اخبار متاورساخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

همکاری ناسا و Epic Games!

ناسا، آژانس فضایی ایالات متحده، با اپیک گیمز، شرکت سازنده Fortnite، همکاری کرده است تا چالشی را برای توسعه دهندگان ایجاد کند تا به ایجاد یک تجربه فراجهانی مریخی کمک کنند. این چالش شامل وظایف مختلفی از جمله طراحی چندین محیط کلیدی برای فضانوردان مریخی است که با استفاده از موتور Unreal Engine 5 اپیک گیمز برای ارائه یک محیط واقعی ارائه می شود.

 

ناسا متاورس مریخی را برای کمک به تمرینات آموزشی توسعه می دهد

ناسا، آژانس فضایی ایالات متحده، اخیراً چالشی را برای جذب توسعه دهندگان برای کمک به ایجاد یک محیط فراجهانی مریخ برای کمک به اهداف آموزشی ارسال کرده است. این چالش، که در Herox، یک پلتفرم حل مسئله ارسال شده است، از توسعه‌دهندگان می‌خواهد تا به این موسسه در ساخت دارایی‌ها و سناریوهای واقعیت مجازی (XR) برای استفاده توسط ناسا در تحقیقات متمرکز بر فعالیت‌های خارج از خودرو در سطح مریخ کمک کنند.

 

هدف این چالش، پر کردن دنیای متاورسی است که از قبل شروع شده است به نام MarsXR، که اکنون ۴۰۰ کیلومتر مربع از زمین مریخ را با چرخه های روز و شب واقع گرایانه ترسیم کرده است، همه با مدل Unreal Engine 5 اپیک گیمز، که توسط توسعه دهندگان نیز استفاده خواهد شد.

 

تجربیات مجازی

تجارب مجازی که ناسا به عنوان دسته‌هایی برای این کار تعریف کرده است شامل راه‌اندازی کمپ، تحقیقات علمی، نگهداری، اکتشاف و آماده کردن ذهن ماست که هر کدام هدف متفاوتی برای تحقق بخشیدن به آن دارند. این چالش به برندگان یک کیف پول مجموع ۷۰,۰۰۰ دلار، که در بین بیست جایزه فردی تقسیم می‌شود، پاداش می‌دهد. این بدان معناست که هر جایزه برای هر دسته به طور متوسط ۶ هزار دلار خواهد بود.

طبق صفحه Herox، این فعالیت قبلاً توجه بسیاری را از چندین گروه که می‌خواهند در رشد متاورس مریخی ناسا مشارکت داشته باشند، جلب کرده است. بیش از ۲۴ تیم و ۲۳۷ مبتکر در ساخت شبیه‌سازی مریخ مشارکت دارند، که به آژانس کمک می‌کند تا با استفاده از یک ماژول واقعیت مجازی معروف به آپاچی برای آموزش فضانوردان آینده در تجربیات مختلف، هزینه‌ها را کاهش دهد.

در حالی که مؤسسات در پذیرش اپلیکیشن‌های مبتنی بر واقعیت مجازی و متاورس کند بوده‌اند، به نظر می‌رسد که این امر در حال تغییر است، زیرا هم مایکروسافت و هم متا در حال معرفی مجموعه‌های واقعیت مجازی در این زمینه هستند. مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد که Mesh، برنامه‌ای که ویدیو را با آواتارهای دیجیتال برای جلسات و ارائه‌ها جایگزین می‌کند، مستقیماً در برنامه محبوب تیم‌های مایکروسافت ادغام می‌کند. به نوبه خود، متا به تازگی از راه اندازی Venues در برنامه متاورس پرچمدار خود، Horizon Worlds خبر داد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا