بازی My Neighbor Alice و توکن ALICE

بازی همسایه من آلیس

بازی My Neighbor Alice، بسیار شبیه به بازی‌های فارم‌ویل (FarmVille) و انیمال کراسینگ (Animal Crossing) ساخته شده و به کاربران امکان میدهد تا NFT هایی را که در داخل بازی ارائه می‌شود، جمع‌آوری کنند. My Neighbor Alice یک بازی ساخت و ساز چند نفره است که به نظر میرسد نه تنها گیمرهای بازی های بلاکچینی، بلکه عموم گیمرها را از طریق داستان سرگرم کننده و ویژگی‌های مبتنی بر بلاکچین، جذب این بازی شدند.

هر کسی می‌تواند با خرید قطعه زمین مجازی و استفاده از خلاقیت های خود در دنیای آلیس، بازی My Neighbor Alice را بازی کند و جزایر خود را سفارشی کرده و بسازد. نقطه مرکزی بازی توکن آن یعنی ارز دیجیتال ALICE است. از این توکن به‌عنوان روش اصلی پرداخت در شبکه استفاده می‌شود.

در این بازی کاربران می‌توانند خرید را از یک قطعه کوچک زمین شروع کنند و یک جهان کاملاً واقعی را در دنیای آلیس ایجاد کنند. تمام دارایی های درون بازی توسط NFT ها نشان داده میشوند و میتوانند توسط کاربرانی فروخته شده و مورد استفاده قرار بگیرند، در واقع قیمت هر NFT به کمیاب بودن آن بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات در رابطه با دیگر بازی‌ها، مقاله بازی های NFT را مطالعه نمایید.

 

نحوه عملکرد بازی My Neighbor Alice

در دنیای همسایه من آلیس تعداد زیادی جزیره وجود دارد که به قطعاتی زمین تقسیم شده‌اند. این زمین ها همگی به شکل NFT نگهداری می‌شوند، بنابراین کاربران می‌توانند آنها را خرید و فروش کنند.

کاربران میتوانند دارایی درون بازی خود را سفارشی کنند، پچ دیگری بسازند، زمین های خود را به دلخواه طراحی کنند و یا اینکه به آن تزئینات مورد علاقه خود را اضافه کنند. این بازی دارای روایت داستانی خاصی می‌باشد، بنابراین کاربران می‌توانند در آن برای تکمیل کوئست های مختلف و پیشرفت در بازی نیز فعالیت کنند.

عرضه زمین هایی که بازیکنان میتوانند بخرند محدود است. به این ترتیب ارزش NFTها تقریبا تنظیم میشود. قیمت و ارزش NFTها در دنیای آلیس هم با توجه به نادر و کمیاب بودن دارایی‌ های آنها تعیین می‌شود. کاربران میتوانند دارایی های خود را بسازند و عرضه را مشخص کنند و در پلتفرم استیم به بازی دسترسی داشته باشند.

My Neighbor Alice به طور کلی در بیشتر بخش ها رایگان است اما کاربران هنگام خرید و فروش NFT ها مانند زمین باید هزینه تراکنش را بپردازند. همچنین هر کابر می‎تواند به سیستم وام دسترسی داشته باشد و NFT ها را قرض بگیرد. وام دهندگان هم می‌توانند بر اساس وام‌هایی که ارائه می‌دهند، سود کسب کنند و به این ترتیب پول بیشتری در دنیای آلیس به دست آورند.

 

نحوه عملکرد بازی همسایه من آلیس

 

موسس بازی همسایه من آلیس

بازی My Neighbor Alice در جولای سال ۲۰۲۱ توسط شرکت Antler Interactive ایجاد و توسعه پیدا کرد و در استیم، یک پلتفرم توزیع بازی راه اندازی شد. Antler Interactive یک شرکت توسعه دهنده بازی است که بر روی بازی های مبتنی بر واقعیت مجازی و موبایل تمرکز دارد.

برخی از بازی های محبوب ساخته شده توسط این شرکت عبارتند از SVRVIVE و Krystopia. آنا نورویک مدیر عامل این شرکت Antler Interact پیشینه‌ای قوی در صنعت مالی دارد و قبلا برای شرکت های Accenture و Credit Suisse کار کرده است. این شرکت ارز دیجیتال آلیس (ALICE) را در مارس ۲۰۲۱ در لانچ‌پول بایننس راه اندازی کرد.

 

دلایل منحصر به فرد بودن My Neighbor Alice

این بازی دارای دامنه وسیعی از ویژگی هاست که به آن کمک میکند تا بتواند جامعه هدف بزرگی را در نظر بگیرد. بازیکنان قادر به استفاده از قابلیت‌ های بسیاری در زمینه امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای هستند که شامل موارد زیر است:

  • وام‌گیری
  • استیکینگ یا سهام گذاری
  • دارایی‌های مبتنی بر بلاکچین درون بازی

بازی همسایه من آلیس روی دو گروه جمعیتی، گیمرها و علاقمندان به حوزه دیفای تمرکز دارد که این مهم ترین دلیل برای منحصر به فرد بودن یک پروژه است. دلیل دیگری که My Neighbor Alice را منحصر به فرد میکند، فناوری استفاده شده در آن برای ایجاد اکوسیستم بازی جهان باز و اقتصادی مبتنی بر NFT ها است.

از دیگر دلایل، سیستم وام دهی ای است که در این بازی ارائه شده و بسیار قابل اعتماد است. زیرا بر اساس قراردادهای هوشمندی است که سیستم از آنها برای اطمینان از اینکه وام دهندگان همیشه وام های NFT خود را با سود بازدهی پس می‌گیرند، استفاده میکند.

این شبکه به کاربران اجازه میدهد تا با سایر بازیکنان معاشرت و بازی کنند و همچنین ارز دیجیتال آلیس (ALICE) را به اشتراک بگذارند و از NFT‌ ها برای کسب سود و  دادن وام استفاده کنند.

 

مقایسه بازی همسایه من آلیس با Decentraland

 

مقایسه بازی همسایه من آلیس با Decentraland

با وجود بازی‌های ساخت و ساز بلاکچینی دیگر مانند DecentraLand و Sandbox، میتوان گفت که بازی همسایه من آلیس هیچ رقیب مستقیمی ندارد.

از بین این‌ها Decentraland را میتوان جز بازی هایی دانست که بیشترین شباهت را دارد؛ زیرا یک سیستم مشابه برای تفکیک قطعات زمین جهت ساخت و ساز بازیکنان استفاده می‌کنند. هر دو بازی دارای فضای محدود هستند: در نتیجه زمین‌ها با گذشت زمان کمیاب می‌شوند.

این دو بازی کاربران را قادر میسازند تا با ایجاد دارایی های خود و از مهارت‌های خود کسب درآمد کنند. در بازی همسایه من آلیس، کاربران می‌توانند توکن‌های NFT خود را با استفاده از ابزارهای داخل این بازی ایجاد کنند و سپس این دارایی‌ها را در بازار داخلی بفروشند.

در DecentraLand کابران می‌توانند مدل ها را با استفاده از ابزار ساخت و ساز به بازی وارد کنند و دارایی هایی را ایجاد کنند که می‌تواند در قطعات LAND آن‌ها قرار گیرد؛ در حالی که دارایی های مبتنی بر این توکن NFT‌ میتواند در بازار دیسنترالند فروخته شود.

هر دو، بازی دنیای آزاد هستند؛ اما Decentraland از گرافیک نیمه واقعی سه بعدی استفاده می‌کند، در حالی که همسایه من آلیس دارای گرافیک ضعیف‌تری است که یادآور بازی Animal Crossing است.

 

پیشنهاد میکنم معرفی دنیای مجازی دیسنترالند (Decentraland) رو از دست ندید.

 

توکن ALICE چیست؟

توکن ALICE با استاندارد ERC20 اتریوم ساخته شده است. این ارزدیجیتال به بازیکنان اجازه می‌دهد تا دارایی‌های دیجیتالی خود را در قالب توکن NFT ایجاد کنند. از آن‌جا که این نوع توکن‌ ها منحصر به‌ فرد هستند، برای نمایش دارایی‌های نادر و کلکسیونی و همچنین دارایی های منحصر به فرد در دنیای واقعی مناسب هستند.

در بازی My Neighbor Alice طیف گسترده‌ای از آیتم‌ها در بازی توسط توکن های NFT نشان داده میشود؛ از جمله پوشش گیاهی، مبلمان، ساختمان‌ها و حیوانات. همه این‌ها در بازارهای داخلی همسایه من آلیس و هم در پلتفرم های خارجی قابل معامله است.

توکن آلیس به شما امکانات و قابلیت های زیر را میدهد:

  • بخشی از بازی باشید!
  • برای خرید دارایی، جزایر و خرید لوازم برای آواتارتان به آن احتیاج خواهید داشت.
  • در شورای اجتماعی بازی شرکت داده میشوید! این توکن شما را در فرآیند مدیریت غیرمتمرکز آلیس سهیم میکند که به شما امکان میدهد در سهم بردن از درآمدها و توسعه و رشد بازی حق رای‌ داشته باشید. لازم به توضیح است که برای ایفای این نقش، بازی بر اساس یک سیستم شهرت و اعتباری خواهد بود که بررسی می‌کند که آیا شما مالک خوبی با افزایش سود هستید یا خیر.
  • با استفاده از روش‌های کشت سود یا ‘Yield Farming’، کسب سود کنید. اساساً این بدان معناست که اگر در استخرهایی خاص نقدینگی ایجاد کنید، می‌توانید به عنوان انگیزه و پاداش توکن‌های بیشتری دریافت کنید.

 

توکن ALICE چیست؟

 

به همین ترتیب، اگر در رویدادهای مختلف درون بازی مانند مسابقات شرکت کنید، این توکن را به‌عنوان پاداشی برای فعالیت‌هایتان دریافت خواهید کرد. از سوی دیگر، این توکن هنگام کسب سود با اجاره دادن جزایر خود به بازیکنان دیگر یا هنگام خرید و فروش مجدد املاک در جهان بازی نیز مفید خواهد بود.

استانداردهای مختلفی برای ایجاد توکن‌های غیر قابل تعویض وجود دارد؛ اما استانداردهای مبتنی بر اتریوم یعنی ERC721 و ERC1155 در حال حاضر محبوب‌ترین آن‌ها هستند. با این وجود توکن‌های NFT در بازی همسایه من آلیس ، با استاندارد Chromia Originals ایجاد می‌شوند، که امکان ذخیر‌ه سازی مجموعه‌های کامل متا دیتا را فراهم می‌کند و انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به اکثر توکن‌‌های NFT معمولی دارند.

 

استکینگ توکن My Neighbor Alice

توکن‌های بازی همسایه من آلیس را می‌توان برای حمایت از اکوسیستم در ازای دریافت پاداش استیک کرد. پاداش‌ها درصدی از درآمدهای پلتفرم است که از فروش قطعه زمین، فروش دارایی و کارمزد تراکنش به دست می‌آید. این سیستم برای تشویق بازیکنان به نگه داشتن توکن‌های خود در مراحل اولیه توسعه بازی طراحی شده است. با انتشار ویژگی‌های جدید، استیکینگ به تدریج کاهش می‌یابد.

 

چگونه کیف پول مناسب برای بازی همسایه من آلیس انتخاب کنیم؟

 

 

چگونه کیف پول مناسب برای بازی همسایه من آلیس انتخاب کنیم؟

قابلیت همکاری میان شبکه‌ای کرومیا به این معنی است که می‌توان ارز دیجیتال آلیس‌ (ALICE) را در صرافی‌ها به عنوان یک توکن ERC-20 معامله کرد و بنابراین میتوان آن را در هر کیف پولی که از اتریوم پشتیبانی می‌کند ذخیره کرد.

کیف پول انتخابی شما احتمالاً به مقداری که می‌خواهید ذخیره کنید و قصد دارید با آن سرمایه گذاری بستگی دارد. کیف پول‌های سخت افزاری مانند لجر (Ledger) یا ترزور (Trezor) امن‌ترین گزینه را برای ذخیره ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند.

گزینه های دیگری هم وجود دارد ماند کیف پول های نرم افزاری و کیف پول های داغ. کار کردن با کیف پول‌های نرم افزاری رایگان و آسان است. آنها برای دانلود به عنوان برنامه‌ گوشی های هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می‌توانند حضانتی یا غیر حضانتی باشند.

 

شما میتوانید برای انتخاب کیف پول مناسب دیگر مقالات ما را مطالعه فرمایید.

 

با کیف‌پول های حضانتی، کلیدهای خصوصی از طرف شما توسط ارائه دهنده خدمات مدیریت و پشتیبان گیری میشوند. کیف پول های غیر حضانتی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلید های خصوصی استفاده میکنند.

اگرچه استفاده از آن‌ها راحت‌تر است، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای تعداد کمتری از ALICE یا کاربران تازه‌کار بیشتر مناسب‌ باشند.

کیف پول‌های آنلاین هم رایگان بوده و استفاده از آنها راحت است و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، کیف پول های داغ محسوب می‌شوند و نسبت به جایگزین های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری از امنیت کمتری برخوردار هستند.

بازی My Neighbor Alice دارای یک ویژگی وام‌دهی است و این ویژگی به کاربران امکان میدهد NFT را قرض بگیرند و یا قرض دهند. وام دهندگان بر اساس وام های خود پاداش دریافت میکنند و میتوانند برای وام دادن توکن‌ های NFT سود کسب کنند.

 

کسب درآمد از بازی My Neighbor Alice

وام دهی با استفاده از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شود، در حالی که کاربران می‌توانند توکن های ALICE و NFT خود را نیز بفروشند. NFTها می‌توانند در بازارهای خارجی مانند Treasureland و یا در بازی فروخته شوند. شبکه تضمین میکند که همه NFT ها دارای حداقل قیمت هستند.

در حالی برخی از توکن های NFT میتوانند بسیار ارزشمندتر از حداقل اولیه باشند که به عواملی مانند کمیاب بودن بستگی دارد. از آنجایی که NFTها در ویژگی وام دهی دیفای نیز به عنوان وثیقه استفاده می‌شوند، سیستم تضمین می‌کند که NFTها هرگز کمتر از حداقل ارزش قیمت گذاری نمیشوند.

ALICE برای استیکینگ، در سیستم حاکمیتی برای رای دادن و به عنوان روش اصلی پرداخت در شبکه استفاده می‌شود. بازی My Neighbor Alice ترکیبی از یک پلتفرم دیفای و بازی چندمنظوره است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مرتضی علیپور

دانشجوی ارشد مدیریت سیستم های اطلاعاتی، برنامه نویس و طراح سایت - علاقمند به یادگیری مداوم در حوزه IT و تکنولوژی - محقق ارزهای دیجیتال و گاهی یک تریدر

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا