سودآورترین الگوریتم‌های اثبات کار در سال ۲۰۲۳

هشت ماه پیش، زمانی که اتریوم از PoW به اثبات سهام (PoS) تبدیل شد، تحول قابل توجهی در حوزه الگوریتم‌های استخراج سودآور اثبات کار (PoW) رخ داد. در آن دوره، الگوریتم‌های اجماع غالب برای استخراج عبارت بودند از Kadena ،Scrypt و Cuckatoo32. با این حال، چشم‌انداز تکامل یافته است و در حال حاضر، سودآورترین الگوریتم‌های اجماع برای استخراج شامل Kheavyhash ،Scrypt و Eaglesong هستند.

 

چشم‌انداز در حال تحول الگوریتم‌های اثبات کار سودآور

در حالی که استخراج بیت کوین (BTC) همچنان یک سرمایه‌گذاری سودآور است، اما مهمترین دارایی کریپتویی برای به حداکثر رساندن سود در سال ۲۰۲۳ نیست. از ۲۳ می ۲۰۲۳، بیت کوین رتبه پنجم را در میان سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در سال جاری به خود اختصاص داده است، در حالی که چندین دارایی دیجیتال دیگر بازدهی بالاتری قول داده اند.

 

در اوج سودآوری ماینینگ، یک توکن PoW کمتر شناخته شده به نام kaspa (KAS) قرار دارد. در حال حاضر، KAS را می‌توان با استفاده از واحد پردازش گرافیکی (GPU) با استفاده از الگوریتم Kheavyhash استخراج کرد. با این حال، Bitmain یک مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC) را به طور خاص برای استخراج KAS طراحی کرده است.

 

بر اساس اطلاعات ارائه شده در وب سایت Bitmain، در دسترس بودن Bitmain’s KAS Miner KS3 برای عموم مردم برای اوت و سپتامبر ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است. داده‌های آرشیو شده از asicminervalue.com در تاریخ ۲۳ می نشان می‌دهد که اگر KS3 در حال حاضر در دسترس بود، سود تخمینی روزانه ۲۰۴۵ دلار، با فرض هزینه برق ۰.۱۲ دلار در هر کیلووات ساعت تولید می‌کرد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا