ضعف‌های بیشتر در بخش بانکداری ایالات متحده

کریستالینا جورجیوا، مدیرعامل صندوق بین‌المللی پول (IMF) انتظار آسیب‌پذیری‌های بیشتری در بخش بانکی ایالات متحده را در بحبوحه روند رو به رشد دلارزدایی در سراسر جهان دارد. رئیس صندوق بین‌المللی پول اذعان کرد به تدریج از دلار دور می‌شویم.

 

بحران بانکی ایالات متحده همچنان ادامه دارد

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول (IMF)، دوشنبه در کنفرانس جهانی موسسه میلکن در بورلی هیلز، کالیفرنیا، درباره بحران بانکی ایالات متحده و روند رو به رشد دلارزدایی صحبت کرد.

 

رئیس صندوق بین‌المللی پول نسبت به آسیب‌پذیری‌های بیشتر در بخش بانکی ایالات متحده هشدار داد و خاطرنشان کرد که افزایش سریع نرخ بهره فدرال رزرو، ضعف‌های برخی بانک‌ها را آشکار کرده است و ممکن است این مشکلات تمام نشود.

 

او گفت:

این بدان معنا نیست که ما یک پاس رایگان داریم. این بدان معنا نیست که آسیب‌پذیری‌های بیشتری در آینده وجود نخواهد داشت.

 

چندین بانک بزرگ در ایالات متحده در ماه‌های اخیر شکست خورده اند که آخرین آنها بانک First Republic است. روز دوشنبه، رگولاتورها بانک را توقیف کردند و تقریباً تمام دارایی‌های آن را به جی‌پی مورگان چیس فروختند. این بزرگترین ورشکستگی بانک‌های ایالات متحده از زمان بحران مالی ۲۰۰۸ بود.

 

جورجیوا از رگولاتورهای ایالات متحده به دلیل اقدام سریع آنها در مقابله با فروپاشی First Republic Bank قدردانی کرد و تأکید کرد که انتظار دارد شاهد تفکر نظارتی و افشای جدید در مورد نحوه برخورد ما با این موضوع باشد.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا