استارت‌آپ هوش مصنوعی ماسک برای رقابت با Chatgpt

ایلان ماسک در حال آماده شدن برای راه‌اندازی استارت آپی است که با Openai، خالق Chatgpt، رقابت خواهد کرد. به گفته منابع آگاه، مالک توییتر و تسلا در حال حاضر تیمی از توسعه‌دهندگان را جمع‌آوری کرده و با سرمایه‌گذاران صحبت می‌کند.

 

گزارش شده است که ایلان ماسک در حال کار برای ایجاد رقیب Openai است

فایننشال تایمز روز جمعه به نقل از افرادی که با اهداف میلیاردر آشنا هستند، فاش کرد، ایلان ماسک، سرمایه‌گذار فناوری، تلاش می‌کند تا استارت‌آپی را ایجاد کند که رقیب شرکت دستیار هوش مصنوعی Chatgpt Openai باشد.

 

رویترز به نقل از این گزارش ادعا می‌کند که ماسک اکنون در حال استخدام مهندسان هوش مصنوعی است و در عین حال با برخی از سرمایه‌گذاران در اسپیس ایکس و تسلا، دو شرکت تجاری شناخته شده خود همراه با توییتر، در مورد حمایت از این سرمایه‌گذاری جدید مذاکره می‌کند.

 

شرکت‌هایی مانند Openai که توسط مایکروسافت تامین مالی می‌شود و شرکت مادر گوگل، آلفابت، علی‌رغم درخواست‌های تنظیم‌کننده‌ها برای معرفی قوانین جامع برای این فناوری قبل از اجرای گسترده، تلاش کرده‌اند تا هوش مصنوعی را در کارهای خود بگنجانند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا