اخبار بلاکچیناخبار ارز دیجیتالاخبار جهان

موزیلا کمک های مالی رمزنگاری را بازگرداند!

در هفته اول ژانویه، جامعه نرم‌افزاری موزیلا فاش کرد که کمک‌های ارزهای دیجیتال را پس از استناد به نگرانی‌های محیطی متوقف کرده است. موزیلا هفته گذشته تصمیم گرفت که کمک های مالی ارزهای دیجیتال را دوباره بپذیرد، اما فقط از دارایی های دیجیتالی که از مدل اثبات سهام (PoS) استفاده می کنند.

 

موزیلا قصد دارد فقط دارایی‌های رمزنگاری PoS را بپذیرد

در ۷ آپریل، مارک سورمن، مدیر اجرایی بنیاد موزیلا، به‌روزرسانی‌ای را درباره توقف کمک‌های ارزهای دیجیتال توسط جامعه نرم‌افزاری منتشر کرد. سورمن گفت که پس از انتشار تعهدات اقلیمی موزیلا، و پس از شکایت کارکنان و حامیان موزیلا، این بنیاد تصمیم گرفت کمک‌های مالی ارزهای دیجیتال را متوقف کند. موزیلا تصمیم گرفت تأثیرات زیست‌محیطی ارزهای دیجیتال را با دقت بیشتری بررسی کند و پست Surman نتایج بررسی موزیلا را گزارش می‌دهد.

به‌روزرسانی Surman توضیح می‌دهد:

از امروز، ما در حال به‌روزرسانی خط‌مشی کمک مالی خود هستیم. موزیلا دیگر ارزهای رمزنگاری شده اثبات کار را نمی‌پذیرد. موزیلا ارزهای رمزنگاری شده اثبات سهام را که انرژی کمتری مصرف می کنند، می پذیرد. مدیر اجرایی بنیاد موزیلا افزود، موزیلا فهرستی از ارزهای دیجیتالی را که ما می پذیریم تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ توسعه داده و به اشتراک خواهد گذاشت.

 

سورمن توضیح داد که این تصمیم عمدتاً مبتنی بر تعهدات اقلیمی سازمان است که هدف آن فراتر از تعهدات انتشار گازهای گلخانه‌ای صفر خالص توافقنامه آب و هوای پاریس است. بنیاد موزیلا معتقد است که دارایی های دیجیتال اثبات کار (PoW) به طور قابل توجهی ردپای GHG ما را افزایش می دهد. سورمن با توقف پذیرش کریپتوهای PoW تاکید کرد که این تصمیم همچنان با تعهد انتشار گازهای گلخانه ای موزیلا همسو است.

مدیر اجرایی موزیلا در پایان گفت:

در تعهدات اقلیمی خود، ما همچنین قول دادیم به توسعه، طراحی و بهبود محصولات از منظر پایداری کمک کنیم. ما معتقدیم که موزیلا می‌تواند با تشویق آن دسته از ارزهای دیجیتالی که ما می‌پذیریم در مورد الگوهای مصرف انرژی خود شفاف باشند، نقش مثبتی در صنعت بازی کند.

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا