راه برو پول دربیار یا Move To Earn چیست؟ معرفی ۶ برنامه برتر

راه برو پول در بیار

تناسب اندام و سلامتی از مواردی است که هر شخصی آن‌ را در زندگی شخصی خود می‌خواهد اما بسیاری از ما به دلیل مشغله‌های کاری و روزمره نمی‌توانیم انگیزه خود را به صورت ثابت  برای این امر داشته باشیم، Move To Earn یا راه برو پول دربیار این انگیزه را به ما خواهد داد زیرا می‌توانید برای فعالیت‌هایی که باعث تناسب اندام و سلامتی شما می‌شود درآمد کسب کنید و بابت این فعالیت‌ها پاداش دریافت کنید.

همواره بلاکچین و ارز‌های دیجیتال باعث به وجود آمدن پروژه‌های فوق‌العاده‌ای شده‌اند، راه برو پول دربیار نیز از آن دسته پروژه‌هایی است که انگیزه به دست آوردن تناسب اندام را برای شما فراهم می‌کند همچنین در ازای تلاش برای سلامتی و تناسب اندام به شما پاداش هم می‌دهد، در ادامه این مقاله به بررسی دقیق‌تر این موضوع می‌پردازیم.

 

Move To Earn چیست؟

Move to earn یا همان M2E برنامه‌ها و پروژه‌هایی هستند که به کاربران امکان کسب درآمد و پاداش از طریق شرکت در فعالیت‌های ورزشی و تناسب اندام را می‌دهند. این برنامه‌ها همانند پروژه‌های Play To Earn هستند و نسبت به مشارکت و مهارت به کاربران پاداش تعلق خواهد گرفت اما تفاوت بزرگی میان P2E و M2E می‌باشد M2E از کاربران می‌خواهد به جای نشستن پشت گجت‌ها برای بازی، فعال باقی بمانند و به انجام تمرینات و فعالیت‌های بدنی بپردازند.

اکثر برنامه‌های M2E از سیستم‌های غیر متمرکز مالی یا DeFi برای پاداش دادن به کاربران استفاده می‌کنند، طبق تحقیقات تخصصی پزشکی و روانشناسی انجام شده در زمینه انگیزه‌های ورزشی و موارد مرتبط با برنامه‌های M2E، مشخص شده است پاداش‌های کوچکی که توسط پلتفرم‌های M2E واگذار می‌شود می‌تواند نقش اساسی در افراد برای تشویق به ورزش ایجاد کند.

راه برو پول در بیار1

بازی‌ها و برنامه‌های M2E با استفاده از GPS و قابلیت‌های برنامه اقدام به ردیابی و بررسی تحرک کاربران می‌کنند و با استفاده از NFT ها، ارز‌های دیجیتال و گزینه‌های داخل بازی برای پاداش دادن به کاربران انگیزه می‌دهند.

M2E یک روش نوآورانه و جذاب برای ایجاد انگیزه و کسب درآمد در دنیای ارزهای دیجیتال است و این برنامه‌ها پتانسیل بالایی در تغییر سبک زندگی و ایجاد عادات سالم را دارند و همین مسئله نشان دهنده آینده روشن برنامه‌های M2E و کاربران فعال آن است.

 

نحوه کار برنامه های Move To Earn

نحوه کار به این صورت است که شما برای کسب درآمد به حرکت کردن و فعالیت‌های فیزیکی می‌پردازید و حرکت شما از طریق حسگر‌های حرکتی تلفن همراه یا ردیاب‌های تناسبی متصل به اندام شما کنترل می‌شود، به ازای تحرک شما در هر نوع فعالیت یا مسافت طی شده در آن فعالیت به شما پاداش یا جوایزی در قالب ارز‌های دیجیتال یا NFT پرداخت می‌شود که می‌توانید از ارزش آن‌ها در دنیای واقعی استفاده کنید و بهره ببرید.

نکته مهم در این قسمت انتخاب برنامه‌ها و اپلیکیشن‌هایی است که معتبر باشد و به شما پاداش‌های بیشتر و معتبر‌تری بدهد تا انگیزه شما برای فعالیت بیشتر شود، شما می‌توانید از این طریق درآمد کسب کنید و علاوه بر ارتقا سطح سلامت و تناسب اندام خود، در برخی هزینه‌های جابجایی خود از جمله هزینه بنزین نیز صرفه جویی کنید. در ادامه به نحوه انتخاب بهترین برنامه M2E اشاره می‌کنیم پس ادامه مطلب را از دست ندهید.

اگر به این حوزه علاقه دارید پیشنهاد می‌شود از مقاله گیم فای نیز بازدید نمائید.

 

نحوه کسب درآمد از Move To Earn یا قدم بزن پول دربیار

پلتفرم‌های M2E با استفاده از حسگر‌ها و ابزار‌های تلفن همراه کاربران مانند GPS و گام شمار به ردیابی حرکات آن‌ها می‌پردازند و نسبت به حرکات، میزان فعالیت و نوع فعالیت به کاربران پاداش می‌دهد، همانند بازی‌های P2E، برخی از برنامه‌های M2E برای کسب درآمد و شروع رایگان هستند اما برخی دیگر نیاز به خرید NFT دارند تا بازی آغاز شود، این روش یک روش رایج برای کسب درآمد Move To Earn است البته میزان درآمد هر برنامه با برنامه دیگر متفاوت است. در ادامه به جزئیات کسب درآمد از طریق این پلتفرم‌ها می‌پردازیم.

 

ورزش کردن

این پلتفرم‌ها مبتنی بر تمرینات منظم و فعالیت بدنی هستند، ایده پشت این روش این است که اگر حرکت کنید و فعالیت داشته باشید با ارز درون بازی پاداش خواهید گرفت و اساسا دویدن در زمین‌های بازی، خیابان‌ها و محیط‌های آزاد به عنوان هسته اصلی اینگونه پروژه‌ها است.

علاوه بر این موارد اکثر برنامه‌های تناسب اندام وب ۳ به کاربران خود با ارز یا دارایی‌های منحصر به فرد درون برنامه پاداش می‌دهند که امکان تبدیل به سایر دارایی‌های دیجیتال را دارند و یا می‌توانید آن‌ها را به آیتم‌های دیگری تبدیل کنید.

ترید کردن

از آنجایی که آیتم‌های ارز دیجیتال و NFT که درون بازی هستند یکی از عناصر اصلی این پلتفرم‌ها می‌باشند شما می‌توانید آ‌ن‌ها را در بازار‌های خارج از بازی خرید و فروش کنید و به ترید در این زمینه بپردازید.

استیک کردن

برخی از پلتفرم‌ها و برنامه‌های M2E که از مکانیزم GameFi استفاده می‌کنند دارای قابلیت استیکینگ درون بازی هستند، به طور مثال برنامه Step App یک گزینه استیک کردن ارائه می‌دهد که کاربران را قادر می‌سازد تا به طور نامحدود پاداش دریافت کنند و مثال دیگر برنامه STEPN است که در این پلتفرم کاربران می‌توانند NFT های کفش خود را استیک کنند و در قبال آن پاداش دریافت کنند.

مینت کردن

برنامه‌هایی مانند stepn.com و Step App به کاربران اجازه می‌دهند که NFT ها و آثار خاص درون بازی مینت کنند که بعدا می‌توانند همان آثار را در بازار‌های ثانویه مبادله کنند. برای درک کامل این مفهوم پیشنهاد می‌شود از مقاله مینت NFT چیست؟ – ۰ تا ۱۰۰ ضرب کردن توکن های غیر مثلی بازدید نمائید.

راه برو پول در بیار2

 

تفاوت P2E با M2E

همانطور که متوجه شدید M2E در ازای فعالیت‌های فیزیکی شما همانند پیاده‌روی، دویدن، دوچرخه سواری و یا شنا کردن در دنیای واقعی پاداش می‌دهد اما P2E در ازای انجام بازی یا کسب موفقیت‌های ذکر شده در بازی پاداش پرداخت می‌کند.

تسلط P2E بر فضای مربوط به بازی‌های بلاکچینی است و به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا با طی کردن مراحل خاص و انجام ماموریت‌های مشخصی ارز های دیجیتال مخصوص آن بازی را به دست آورند، اگر چه در P2E بازیکنان سرگرم می‌شوند و درآمد کسب می‌کنند اما در این روش سبک زندگی فعال و با تحرکی در دنیای واقعی برای کاربران دیده نمی‌شود.

اما در M2E کاربران به زندگی فعال و فعالیت‌های مختلف تشویق می‌شوند و از طریق ردیاب‌ها و دستگاه‌های مختلف فعالیت شما در دنیای واقعی را بررسی می‌کند و در ازای آن پاداش می‌دهد، در این حالت پاداش شما علاوه بر کسب درآمد از طریق حرکت، سلامتی و تناسب اندام نیز خواهد بود.

پاداش‌ها در P2E مبتنی بر میزان و نوع عملکرد شما در درون بازی است ولی پاداش‌ها و نوع درآمد در M2E بر اساس میزان تلاش شما در دنیای واقعی است. ولی نقطه مشترک این است که امتیاز یا دارایی‌های درون برنامه‌ها را می‌توانید با آثار NFT، ارز دیجیتال یا محصولاتی که توسط آن برنامه ارائه می‌شود، تعویض کرد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌شود از مقاله Play to Earn یا بازی کن پول در بیار چیست؟ بازدید نمائید.

 

چگونه بهترین برنامه M2E را انتخاب کنیم؟

در حال حاضر پروژه‌های بسیاری در دنیای M2E یا حرکت کن پول در بیار وجود دارد که انتخاب برنامه مناسب در این حالت کمی دشوار خواهد بود اما در این قسمت ما به پارامترهایی اشاره می‌کنیم که به شما در انتخاب برنامه مناسب کمک خواهد کرد.

 

جوایز برنامه

قبل از انتخاب برنامه مطمئن شوید نوع پاداش و مقدار جوایزی که به شما در این برنامه پرداخت خواهد شد متناسب با توقع شما باشد و عاملی برای افزایش انگیزه شما شود، برخی از برنامه‌ها گزینه‌های متنوعی را در ازای پاداش فعالیت پرداخت می‌کنند.

دقت ردیابی

دقت ردیابی مسئله بسیار مهمی است زیرا برنامه در ازای فعالیت و حرکت شما پاداش پرداخت خواهد کرد و برای این امر نیاز است حرکت و فعالیت شما را به خوبی ردیابی کند، انتخاب برنامه‌ای با قدرت ردیابی بالا باعث می‌شود تمامی حجم و میزان فعالیت شما توسط برنامه مد نظر قرار داده شود و پاداش کل فعالیت خود را دریافت کنید. اکثر برنامه‌های این حوزه با استفاده از گوشی ردیابی را انجام می‌دهند و برخی از حسگر‌های بدنی استفاده می‌کنند.

حداقل میزان برداشت

ترجیحا از برنامه‌هایی استفاده کنید که کف برداشت کمتری دارند تا از این طریق بتوانید پاداش‌های خود را با کف کمتری برداشت کنید، در این حالت می‌توانید پاداش‌های خود در مدت زمان‌های کمتری برداشت کنید.

رفرال کد

برنامه‌هایی که گزینه رفرال کد و پاداش‌هایی از قبیل معرفی به دوستان دارند را انتخاب کنید تا از این طریق بتوانید پاداش‌های بیشتری به دست آورید و درآمد خود را افزایش دهید.

نظرات کاربران در مورد برنامه

قبل از دانلود و راه‌اندازی برنامه، نظرات و پیشنهاداتی که کاربران در مورد این برنامه داده‌اند را مطالعه کنید تا بتوانید از شرایط دقیق پرداخت‌ها و جزئیات برنامه مطلع شوید تا بهتر بتوانید برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

حریم خصوصی

این برنامه‌ها به اطلاعات و جابجایی‌های شما دسترسی دارند به همین دلیل از برنامه‌های معتبر استفاده کنید تا اطلاعات شما امن باشد و در هنگام نصب برنامه بررسی کنید که تا چه حد می‌خواهید اجازه دهید که این برنامه به داده‌های شما دسترسی داشته باشد. در ادامه به معرفی چندین پروژه برتر در این حوزه می‌پردازیم.

 

۶ پروژه برتر Move To Earn

در این قسمت از مقاله به معرفی چندین پلتفرم و برنامه M2E که از آن می‌توانید کسب درآمد کنید می‌پردازیم. شما می‌توانید با استفاده از این برنامه‌ها و فعالیت‌هایی که تعیین شده است کسب درآمد کنید و همچنین انگیزه‌ای برای ورزش کردن و فعالیت به دست آورید.

 

Walken

این بازی یکی از محبوب‌ترین بازی‌های M2E می‌باشد که طرفداران بسیاری پیدا کرده است، شما در این بازی با پیاده‌روی جواهرات کسب می‌کنید و سپس می‌توانید برای تقویت NFT های خود از آن‌ها استفاده کنید، پس از تقویت‌کردن می‌توانید برای به دست آوردن توکن‌های بومی این بازی در مسابقات شرکت کنید، البته مد نظر داشته باشید که برای برنده شدن در این مسابقات نیاز است به مقدار کافی شخصیت‌های خود را تقویت کرده باشید.

در ابتدا یک شخصیت بازی رایگان به شما داده می‌شود همچنین شما می‌توانید شخصیت‌های بازی را خریداری کنید و یا با لوازم مختلف آن‌ها را تجهیز کنید. نام این شخصیت‌های Cathletes می‌‌باشد که از ترکیب دو کلمه Cat و Athletes ساخته شده است. برای اطلاعات کامل در مورد این بازی پیشنهاد می‌شود از مقاله بازی Walken – حفظ تناسب اندام همراه با کسب درآمد، آپدیت ۲۰۲۳ بازدید نمائید.

واکن 1 راه برو پول دربیار

 

STEPN

این برنامه در ماه مارس ۲۰۲۲ بر روی بلاکچین سولانا راه‌اندازی شد، برای شروع بازی شما نیاز دارید که یک جفت کفش ورزشی خریداری کنید، قیمت این NFT ها بر اساس نوع، رنگ و سطح آن متفاوت است، این NFT ها سرعت کسب پاداش‌ها و همچنین آیتم‌های درون بازی را برای شما تعیین می‌کنند.

هر چه نوع NFT شما از سطح بالاتری برخوردار باشد شما می‌توانید درآمد بالاتری کسب کنید و ردیابی فعالیت با استفاده از GPS موبایل شما می‌باشد. STEPN دارای دو ارز GST و GMT می‌باشد، توکن GST همان Green Satoshi Token است که به عنوان پاداش برای کاربران در نظر گرفته شده است.

توکن دیگر GMT که همان Green Metaverse Token است که با پوشیدن کفش ورزشی با رتبه ۳۰ یا بالاتر آن را به دست آورید، هر دوی این توکن‌ها در صرافی‌های معتبری لیست شده‌اند که می‌توانید به مبادله آن‌ها بپردازید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌شود از مقاله آموزش پلتفرم STEPN – ورزش کنید و کسب درآمد کنید! بازدید نمائید.

راه برو پول در بیار3

 

Sweatcoin

از دیگر برنامه‌های تناسب اندام وب ۳ است که به کاربران در ازای ورزش کردن پاداش پرداخت می‌کند، این برنامه با سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی از جمله NHS که خدمات بهداشت ملی بریتانیا است همکاری دارد.

توکن SWEAT همان توکن حکومتی این پلتفرم است که در ماه آوریل سال ۲۰۲۲ در شبکه NEAR راه‌اندازی شد، توکن SWEAT به عنوان پاداش و محرکی برای تشویق کاربران به ورزش کردن پرداخت می‌شود، برای شروع این پلتفرم شما نیاز به هزینه اولیه ندارید و می‌توانید با باز کردن حساب به کسب درآمد بپردازید اما اگر می‌خواهید درآمد بیشتری داشته باشید نیاز است که حساب خود را در درون این برنامه ارتقا دهید.

راه برو پول در بیار4

 

Step App

برنامه بعدی Step App است که توکن حکومتی آن FITFI می‌باشد، دارندگان این توکن می‌توانند آنرا استیک کنند یا می‌توانند در قرعه کشی‌های داخل پلتفرم شرکت کنند تا NFT کفش ورزشی برنده شوند. این توکن همچنین به عنوان روش پرداخت پاداش در این پلتفرم استفاده می‌شود.

همانند STEPN، این برنامه نیز امکان ارتقا کفش ورزشی را به شما می‌دهد، شما می‌توانید با استیک کردن کفش‌های ورزشی خود درآمد کسب کنید، توکن دوم این برنامه KCAL است که برای خرید NFT و شرکت در مسابقات به این توکن نیاز خواهید داشت، شما میتوانید این توکن را با استیک کردن NFT خود یا فعالیت به دست بیاورید یا می‌توانید از طریق صرافی‌های معتبر خریداری کنید.

راه برو پول در بیار5

 

Genopets

این بازی ترکیبی از M2E و P2E است، این بازی از طریق نقش آفرینی یا RPG کاربران را به مشارکت در بازی، تمرین کردن یا فعالیت و مراقبت از حیوانات خاص درون بازی که همان NFT ها هستند،  تشویق می‌کند. شما بدون سرمایه گذاری اولیه یا با سرمایه گذاری اندک می‌توانید پاداش کسب کنید.

این برنامه نیز همانند STEPN دارای یک سیستم پاداش دوگانه است، توکن اول GENE نام دارد که به عنوان توکن حکومتی این بازی عمل می‌کند و توکن دوم KI می‌باشد که به عنوان یک توکن درون بازی برای راحت کردن فعالیت‌ها و پاداش‌های درون بازی از آن استفاده می‌شود. در این بازی شما با پرورش NFT های خود و رشد دادن آن‌ها، از این نوع مراقبت الهام می‌گیرید که باید از خودتان نیز مراقبت کنید و توجه لازم را به خودتان داشته باشید.

راه برو پول در بیار6

 

Dotmoovs

این برنامه از ترکیب NFT و GPS برای ردیابی و پاداش دادن به کاربران استفاده می‌کند و باعث فعالیت‌های بدنی و تناسب اندام می‌شود، این برنامه از یک داور هوش مصنوعی برای کاهش تقلب و اطمینان از این مسئله که شما به خوبی فعالیت را انجام می‌دهید استفاده می‌کند، همچنین این داور به منصفانه بودن پاداش‌ها نظارت دقیقی دارد.

Dotmoovs دارای یک سیستم رکوردر برای ردیابی حرکت بازیکنان و مقایسه شرایط رقابت با سایز بازیکنان استفاده می‌کند. توکن حکومتی این برنامه MOOV نام دارد که برای پاداش دادن به بازیکنان از آن استفاده می‌شود. امکان خرید آیتم‌های درون بازی با این توکن وجود دارد و می‌توانید با استفاده از این توکن آواتار‌های درون بازی خود را ارتقا دهید و این توکن در اکثر صرافی‌های معتبر بازار قابل معامله است.

راه برو پول در بیار7

 

آینده Move To Earn

چه فعال بازار ارز های دیجیتال باشید و چه خارج از آن، Move To Earn به زودی شما را جذب خواهد کرد، M2E یک مدل اقتصادی جدید وب ۳ است و به دلیل موارد منحصر به فردی که در آن گنجانده شده است بسیاری از کاربران را جذب خواهد کرد. تمامی افراد که انگیزه ای برای تناسب اندام میخواهند به زودی از این برنامه ها استفاده خواهند کرد و علاقه بر توجه به بدن و تناسب اندام خود میتوانند به کسب درآمد از این طریق بپردازند. آینده این برنامه ها بسیار روشن پیش بینی میشود زیرا مزایای بسیاری برای کاربران خود خواهد داشت.

 

جمع‌بندی

در عصری هستیم که به دلیل مشغله‌های کاری فراوان و تغییر سبک کار و زندگی، ورزش کردن و تحرک با نوع زندگی عمومی ما در تضاد است و مشغله‌های کاری مانع از فعالیت‌های بدنی و ورزشی ما می‌شود. با استفاده از برنامه‌های Move To Earn می‌توانید انگیزه لازم برای تحرک و ورزش را پیدا کنید و حتی انگیزه را بیشتر کنید و بدون در نظر گرفتن محل و موقعیت اجتماعی خود می‌توانید از گوشی هوشمند خود برای کسب درآمد از فعالیت‌های ورزشی استفاده کنید. در بالا به بررسی M2E و معرفی چندین پروژه برتر در این زمینه پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۲ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

یک نظر

  1. دید گاهمن دراین برنامه ورزشی ودرآمد روزانه خودم این است که همه باید این بر نامه راداشته باشدواز آن لذت ببرد

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا