آموزش بلاکچین

مولتی چین MultiChain – کاربرد و نحوه کار

معرفی مولتی چین MultiChain

مولتی چین MultiChain یک فورک منبع باز توسعه یافته بیت کوین است. می توان از آن برای راه‌اندازی بلاک چین های سفارشی، خصوصی و عمومی استفاده کرد و پیکربندی آن آسان است. این مجموعه ویژگی ها و پیشرفت ها را برای کاربران سازمانی و تجاری ارائه می دهد. پشتیبانی از دارایی های بومی و ذخیره‌سازی مقادیر بیشتری از داده های دلخواه امیدوارکننده به نظر می رسد و یک رویکرد اختیاری اما منحصر به فرد با مدیریت مجوزهای مبتنی بر اجماع برای بلاک چین های کنسرسیوم اتخاذ شده است. در زمینه یک بلاک چین عمومی، این ویژگی ها کمتر جالب هستند. همه این افزونه ها در حالی به دست می آیند که سازگاری با بسیاری از جنبه های فنی Bitcoin Core را حفظ می کنند. از این رو، بسیاری از اسناد بیت کوین برای MultiChain نیز قابل اجرا هستند.

این سازگاری MultiChain را به یک نامزد امیدوارکننده برای پروژه ما تبدیل می‌کند، زیرا اکثر رویکردهای سازگار با بیت‌کوین در MultiChain نیز اعمال می‌شوند. علاوه بر این، ایجاد انعطاف‌پذیر و تراکنش دارایی های سفارشی برای ما جالب است و به طور بومی توسط MultiChain پشتیبانی می شود. همچنین قابل توجه است که این پروژه به روشی بسیار شفاف توسعه یافته است: به سوالات ارسال شده به بخش رسمی پرسش و پاسخ به سرعت و با مهارت پاسخ داده می شود.

از آنجایی که MultiChain از کاربران انتظار دارد که بلاک چین های خود را برای موارد استفاده خاص خود ایجاد کنند، هیچ شبکه بلاک چین عمومی «رسمی» وجود ندارد که بتواند ثبات و امنیت آن را ثابت کند. با این حال، به عنوان یک انشعاب از پایه کد بیت کوین، اصول آن باید صحیح باشد و راه‌اندازی یک زنجیره محلی برای آزمایش بسیار ساده است.

MultiChain به سازمان ها کمک می کند تا برنامه های بلاک چین را با سرعت بسازند و به کار گیرند.

 

دانلود و نصب MultiChain

ساخت اولین اپلیکیشن بلاک چین خود را در چند دقیقه شروع کنید. نصب معمولی MultiChain از سه فایل اجرایی تشکیل شده است:

 1. multichain-util دقیقا یک بار برای راه‌اندازی یک بلاک چین جدید استفاده می شود.
 2. multichaind یک گره را برای میزبانی زنجیره اجرا می کند.
 3. multichain-cli مشتری برای انجام اقدامات روی زنجیره است.

برای دانلود Multichain به این لینک مراجعه کنید.

این زنجیره با ویرایش یک فایل متنی ساده تولید شده توسط multichain-util سفارشی می شود. این کار باید قبل از اجرای چند زنجیره ای برای اولین بار انجام شود زیرا پس از ایجاد کامل زنجیره نمی توان تنظیمات را تغییر داد.

 

نصب مولتی چین

 

گزیده ای از فایل پیکربندی تولید شده. همه پارامترها علاوه بر مستندات آنلاین آنها به خوبی توضیح داده شده اند. تنظیمات مهم، مانند زمان بلوک، مجوزهای مورد نیاز و محدودیت‌های استخراج به راحتی تغییر می‌کنند تا نیازهای برنامه را برآورده کنند.

مراحل ساخت اولین بلاک چین خود در چند دقیقه:

 1. ایجاد یک بلاک چین (الزامی)
 2. اتصال به بلاک چین (الزامی)
 3. برخی از دستورات در حالت تعاملی (الزامی)
 4. مقدمه ای بر استریم ها (اختیاری)
 5. جریان‌های سازمانی (اختیاری)
 6. جریان های پیشرفته (اختیاری)
 7. دارایی ها و نشانه ها (اختیاری)
 8. اجماع دور برگشتی (اختیاری)
 9. حالا شروع کنید
 10. دریافت به روز رسانی محصول (حداکثر یک ایمیل در ماه)

 

ایجاد و معامله دارایی ها و توکن ها

MultiChain امکان ایجاد پویا دارایی های بومی را توسط هر کسی با مجوزهای مناسب فراهم می کند. این دارایی‌ها را می‌توان مستقیماً در زنجیره داد و ستد کرد تا همه نود ها چنین تراکنش‌هایی را به همان روشی که ارز اصلی زنجیره را تأیید می‌کنند تأیید کنند. علاوه بر این، MultiChain امکان مبادله اتمی دارایی‌های دلخواه (از جمله ارز پیش‌فرض) را فراهم می‌کند، به طوری که دارایی‌های مختلف، خواه نشان‌دهنده مجوز، رتبه‌بندی یا ارزش پولی واقعی باشند، می‌توانند به طور ایمن و کارآمد در زنجیره معامله شوند.

 

ویژگی های مولتی چین

 

ویژگی های مولتی چین

استقرار سریع: فقط دو مرحله ساده برای ایجاد یک بلاک چین جدید و سه مرحله برای اتصال به یک بلاک چین موجود. بلاک چین های نامحدود را در هر سرور برای برنامه های متقابل زنجیره ای مستقر کنید.

دارایی های نامحدود: میلیون ها دارایی و نشانه صادر کنید که همه در سطح شبکه ردیابی و تأیید می شوند. انجام معاملات ایمن مبادلات اتمی چند دارایی و چند طرفه.

جریان های داده: ایجاد چندین پایگاه داده کلیدی، سری زمانی یا هویتی. داده ها را در زنجیره یا خارج از زنجیره ذخیره کنید. ایده آل برای به اشتراک گذاری داده ها، مهر زمانی و بایگانی رمزگذاری شده.

مجوزهای کوچک: به صورت اختیاری کنترل کنید که چه کسی می تواند تراکنش ها را متصل، ارسال و دریافت کند، دارایی ها، جریان ها و بلوک ها را ایجاد کند. هر بلاک چین به اندازه نیاز شما باز یا بسته است.

توسعه دهنده پسند: طراحی شده تا به توسعه دهندگان اجازه دهد بلاک چین و برنامه های کاربردی را با حداقل دردسر بسازند.

قابل تنظیم: کنترل کامل بر هر جنبه از بلاک چین، استفاده از اثبات کار اختیاری است.

امنیت انعطاف‌پذیر: پشتیبانی از چند امضا، کلیدهای خصوصی خارجی، نود های سرد و ادمین اجماع.

 

شرکای پلتفرم MultiChain

 

شرکای پلتفرم MultiChain

اگر می‌خواهید یک پروژه بلاک چین را پیاده‌سازی کنید، توصیه می‌کنیم با شرکای مولتی چین صحبت کنید، که کارکنان واجد شرایط و خط مستقیمی با تیم مهندسی آنها دارند و مجاز به فروش مجدد مجوزهای تجاری MultiChain و MultiChain Enterprise هستند. لطفاً توجه داشته باشید که ما صریحاً این شرکت ها را تأیید نمی کنیم و مسئولیت کار آنها را نمی پذیریم. در پایین لیستی از شرکا آمده است:

 1. SAP
 2. Accenture
 3. Accubits
 4. Affine Global
 5. AlleoTech
 6. Arcisphere
 7. Bambusoft
 8. Baumann.at
 9. Boston Consulting Group
 10. Blockchain Danışmanlık

 

شرکای محصولات MultiChain

MultiChain در محصولات بسیاری از شرکت‌ها ادغام می‌شود، چه استارت‌ آپ‌ها یا شرکت‌های با سابقه. در زیر لیستی از شرکت هایی است که درخواست کرده اند این ادغام را عمومی کنند. لطفاً توجه داشته باشید که ما صریحاً این شرکت ها را تأیید نمی کنیم و مسئولیت کار آنها را نمی پذیریم. در پایین لیستی از شرکا آمده است:

 1. Rakuten Blockchain Lab
 2. Aicumen Technologies
 3. AlleoChain
 4. Apuana Corporate
 5. B4Finance
 6. Blockbinder
 7. Chainstack
 8. Clicktopurchas
 9. Cubichain Technologies
 10. Election Explorer

 

آرمان محمدی

محقق و دوست دار دنیای کریپتو و دارای چند سال تجربه در زمینه ترید ارز دیجیتال و فارکس. امیدوارم از مطالب و مقالات آموزشی من اطلاعات کافی رو کسب کنید تا بتوانید مسیر درستی را در زمینه ارزهای دیجیتال پیش ببرید. خیلی خوشحال میشم اگر نظر یا انتقادی دارید کامنت بزارید تا بتونم به شما کمک کنم و به نتایج بهتری برسیم. دوست دار شما آرمان

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا