اکثر آمریکایی‌ها در پذیرش CBDC مردد هستند

نظرسنجی اخیر انجام شده توسط موسسه کاتو و شرکت افکار عمومی Yougov نشان می‌دهد که اکثریت آمریکایی‌ها در پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مردد هستند. یافته‌ها نشان می‌دهد که حمایت از CBDC در میان پاسخ‌دهندگان نظرسنجی نسبتاً کم است.

 

پشتیبانی CBDC ایالات متحده کم می‌ماند، نظرسنجی تردید آمریکایی‌ها را برجسته می‌کند

در اواخر ماه می ۲۰۲۳، موسسه Cato، یک سازمان تحقیقاتی سیاست عمومی و Yougov، یک شرکت افکار عمومی و داده، از نظرسنجی پرده‌برداری کردند که نگرش آمریکایی‌ها را نسبت به معرفی بالقوه CBDC بررسی می‌کرد. از ۲۷ فوریه تا ۸ مارس ۲۰۲۳، آنها از ۲,۱۲۶ نفر نظرسنجی کردند و در مورد موضع آنها در مورد CBDC تحت شرایط مختلف جویا شدند.

 

به عنوان مثال، یک سؤال از شرکت‌کنندگان پرسیده شد که آیا اگر CBDC صادر شده توسط دولت به دولت اجازه نظارت بر همه خریدها را بدهد، آنها را تایید یا لغو کنند. فقط ۱۳٪ از این نوع CBDC حمایت کامل کردند، در حالی که ۶۸٪ کاملاً مخالف بودند. تقریباً ۲۰ درصد نامطمئن باقی ماندند و هیچ ترجیح واضحی به هیچ وجه ابراز نکردند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا