یک امضای مرموز دیگر مرتبط با بلاک ۱۰۱۸ بیت کوین

در این هفته تعداد اوردینال‌ها از ۱۱ میلیون گذشت که به طور خاص یک کتیبه به شماره ۱۱,۰۳۵,۲۱۴ برجسته است. این کتیبه حاوی پیامی است که با کلید خصوصی مرتبط با بلاک ۱۰۱۸ امضا شده است و در حالی که کلید کاملا قدیمی است، به دانشمند رایانه هال فینی مرتبط شده است، این اولین بار نیست که شخصی از این کلید خصوصی خاص از سال ۲۰۰۹ برای امضای یک پیام استفاده می‌کند.

 

پیام‌های مرموز امضا شده با کلید خصوصی Hal Finney

در نوامبر ۲۰۲۲، پستی در bitcointalk.org توجه بسیاری را در جامعه ارزهای دیجیتال به خود جلب کرد. این کاربر با نام Onesignature پیامی را منتشر کرده بود که با یک آدرس مشخص در ۱۹ ژانویه ۲۰۰۹ امضا شده بود.

 

این آدرس که با نام ۱NChf شناخته می‌شود، پاداش بلاک ۵۰ بیت کوین را تا ۱۴ ژوئن ۲۰۱۱ حفظ کرده بود. اعتقاد بر این است که دانشمند کامپیوتر هال فینی کسی بود که بلاک ۱۰۱۸ را استخراج کرد و یارانه را خرج کرد و آن را با چندین جایزه بلاک دیگری که در روزهای اولیه خود به دست آورده بود ترکیب کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا