کالکشن کلوپ قایقی میمون جهش یافته! (MAYC)

مجموعه Mutant Ape Yacht Club

کلوپ قایقی میمون جهش یافته یا Mutant Ape Yacht Club، مجموعه‌ای از NFTها هستند که توسط گروه Yuga Labs در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۲۱ ساخته شده‌اند. این کالکشن دومین و آخرین کالکشن از مجموعه‌ کلوپ قایقی میمون‌های کسل (Bored Ape Yatch Club) می‌باشد، که مزایای منحصر به فردی برای دارندگان خود ارائه می‌دهند و برای گسترش دسترسی و اخذ کاربران جدید ساخته شده‌اند.

اعضای کلوپ قایقی میمون‌های جهش یافته تا به الان امتیازهایی از جمله ایردراپِ اِیپ کوین، سرزمین متاورس و قابلیات دسترسی به رویدادهای هنری در دنیای واقعی را دریافت کرده‌اند.

پروژه‌ مشهور کلوپ قایقی میمون‌های کسل (BAYC) و کلوپ قایقی میمون‌های جهش یافته (MAYC)، هر دو مبتنی بر شبکه اتریوم می‌باشند. مجموعه BAYC دارای ۱۰,۰۰۰ میمون و مجموعه MAYC دارای ۲۰,۰۰۰ میمون منحصر به فرد می‌باشد که در حال حاضر ۱۸,۰۰۰ تا از آنها مینت شده‌است.

اگر علاقه‌مند به این دو مجموعه NFT هستید، مقاله کلوپ قایقی میمون‌های کسل (BAYC) و معرفی Yuga Labs – خالق Bored Ape Yacht Club را مطالعه نمایید.

 

تاریخچه‌ Mutant Ape Yacht Club

تیم Yuga Labs که توسط Greg Solana و Wylie Aronow مدیریت می‌شود، در ابتدا و در تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۲۱ مجموعه BAYC را راه‌اندازی کرد. اگر با کالکش NFT میمون‌های کسل آشنا باشید می‌‌دانید که این مجموعه یکی از گران‌ترین مجموعه NFTهای تاریخ است ولی در زمان راه‌اندازی هزینه‌ این پروژه برای یوگا لبز چیزی حدود ۰,۰۸ اتریوم تمام شد.

تاریخچه‌ Mutant Ape Yacht Club

تیم Yuga Labs در ۲۸ آگوست ۲۰۲۱، NFTهای مجموعه میمون‌های جهش یافته را برای گسترش و بروزرسانی مجموعه میمون‌های قبلی خود منتشر کردند. این راه‌اندازی شامل فروش عمومی ۱۰,۰۰۰ میمون جهش یافته و یک سرم جهش برای هر یک از مالکان NFT میمون‌های کسل بود، که به آنها این امکان را می‌داد تا نسخه‌های جهش یافته‌ میمون‌های کسل خود را دریافت کنند.

 

سرُم جهش‌ یافته چیست؟

سرم جهش‌ یافته یک سرم ویروسی است که به صورت NFT می‌تواند خریداری شود و یا به فروش برسد. این سرم به یک میمون کسل تزریق می‌شود و آن را به یک میمون جهش یافته تبدیل می‌کند. شما می‌توانید از هر میمون کسل فقط یک میمون جهش یافته بسازید. از این سرم‌ها فقط سه نسخه وجود دارد که عبارت اند از:

سرُم جهش‌ یافته چیست؟

 • M1: این سرم، به عنوان سرم اولیه نیز شناخته می‌شود که از آن ۷,۵۰۰ تا موجود است. با استفاده از این سرم تغیرات سطحی تری به یک میمون کسل اضافه می‌شود. برای مثال موهایشان می‌ریزد، لباس‌هایشان عوض می‌شود و یک سری لوازم تزئینی به آن‌ها اضافه می‌شود.
 • M2: از نسخه‌ی دوم ۲,۴۹۲ تا موجود است. با استفاده از این سرم تغییرات بارزتری در ظاهر میمون کسل ایجاد می‌شود. حتی گاهی به طور کل ظاهر اولیه‌اش تغییر می‌کند.
 • M3 یا Mega Mutant: نسخه‌ی سوم کمیاب‌ترین سرم است و فقط ۸ تا از آن موجود است. این سرم پس از اجرا، به طور کامل ظاهر و ویژگی‌های اصلی میمون کسل را تغییر می‌دهد و آن را به یک میمون مگا جهش یافته تبدیل می‌کند، که بسیار نادر هستند. NFTهای این سرم و میمون‌های مگا جهش یافته‌ی آن، هر دو قیمت‌های میلیون دلاری دارند!

تغییراتی که سرم‌ها در میمون‌ها ایجاد می‌کنند به شکل زیر می‌باشد:

سرُم جهش‌ یافته

 

راه های بدست آوردن میمون جهش یافته

دو راه برای به دست آوردن NFTهای میمون‌های جهش یافته وجود دارد. شما می‌توانید NFT یک میمون جهش یافته را از مارکت پلیسی مانند اوپن سی بخرید یا می‌توانید میمون جهش یافته‌ مخصوص خود را از طریق تبدیل میمون کسل به میمون جهش یافته توسط سرم جهش، بسازید.

 

خرید Mutant Ape Yacht Club

برای خرید NFT میمون جهش یافته لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 1. در قدم اول لازم است ارز اتریوم بخرید، این کار را می‌توانید از طریق صرافی‌های آنلاین انجام دهید.
 2. یک کیف‌پول آنلاین (مانند متامسک) تهیه کنید تا اتریوم خریداری شده‌ خود را به آن انتقال دهید.
 3. وارد سایت OpenSea.io شوید، کیف‌پول آنلاین خود را به آن متصل کنید.
 4. در آخر وارد قسمت کالکشن NFTهای MAYC شوید و میمون جهش یافته دلخواه خود را انتخاب کرده، سپس با کلیک بر روی گزینه‌ “Buy Now” آن را ‌خریداری کنید.

 

بهترین کیف پول‌ ها برای NFT های MAYC

برای اینکه NFTهای MAYC خود را امن نگه دارید، دو تا از بهترین کیف‌پول‌های قابل دسترس عبارت اند از:

 • بهترین کیف‌پول سخت‌افزاری: لجر (Ledger)
  لجر یکی از برترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری موجود است. این کیف‌پول بسته به اینکه می‌خواهید از کامپیوتر یا موبایل استفاده کنید، به بلوتوث و USB آن دستگاه متصل می‌شود. لجرهمچنین دارای یک اپلیکیشن است که امنیت، ذخیره و مدیریت دارایی‌های دیجیتال شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.
 • بهترین کیف‌پول نرم‌افزاری: متامسک (MetaMask)
  متامسک محبوب‌ترین کیف‌پول نرم‌افزاری موجود در بازار است. این کیف‌پول برای آسان سازی قابلیت دسترسی، اطلاعات شما را در اینترنت ذخیره می‌کند. این امر امنیت آن را نسبت به کیف‌پول سخت‌افزاری کمتر می‌سازد. با این حال، اطلاعات و کلیدهای شخصی شما را رمزگذاری کرده و به نوبه خود کاملا ایمن است.

 

امتیازات نگهداری NFT های MAYC

بزرگترین امتیاز نگهداری این NFTها، موقعیت اجتماعی مرتبط با خود پروژه است. برای مثال درمیان جامعه‌ای که دارای NFTهای این مجموعه محبوب هستند، بسیار رایج است که MAYC اختصاری خود را در قسمت عکس پروفایل در رسانه‌های مجازی خود مانند توئیتر، قرار دهند.

دومین امتیاز نگهداری NFTهای MAYC، عضویت در جامعه منحصر به فرد آن می‌باشد، که بسیاری از افراد مشهور دنیا عضو آن هستند. همچنین اعضای هر دو کلوپِ MAYC و BAYC قادر خواهند بود تا در بازی play-to-earn که توسط این مجموعه‌ها در آینده ارائه می‌شود، شرکت کنند و توکن‌ بازی را بدست آورند.

مزییت دیگری که معمولاً نادیده گرفته می‌شود، جنبه‌ نگهداری به منظور کسب سود است. همانطور که صنعت DeFi گسترش پیدا کرده‌است، میمون‌های جهش یافته و کسل نیز به همراه آن بسیار مشهور شده‌اند.

اگر قصد سرمایه‌گذاری در این پروژه را دارید، حتما تحقیقات خود را کامل کنید و پولی را که نمی‌توانید از دست بدهید، وارد معامله نکنید!

 

گران ترین میمون جهش یافته

چندتا از گران‌ترین NFTهای این مجموعه عبارت اند از:

 • کد ۴۸۴۹: این میمون جهش یافته با قیمت ۳۵۰ اتریوم در آخرین بار به فروش رفته است و عنوان گران‌ترین NFT این مجموعه را به خود اختصاص می‌دهد.
 • کد ۱۷۹۶: این میمون جهش یافته در لیست گران‌ترین NFTهای این مجموعه جایگاه دوم را دارد و با قیمت ۳۰۰ اتریوم به فروش رفته ‌است.
 • کد ۶۹۵۷: این میمون جهش یافته در لیست گران‌ترین‌ NFTهای این مجموعه جایگاه سوم را دارد و با قیمت ۲۵۰ اتریوم فروش رفته است.
 • کد ۹۲۰۹: در چهارمین جایگاه نیز این میمون جهش یافته قرار دارد که با قیمت ۲۲۲ اتریوم به فروش رفته است.

گران ترین میمون جهش یافته

 

کمیاب‌ ترین میمون جهش یافته

در حال حاضر ۱۲ ان اف تی از این مجموعه به طور یکسان در جایگاه اول کمیاب‌ترین‌ها قرار دارند. چند تا از این NFTهای رنک ۱، در عکس زیر قابل مشاهده است:

کمیاب‌ ترین میمون جهش یافته

 

ارزش تجاری NFTهای میمون جهش یافته

میمون‌های جهش یافته دارای ارزش تجاری می‌باشند. دارندگان این NFTها درواقع مالکان معنوی و حقوقی آن‌ها هستند، به همین دلیل می‌توانند میمون‌های جهش یافته خود را برای کسب سود بفروشند و یا مجوز فروش آن‌ها را به مجلات، آژانس‌های بازاریابی یا شرکت‌های تولید موسیقی بدهند و بدون انجام هیچ فعالیتی درآمد کسب کنند.

میمون‌های جهش یافته به قدری معروف هستند که از آن‌ها به عنوان یک نماد اجتماعی استفاده می‌شود. دارندگان اینNFTها آن‌ها را به هر نحوی نمایش می‌دهند، خواننده‌های مشهور عکس میمون‌های جهش یافته خود را بر روی جلد آلبوم موسیقی خود قرار می‌دهند، افراد مشهور از لباس یا کفش‌هایی با عکس این میمون‌ها استفاده می‌کنند، همچنین عکس میمون‌های خود را در رسانه‌های مجازی مختلف روی پروفایل خود می‌گذارند و …

 

بازی Mutant Ape Arcade

مجموعه BAYC، بازی Mutant Ape Arcade را همزمان با راه اندازی کالکشن میمونهای جهش یافته منتشر کرد. اگر در این بازی برنده شوید، از شما خواسته می‌شود برای دریافت پاداش آدرس کیف‌پول خود را ارائه دهید و سه روز بعد، مجموعه BAYC یک NFT از کالکشن POAP را به عنوان پاداش برای شما ارسال خواهد کرد.

مجموعه BAYC، بازی Mutant Ape Arcade

 

آینده‌ Mutant Ape Yacht Club

BAYC و MAYC بخشی از پروژه Road Map 1.0 کمپانی یوگا لبز هستند. اما یوگا لبز در حال حاضر روی پروژه Road Map 2.0 کار می‌کند، که در آینده شامل رویدادهای دیگری از جمله دنیای متاورس، آواتارهای سه بعدی و غیره می‌شود. پس می‌شود به آینده این کالکشن امیدوار بود.

 

کلام آخر

اگرچه سرمایه‌گذاری در MAYC و پیوستن به جامعه آن مزایای زیادی دارد، اما برای همه مناسب نیست. آستانه ورود به این جامعه از لحاظ مالی بسیار بالا است، به همین دلیل برای سرمایه‌گذاری‌های متوسط مناسب نمی‌باشند. بنابراین به نظر می‌رسد، سرمایه‌گذاری در این مجموعه برای افراد ثروتمند مناسب‌تر باشد. همانطور که قبل‌تر گفتیم، اگر علاقه مند به سرمایه‌گذاری در این کالکشن هستید، حتما تحقیق کنید و پولی را که نمی‌توانید از دست بدهید، سرمایه‌گذاری نکنید!

۵/۵ - (۱ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا