راه برو پول دربیار یا Move To Earn چیست؟ معرفی ۶ برنامه برتر

راه برو پول در بیار

تناسب اندام و سلامتی از مواردی است که هر شخصی آنرا در زندگی اش میخواهد اما بسیاری از ما به دلیل مشغله های کاری و روزمره نمیتوانیم انگیزه خود را به صورت ثابت داشته باشیم، Move To Earn یا راه برو پول دربیار این انگیزه را به ما خواهد داد زیرا میتوانید برای فعالیت هایی که باعث تناسب اندام و سلامتی شما میشود درآمد کسب کنید و بابت این فعالیت ها پاداش دریافت کنید.

همواره بلاکچین و ارز های دیجیتال باعث به وجود آمدن پروژه های فوق‌العاده ای شده اند، راه برو پول دربیار نیز از آن دسته پروژه هایی است که انگیزه به دست آوردن تناسب اندام را برای شما فراهم میکند همچنین در ازای تلاش برای سلامتی و تناسب اندام به شما پاداش هم میدهد، در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر این مورد میپردازیم.

 

Move To Earn چیست؟

Move to earn یا همان M2E برنامه ها و پروژه هایی هستند که به کاربران امکان کسب درآمد و پاداش از طریق شرکت در فعالیت های ورزشی و تناسب اندام را میدهند. این برنامه ها همانند پروژه های Play To Earn هستند و نسبت به مشارکت و مهارت به کاربران پاداش تعلق خواهد گرفت اما تفاوت بزرگی میان P2E و M2E میباشد که از کاربران میخواهد به جای نشستن پشت گجت ها برای بازی، فعال باقی بمانند و به انجام تمرینات و فعالیت های بدنی بپردازند.

اکثر برنامه های M2E از سیستم های غیر متمرکز مالی یا DeFi برای پاداش دادن به کاربران استفاده میکنند، طبق تحقیقات تخصصی پزشکی و روانشناسی انجام شده در زمینه انگیزه های ورزشی و موارد مرتبط با برنامه های M2E، مشخص شده است پاداش های کوچکی که توسط پلتفرم های M2E واگذار میشود میتواند نقش اساسی در افراد برای تشویق به ورزش ایجاد کند.

راه برو پول در بیار1

بازی ها و برنامه های M2E با استفاده از GPS و قابلیت های برنامه اقدام به ردیابی و بررسی تحرک کاربران میکنند و با استفاده از NFT ها، ارز های دیجیتال و گزینه های داخل بازی برای پاداش دادن به کاربران انگیزه میدهد.

 

نحوه کسب درآمد با Move To Earn

پلتفرم های M2E با استفاده از حسگر ها و ابزار های تلفن همراه کاربران مانند GPS و گام شمار به ردیابی حرکات آنها میپردازد و نسبت به حرکات، میزان فعالیت و نوع فعالیت به کاربران پاداش میدهد، همانند بازی های P2E، برخی از برنامه های M2E برای کسب درآمد و شروع رایگان هستند اما برخی دیگر نیاز به خرید NFT دارند تا بازی آغاز شود، این روش یک روش رایج برای کسب درآمد Move To Earn است البته میزان درآمد هر برنامه با برنامه دیگر متفاوت است. در ادامه به جزئیات کسب درآمد از طریق این پلتفرم ها میپردازیم.

ورزش کردن

این پلتفرم ها مبتنی بر تمرینات منظم و فعالیت بدنی هستند، ایده پشت این روش این است که اگر حرکت کنید و فعالیت داشته باشید با ارز درون بازی پاداش خواهید گرفت و اساسا دویدن در زمین های بازی، خیابان ها و محیط های آزاد به عنوان هسته اصلی اینگونه پروژه ها است.

علاوه بر این موارد اکثر برنامه های تناسب اندام وب ۳ به کاربران خود با ارز یا دارایی های منحصر به فرد درون برنامه پاداش میدهند که امکان تبدیل به سایر دارایی های دیجیتال را دارند و یا میتوانید به آیتم های دیگری تبدیل کنید.

ترید کردن

از آنجایی که آیتم های ارز دیجیتال و NFT که درون بازی هستند یکی از عناصر اصلی این پلتفرم ها میباشند شما میتوانید آنها را در بازار های خارج از بازی خرید و فروش کنید و به ترید در این زمینه بپردازید.

استیک کردن

برخی از پلتفرم ها و برنامه های M2E که از مکانیزم GameFi استفاده میکنند دارای قابلیت استیکینگ درون بازی هستند، به طور مثال برنامه Step App یک گزینه استیک کردن ارائه میدهد که کاربران را قادر میسازد تا به طور نامحدود پاداش دریافت کنند و مثال دیگر برنامه STEPN است که در این پلتفرم کاربران میتوانند NFT های کفش خود را استیک کنند و در قبال آن پاداش دریافت کنند.

راه برو پول در بیار2

مینت کردن

برنامه هایی مانند stepn.com و Step App به کاربران اجازه میدهند که NFT ها و آثار خاص دروئن بازی مینت کنند که بعدا میتوانند همان آثار را در بازار های ثانویه مبادله کنند. برای درک کامل این مفهوم پیشنهاد میشود از مقاله مینت NFT چیست؟ – ۰ تا ۱۰۰ ضرب کردن توکن های غیر مثلی بازدید نمائید.

 

تفاوت P2E با M2E

در ابتدا میتوان گفت که P2E و M2E از عناصر حوزه GameFi هستند ولی در این بین تفاوت هایی بین این دو مورد وجود دارد، در بازی های P2E پس از پیروزی در جنگ ها یا مبارزات، پیشرفت در سطوح یا مراحل بازی و این چنین موارد به کاربران پاداش خواهد داد ولی در M2E یا راه برو پول دربیار در قبال انجام فعالیت های بدنی و تمرینات مربوط به آن مانند دویدن، پیاده‌روی، شنا کردن و اینگونه فعالیت ها پاداش داده میشود.

شما در P2E زمانی که بازی میکنید پول در می آورید و فعالیت بدنی خاصی ندارید و ماموریت های شما درون بازی است ولی در M2E ماموریت شما ورزش کردن و انجام فعالیت های بدنی است و در قبال آن درآمد کسب خواهید کرد.

پاداش ها در P2E مبتنی بر میزان و نوع عملکرد شما در درون بازی است ولی پاداش ها و نوع درآمد در M2E بر اساس میزان تلاش شما در دنیای واقعی است. ولی نقطه مشترک این است که امتیاز یا دارایی های درون بازی را میتوانید با آثار NFT، ارز دیجیتال یا محصولاتی که توسط آن برنامه ارائه میشود، تعویض کرد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله Play to Earn یا بازی کن پول در بیار چیست؟ بازدید نمائید.

 

۶ پروژه برتر Move To Earn

در این قسمت از مقاله به معرفی چندین پلتفرم و برنامه M2E که از آن میتوانید کسب درآمد کنید میپردازیم. شما میتوانید با استفاده از این برنامه ها و فعالیت هایی مه تعیین شده است کسب درآمد کنید و همچنین انگیزه ای برای ورزش کردن و فعالیت به دست آورید.

 

Walken

این بازی یکی از محبوب ترین بازی های M2E میباشد که طرفداران بسیاری پیدا کرده است، شما در این بازی با پیاده روی جواهرات کسب میکنید و سپس میتوانید برای تقویت NFT های خود از آنها استفاده کنید، پس از تقویت کردن میتوانید برای به دست آوردن توکن های بومی این بازی در مسابقات شرکت کنید، البته مد نظر داشته باشید که برای برنده شدن در این مسابقات نیاز است به مقدار کافی شخصیت های خود را تقویت کرده باشید.

در ابتدا یک شخصیت بازی رایگان به شما داده میشود همچنین شما میتوانید شخصیت های بازی را خریداری کنید و یا با لوازم مختلف آنها را تجهیز کنید. نام این شخصیت های Cathletes میباشد که از ترکیب دو کلمه Cat و Athletes ساخته شده است. برای اطلاعات کامل در مورد این بازی پیشنهاد میشود از مقاله بازی Walken – حفظ تناسب اندام همراه با کسب درآمد، آپدیت ۲۰۲۳ بازدید نمائید.

واکن 1 راه برو پول دربیار

 

STEPN

این برنامه در ماه مارس ۲۰۲۲ بر روی بلاکچین سولانا راه‌اندازی شد، برای شروع بازی شما نیاز دارید که یک جفت کفش ورزشی خریداری کنید، قیمت این NFT ها بر اساس نوع، رنگ و سطح آن متفاوت است، این NFT ها سرعت درآمد پاداش ها و همچنین آیتم های درون بازی را برای شما تعیین میکنند.

هر چه نوع NFT شما از سطح بالاتری برخوردار باشد شما میتوانید درآمد بالاتری کسب کنید و ردیابی فعالیت با استفاده از GPS موبایل شما میباشد. STEPN دارای دو ارز GST و GMT میباشد، توکن GST همان Green Satoshi Token است که به عنوان پاداش برای کاربران در نظر گرفته شده است.

توکن دیگر GMT که همان Green Metaverse Token است که با پوشیدن کفش ورزشی با رتبه ۳۰ یا بالتر انرا به دست آورید، هر دوی این توکن ها در صرافی های معتبری لیست شده اند که میتوانید به مبادله آنها بپردازید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد میشود از مقاله آموزش پلتفرم STEPN – ورزش کنید و کسب درآمد کنید! بازدید نمائید.

راه برو پول در بیار3

 

Sweatcoin

از دیگر برنامه های تناسب اندام وب ۳ است که به کاربران در ازای ورزش کردن پاداش پرداخت میکند، این برنامه با سازمانهای مراقبت های بهداشتی از جمله NHS که خدمنات بهداشت ملی بریتانیا است همکاری دارد و نشان دهنده این است که این پروژه نیاز های مردم را در نظر گرفته است.

توکن SWEAT همان توکن حکومتی این پلتفرم است که در ماه آوریل سال ۲۰۲۲ در شبکه NEAR راه‌اندازی شد، توکن SWEAT به عنوان پاداش و محرکی برای تشویق کاربران به ورزش کردن پرداخت میشود، برای شروع این پلتفرم شما نیاز به هزینه اولایه ندارید و میتوانید با باز کردن حساب به کسب درآمد بپردازید اما اگر میخواهید درآمد بیشتری داشته باشید نیاز استکه حساب خود را در درون این برنامه ارتقا دهید.

راه برو پول در بیار4

 

Step App

برنامه بعدی Step App است که توکن حکومتی آن FITFI میباشد، دارندگان این توکن میتوانند آنرا استیک کنند یا میتوانند در قرعه کشی های داخل پلتفرم شرکت کنند تا NFT کفش ورزشی برنده شوند. این توکن همچنین به عنوان روش پرداخت پاداش در این پلتفرم استفاده میشود.

همانند STEPN، این برنامه نیز امکان ارتقا کفش ورزشی را به شما میدهد، شما میتوانید با استیک کردن کفش های ورزشی خود درآمد کسب کنید، توکن دوم این برنامه KCAL است که برای خرید NFT و شرکت در مسابقات به این توکن نیاز خواهید داشت، شما میتواندی این توکن را با استیک کردن NFT خود یا فعالیت به دست بیاورید یا میتوانید از طریق صرافی های معتبر خریداری کنید.

راه برو پول در بیار5

 

Genopets

این بازی ترکیبی از M2E و P2E است، این بازی از طریق نقش آفرینی یا RPG کاربران را تشویق به مشارکت در بازی، تمرین کردن یا فعالیت و مراقبت از حیوانات خاص درون بازی که همان NFT ها هستند، میکند. شما بدون سرمایه گذاری اولیه یا با سرمایه گذاری اندک میتوانید پاداش کسب کنید.

این برنامه نیز همانند STEPN دارای یک سیستم پاداش دوگانه است، توکن اول GENE نام دارد که به عنوان توکن حکو متی این بازی عمل میکند و توکن دوم KI میباشد که به عنوان یک توکن درون بازی برای راحت کردن فعالیت ها و پاداش های درون بازی از آن استفاده میشود. در این بازی شما با پرورش NFT های خود و رشد دادن آنها، از این نوع مراقبت الهام میگیرید که باید از خودتان نیز مراقبت کنید و توجه لازم را به خودتان داشته باشید.

راه برو پول در بیار6

 

Dotmoovs

این برنامه از ترکیب NFT و GPS برای ردیابی و پاداش دادن به کاربران استفاده میکند و باعث فعالیت های بدنی و تناسب اندام میشود، این برنامه از یک داور هوش مصنوعی برای کاهش تقلب و اطمینان از این مسئله که شما به خوبی فعالیت را انجام میدهید استفاده میکند، همچنین این داور به منصفانه بودن پاداش ها نظارت میکند.

Dotmoovs دارای یک سیستم رکوردر برای ردیابی حرکت بازیکنان و مقایسه شرایط رقابت با سایز بازیکنان استفاده میکند. توکن حوکمتی این برنامه MOOV نام دارد که برای پاداش دادن به بازیکنان از آن استفاده میشود. امکان خرید آیتم های درون بازی با این توکن وجود دارد و میتوانید با استفاده از این توکن آواتار های درون بازی خود را ارتقا دهید و این توکن در اکثر صرافی های معتبر بازار قابل معامله است.

راه برو پول در بیار7

 

آینده Move To Earn

چه فعال بازار ارز های دیجیتال باشید و چه خارج از آن، Move To Earn به زودی شما را جذب خواهد کرد، M2E یک مدل اقتصادی جدید وب ۳ است و به دلیل موارد منحصر به فردی که در آن گنجانده شده است بسیاری از کاربران را جذب خواهد کرد. تمامی افراد که انگیزه ای برای تناسب اندام میخواهند به زودی از این برنامه ها استفاده خواهند کرد و علاقه بر توجه به بدن و تناسب اندام خود میتوانند به کسب درآمد از این طریق بپردازند. آینده این برنامه ها بسیار روشن پیش بینی میشود زیرا مزایای بسیاری برای کاربران خود خواهد داشت.

 

جمع‌بندی

در عصری هستیم که به دلیل مشغله های کاری فراوان و تغییر سبک کار و زندگی، ورزش کردن و تحرک با نوع زندگی عمومی ما در تضاد است و مشغله های کاری مانع از فعالیت های بدنی و ورزشی ما میشود. با استفاده از برنامه های Move To Earn میتوانید انگیزه لازم برای تحرک و ورزش را پیدا کنید و حتی انگیزه را بیشتر کنید و بدون در نظر گرفتن محل و موقعیت اجتماعی خود میتوانید از گوشی هوشمند خود برای کسب درآمد از فعالیت های ورزشی استفاده کنید. در بالا به بررسی M2E و معرفی چندین پروژه برتر در این زمینه پرداختیم، امیدواریم با مقاله بالا، ابهامات و سوالاتی که در این زمینه برای شما ایجاد شده بود برطرف شده باشد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی کریمی

من عاشق تحقیق و کاوش در این دنیای بی پایان بودم و در مورد همه موضوعات تحقیق میکردم تا اینکه در سال 2019 با دنیای کریپتو آشنا شدم و به شدت به بلاکچین و دنیای ارز های دیجیتال علاقمند شدم. کریپتو هم عین انسان ها برام جذابه چون هر دو غیرقابل پیش بینی و بی انتها هستند، به همین دلیل به دنیای رمز ارزها به اندازه دنیای روانشناسی علاقمندم. باور من اینه زمانی که انسان ها قدرت کلمات رو درک کردند، متوجه شدند که گلوله ها به اندازه کلمات کشنده نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا