نزدیک به ۱ میلیارد دلار در ۷ روز برداشت شد

شش روز از شکایت بایننس از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و پنج روز از زمانی که Coinbase با چالش قانونی مشابهی مواجه شد می‌گذرد. در پی این رویدادها، مقدار قابل توجهی از بیت کوین و اتریوم از صرافی‌ها خارج شده است و داده‌ها نشان می‌دهد که نزدیک به ۹۹۶ میلیون دلار ETH و BTC از پلتفرم‌های تجاری متمرکز حذف شده است.

 

صرافی‌ها شاهد خروج قابل توجه بیت کوین و اتریوم در پی شکایت‌های SEC هستند

کمتر از یک هفته از اقدام SEC علیه دو تا از بزرگترین صرافی‌های جهان می‌گذرد که شکایت بایننس در ۵ ژوئن ۲۰۲۳ و شکایت کوین بیس پس از آن در ۶ ژوئن رخ داد. علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال به طور گسترده بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را از صرافی‌های متمرکز خارج می‌کنند.

 

طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده از cryptoquant.com، روز قبل از شکایت بایننس، ۲.۱۵۵ میلیون بیت کوین در پلتفرم‌های معاملاتی متمرکز نگهداری می‌شد. با این حال، از آن زمان تاکنون، ۲۲,۲۶۳ بیت کوین به ارزش ۵۷۴.۱۵ میلیون دلار با استفاده از نرخ ارز فعلی برداشت شده است. تا ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت شرقی (ET) صبح یکشنبه، ۲.۱۳۳ میلیون بیت کوین توسط صرافی‌های مختلف نگهداری می‌شد. روند مشابهی در برداشت اتریوم (ETH) مشهود است، زیرا ۱۵.۹۶ میلیون اتریوم توسط صرافی‌ها در یکشنبه گذشته در ۴ ژوئن ۲۰۲۳ نگهداری شد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا