مذاکره برای نجات First Republic Bank

منابع فاش کردند که مقامات دولتی ایالات متحده در حال مذاکره برای نجات First Republic Bank، یک موسسه مالی در حال مبارزه هستند. بر اساس گزارش‌های روز جمعه، این گفتگوها شامل خزانه‌داری ایالات متحده، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) و فدرال رزرو است.

 

معامله بخش خصوصی ترجیح داده می‌شود زیرا مقامات دولت ایالات متحده در مورد تلاش‌های نجات First Republic Bank بحث می‌کنند

ناظران بازار از زمان سقوط سه بانک بزرگ در ماه مارس، بانک First Republic را زیر نظر داشتند. این بانک در اوایل این ماه فاش کرد که پس از سقوط بانک سیلورگیت، بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر در ماه مارس، ۱۰۰ میلیارد دلار برداشت از سوی مشتریان را تجربه کرده است. علاوه بر این، ۱۱ بانک ۳۰ میلیارد دلار به بانک First Republic برای تقویت ذخایر آن تزریق کردند.

 

روز جمعه، رویترز گزارش داد که دولت ایالات متحده در حال هماهنگی با مشاوران این بانک برای نجات احتمالی First Republic Bank است، زیرا مذاکرات به رهبری مشاوران هنوز در بخش خصوصی به توافق نرسیده است. این تحول پس از آن صورت می‌گیرد که سه روز قبل از آن شایعاتی مبنی بر ورود بانک به مدیریت فدرال منتشر شد.

 

به گفته خبرنگاران رویترز، نوپور آناند، آندره آ شلال و گرگ روملیوتیس، سه منبع آگاه با این وضعیت می‌گویند:

مقامات ایالات متحده در حال هماهنگی گفتگوهای فوری برای نجات بانک First Republic اند.

 

گزارش رویترز اشاره می‌کند که دو منبع فاش کرده‌اند که مدیران بانک First Republic به طور فعال در جستجوی یک معامله نجات هستند و مقامات آمریکایی بر این عقیده‌اند که یک توافق بخش خصوصی ترجیح است. فروپاشی First Republic Bank، چهاردهمین بانک بزرگ ایالات متحده، می‌تواند منجر به سرایت بیشتر در بخش بانکی شود. علاوه بر این، بانک مرکزی ایالات متحده قرار است امروز بعدازظهر یک post-mortem درباره بانک سیلیکون ولی منتشر کند.

 

فرست ریپابلیک در بیانیه‌ای به رویترز گفت:

ما در حال گفتگو با چندین طرف در مورد گزینه‌های استراتژیک خود هستیم و در عین حال همچنان به مشتریان خود خدمت می‌کنیم.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا