

به نقل از سوریا پراساد لامیچن، معاون NTA، گفت:

دولت دستور داده است که پس از انجام تحقیقات، برنامه ها را خاموش کنیم.

 

اداره تحقیقات مرکزی (CIB) پلیس نپال نیز برخی از افرادی را که تجارت کریپتو انجام می‌دهند دستگیر کرده و اقدامات لازم را انجام داده است.

 

بانک نپال رسترا، بانک مرکزی این کشور، اوایل سال جاری دستورالعملی را صادر کرد که بر اساس آن همه اتباع نپالی و غیر اتباع ساکن در این کشور از خرید و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال منع شدند. بانک مرکزی افزایش ریسک تقلب و خروج غیرقانونی سرمایه داخلی را از دلایل اصلی ذکر کرد.

بانک مرکزی نپال در وب سایت خود توضیح داد:

ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین را نمی توان در نپال معامله کرد. انجام این کار غیرقانونی است.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا