آموزش بلاکچین

مولتی چین – کاربرد و نحوه کار

معرفی MultiChain

مولتی چین یک فورک منبع باز توسعه یافته بیت کوین است. می توان از آن برای راه‌اندازی بلاکچین های سفارشی، خصوصی و عمومی استفاده کرد و پیکربندی آن آسان است. این مجموعه ویژگی ها و پیشرفت ها را برای کاربران سازمانی و تجاری ارائه میدهد.

پشتیبانی از دارایی های بومی و ذخیره‌سازی مقادیر بیشتری از داده های دلخواه امیدوارکننده به نظر میرسد و یک رویکرد اختیاری اما منحصر به فرد با مدیریت مجوزهای مبتنی بر اجماع برای بلاکچین های کنسرسیوم اتخاذ شده است. همه این افزونه ها در حالی به دست می آیند که سازگاری با بسیاری از جنبه های فنی Bitcoin Core را حفظ می کنند. از این رو، بسیاری از اسناد بیت کوین برای MultiChain نیز قابل اجرا هستند.

این سازگاری MultiChain را به یک نامزد امیدوارکننده برای پروژه ما تبدیل می‌کند، زیرا اکثر رویکردهای سازگار با بیت‌کوین در MultiChain نیز اعمال می‌شوند. علاوه بر این، ایجاد انعطاف‌پذیر و تراکنش دارایی های سفارشی برای ما جالب است و به طور بومی توسط MultiChain پشتیبانی می شود. همچنین قابل توجه است که این پروژه به روشی بسیار شفاف توسعه یافته است.

از آنجایی که MultiChain از کاربران انتظار دارد که بلاکچین های خود را برای موارد استفاده خاص خود ایجاد کنند، هیچ شبکه بلاکچین عمومی «رسمی» وجود ندارد که بتواند ثبات و امنیت آن را ثابت کند. با تمام این اوصاف، به عنوان یک انشعاب از پایه کد بیت کوین، اصول آن باید صحیح باشد و راه‌اندازی یک زنجیره محلی برای آزمایش بسیار ساده است.

مولتی چین به سازمان ها کمک می کند تا برنامه های بلاکچین را با سرعت بسازند و به کار گیرند.

 

دانلود و نصب مولتی چین

ساخت اولین اپلیکیشن بلاکچین خود را در چند دقیقه شروع کنید. نصب معمولی MultiChain از سه فایل اجرایی تشکیل شده است:

 1. multichain-util دقیقا یک بار برای راه‌اندازی یک بلاکچین جدید استفاده می شود.
 2. multichaind یک گره را برای میزبانی زنجیره اجرا می کند.
 3. multichain-cli مشتری برای انجام اقدامات روی زنجیره است.
شما میتوانید برای دانلود Multichain به همین لینک مراجعه کنید.

این زنجیره با ویرایش یک فایل متنی ساده تولید شده توسط multichain-util سفارشی می شود. این کار باید قبل از اجرای چند زنجیره ای برای اولین بار انجام شود زیرا پس از ایجاد کامل زنجیره نمی توان تنظیمات را تغییر داد.

 

نصب مولتی چین

 

گزیده ای از فایل پیکربندی تولید شده. همه پارامترها علاوه بر مستندات آنلاین آنها به خوبی توضیح داده شده اند. تنظیمات مهم، مانند زمان بلوک، مجوزهای مورد نیاز و محدودیت‌ های استخراج به راحتی تغییر می‌کنند تا نیازهای برنامه را برآورده کنند.

مراحل ساخت اولین بلاکچین MultiChain خود در چند دقیقه

 1. ایجاد یک بلاکچین (الزامی)
 2. اتصال به بلاکچین (الزامی)
 3. برخی از دستورها در حالت تعاملی (الزامی)
 4. مقدمه ای بر استریم ها
 5. جریان‌های سازمانی
 6. جریان های پیشرفته
 7. دارایی ها و نشانه ها
 8. اجماع دور برگشتی
 9. حالا شروع کنید
 10. دریافت به روز رسانی محصول (حداکثر یک ایمیل در ماه)

 

ایجاد و معامله دارایی ها و توکن ها

MultiChain امکان ایجاد پویا دارایی های بومی را توسط هر کسی با مجوزهای مناسب فراهم می کند. این دارایی‌ ها را میتوان مستقیماً در زنجیره داد و ستد کرد تا همه نود ها چنین تراکنش‌ هایی را به همان روشی که ارز اصلی زنجیره را تأیید می‌کنندریا، تأیید کنند.

MultiChain امکان مبادله اتمی دارایی‌ های دلخواه (از جمله ارز پیش‌فرض) را فراهم می‌کند، به طوری که دارایی‌ های مختلف، خواه نشان‌دهنده مجوز، رتبه‌بندی یا ارزش پولی واقعی باشند، می‌توانند به طور ایمن و کارآمد در زنجیره معامله شوند.

 

ویژگی های مولتی چین

 

ویژگی های مولتی چین

استقرار سریع: فقط دو مرحله ساده برای ایجاد یک بلاکچین جدید و سه مرحله برای اتصال به یک بلاکچین موجوده. بلاکچین های نامحدود را در هر سرور برای برنامه های متقابل زنجیره ای مستقر کنید.

دارایی های نامحدود: میلیون ها دارایی صادر کنید که همه در سطح شبکه ردیابی و تأیید می شوند. انجام معاملات ایمن مبادلات اتمی چند دارایی و چند طرفه.

جریان های داده: ایجاد چندین پایگاه داده کلیدی، سری زمانی یا هویتی. داده ها را در زنجیره یا خارج از زنجیره ذخیره کنید. ایده آل برای به اشتراک گذاری داده ها، مهر زمانی و بایگانی رمزگذاری شده.

مجوزهای کوچک: به صورت اختیاری کنترل کنید که چه کسی می تواند تراکنش ها را متصل، ارسال و دریافت کند، دارایی ها، جریان ها و بلوک ها را ایجاد کند. هر بلاکچین به اندازه نیاز شما باز یا بسته است.

توسعه دهنده پسند: طراحی شده تا به توسعه دهندگان اجازه دهد بلاکچین و برنامه های کاربردی را با حداقل دردسر بسازند.

قابل تنظیم: کنترل کامل بر هر جنبه از بلاکچین، استفاده از اثبات کار اختیاری است.

امنیت انعطاف‌پذیر: پشتیبانی از چند امضا، کلیدهای خصوصی خارجی، نود های سرد و ادمین اجماع.

 

جهت مطالعه بیشتر در ارتباط یا حوزه بلاکچین به بخش “آموزش بلاکچین” ما مراجعه کنید.

 

شرکای پلتفرم MultiChain

 

شرکای پلتفرم MultiChain

اگر میخواهید یک پروژه بلاکچین را پیاده‌سازی کنید، توصیه می‌کنیم با شرکای مولتی چین صحبت کنید، که کارکنان واجد شرایط و خط مستقیمی با تیم مهندسی آنها دارند و مجاز به فروش مجدد مجوزهای تجاری MultiChain و MultiChain Enterprise هستند. لطفاً توجه داشته باشید که ما صریحاً این شرکت ها را تأیید نمی کنیم و مسئولیت کار آنها را نمی پذیریم. در پایین لیستی از شرکا آمده است:

 • SAP
 • Accenture
 • Accubits
 • Affine Global
 • AlleoTech
 • Arcisphere
 • Bambusoft
 • Baumann.at
 • Boston Consulting Group
 • Blockchain Danışmanlık

شرکای محصولات مولتی چین

مولتی چین در محصولات بسیاری از شرکت‌ ها ادغام میشود. در زیر لیستی از شرکت هایی است که درخواست کرده اند این ادغام را عمومی کنند. لطفاً توجه داشته باشید که ما صریحاً این شرکت ها را تأیید نمی کنیم و مسئولیت کار آنها را نمی پذیریم. در پایین لیستی از شرکا آمده است:

 • Rakuten Blockchain Lab
 • Aicumen Technologies
 • AlleoChain
 • Apuana Corporate
 • B4Finance
 • Blockbinder
 • Chainstack
 • Clicktopurchas
 • Cubichain Technologies
 • Election Explorer
۵/۵ - (۱ امتیاز)

آرمان محمدی

محقق و دوست‌دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. یه گیمر که چند سالی هست در صنعت P2E و P2P فعالیت دارم. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا