مون بردز (MoonBirds) + مجموعه حیرت‌آور NFT

ان اف تی های Moonbirds چه هستند؟

NFT ها راهی برای مالکیت محصولات دیجیتالی در بلاکچین هستند که در رابطه با مون بردز ها به عنوان یکی از پروژه های جدید NFT باید گفت که این محصولات دیجیتالی تصاویری هستند که برای پروفایل مورد استفاده قرار می گیرند. هر NFT آدرس مشخصی را در بلاکچین ذخیره می کند. 

مون بردز کلکسیونی از ۱۰,۰۰۰ توکن غیرقابل تعویض هستند که تحت استانداردهای ERC-721 بر روی شبکه اتریوم منتشر شده اند و در شانزدهم آوریل ۲۰۲۲ به پرواز درآمدند. NFT ها جغدهای انیمیشنی می باشند که هر کدام استایل خود را دارند. طبق وب‌سایت رسمی، توکن های غیرقابل تعویضِ مون بردز PFPهای کاربردی را نشان می دهند که دارای مجموعه ای بسیار متنوع و منحصر به فرد از ویژگی های نادر هستند. هیچ کدام از این NFT ها تحت هیچ شرایطی کاملا یکسان نخواهند بود. NFT ها در سال ۲۰۲۱ توانستند تا بیش از ۴۰ میلیارد فروش داشته باشد؛ این در حالی می باشد که در سال ۲۰۲۲ کمی روند نزولی داشته است.

 

ان اف تی های Moonbirds چه هستند؟

 

PFP ها یا همان “Customized Profile Picture” برای تصاویر پروفایل ساخته شده است تا عکسی جذاب از هر عکسی برای هر پلتفرمی در رسانه های اجتماعی ایجاد کند.

در واقع، پروژه قصد دارد تا به یک نوآوری blue-chip PFP دیگر تبدیل شود اما ویژگی ها و قابلیت های دیگری را نیز برای صاحبان Moonbirds اضافه کرده است. در صورت نگهداری بیشتر این پرندگان، مالکان آنها مزایای بیشتری دریافت می کنند که به آن فرایند نستینگ (Nesting) می گویند. به علاوه، مالکان می توانند به برنامه دیسکورد دسترسی داشته باشند تا از اخبار روز و رویدادهای آینده سیستم اطلاع داشته باشند. 

 

مجموعه NFT مون بردز توسط چه کسی ایجاد شده است؟

مجموعه توکن های غیرقابل تعویض در مدت بسیار کوتاهی به شهرت رسید و دلیل بارز آن هم می تواند تیم درجه یک پشت این مجموعه باشد. مون بردز توسط انجمن PROOF توسعه یافته است؛ PROOF Collective انجمنی با ۱۰۰۰ عضو می باشد که شامل هنرمندان و کلکسیونرهای NFT نیز می شوند. دو بنیانگذار این انجمن، Kevin Rose و Ryan Carson، مجموعه NFT مون بردز را ساخته اند و تجربه و مهارت هر دوی آنها تأثیر بسزایی در پیشرفت این کلکسیون داشته است. کوین رز سرمایه‌گذار True Venture و رایان کارسن یکی از بنیانگذاران Treehouse می باشد. در کل علاقه به وب ۳ و دارا بودن از تیمی حرفه ای، افراد بیشتری را به سمت کلکسیون کشیده است. 

در زمان منتشر شدن مجموعه، وب‌سایت قرعه‌کشی‌ای را راه‌اندازی کرد که هر فردی می توانست برای ضرب کردن و یا ایجاد NFTها شرکت کند. وب‌سایت اعلام کرد که هر برنده فرصت مینت کردن یک ان اف تی مون بردز با قیمت ۲.۵ اتریوم را داشته است. توکن ها همچنین برای اعضای انجمن PROOF در دسترس بودند. به دنبال انتشار مجموعه توکن های Moonbirds، ده هزار توکن فوراً فروخته شد. برندگان قرعه کشی ۷,۸۷۵ NFT و اعضای انجمن ۲,۰۰۰ NFT دریافت کردند. 

 

Collective Proof چیست؟

 

Collective Proof چیست؟

انجمنی مبتنی بر NFT می باشد که توسط کوین رز ایجاد شده است. Kevin Rose پادکست PROOF خود را برای دسترسی به ان اف تی،به یک انجمن خصوصی تبدیل کرد و به دارندگان توکن، NFT های رایگان پاداش می داد و آنها می توانستند از تمام رویدادها در رابطه با توکن های غیرقابل تعویض مطلع شوند. در سال ۲۰۲۱ این انجمن ۱۰۰۰ دسترسی به NFT ها با ارزش اولیه ی ۵ اتریوم داد. PROOF قصد دارد تا در سال ۲۰۲۳ کنفرانسی در رابطه با ان اف تی ها برگزار کند و همچنین NFTهای مازاد را نیز اضافه کند.

 

ارزش کلکسیون مون بردز (Moonbirds NFT)

قیمت بالای این توکن به دلیل محبوبیت کوین رز، بنیانگذار مجموعه می باشد. اگر به دنبال دریافت امتیاز هستید شاید توکن Moonbirds مناسب شما نباشد اما چنانچه به دنبال دسترسی به یک انجمن و ایردراپ های قوی در آینده هستید، این توکن گزینه خوبی برای شما خواهد بود. از سری مزیت های دیگر این توکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ارزش کلکسیون مون بردز (Moonbirds NFT)

 

  • صاحبان NFT مالکیت کاملِ مرتبط با NFT ها را دارند.
  • بر اساس وب‌سایت رسمی Moonbirds XYZ، توکن های غیرقابل تعویض می توانند دسترسی به متاورس آینده را که توسط PROOF Collective طراحی شده است، فراهم کنند. 
  • این توکن ها قادر هستند تا کربن را جبران کنند که آنها را دوستدار محیط زیست می خوانند.
  • از طریق نگهداری و قفل کردن توکن های ان اف تی (Nesting) می توان مزایای بیشتری را ارائه دهد؛ از جمله استفاده از پرندگان به عنوان عکس پروفایل.

 

نستینگ (Nesting) چیست؟

طراحی منحصر بفرد PFP ها در Moonbirds NFT ها امکان دسترسی به نستینگ را برای مالکان ایجاد می کند. اگر خیلی ساده به این مبحث بپردازیم، قفل کردن مون بردز ها به مدت طولانی در کیف پول را نستینگ می گویند. نستینگ مزایای بسیاری را برای افراد ایجاد می کند. هر چه زمان لانه‌گذاری بیشتر باشد، میزان جایزه دریافتی بیشتر خواهد بود. یکی دیگر از مزایا مهم توکن های غیرقابل تعویض، محافظت پیشرفته در برابر تکنیک های رایج فیشینگ می باشد. به علاوه، توسعه دهندگان قصد معرفی مرحله های جدید، جزئیات ساختار ها و پاداش ها را در مراحل لانه گذاری دارند.

 

مون بردز نستینگ چیست؟

 

قیمت توکن Moonbirds

قیمت توکن MBIRD در زمان نگارش این مقاله ۰.۰۰۳۰۷۸ دلار می باشد که طی ۲۴ ساعت گذشته روند نزولی ۴.۶۴ درصدی را تجربه کرده است. حداکثر عرضه توکن مون بردز و همچنین کل منبع آن ۲۰,۹۷۸,۴۶۰ می باشد اما میزان منبع در حال گردش و حجم مبادلات در حال حاضر مشخص نیست. 

 

نحوه خرید توکن مون بردز 

شهرت کلکسیون Moonbirds NFT و مزایای ارائه شده از سوی آنها می تواند دلیل خرید آنها باشد. نکته جذاب این است که خرید توکن ها درست همانند سایر توکن های NFT، در OpenSea انجام می شود. از آنجایی که پروژه Moonbirds NFT بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می شود، برای خرید توکن می بایست از اتریوم استفاده شود. مراحل ساده زیر را برای خرید دنبال نمایید:

  1. وب‌سایت رسمی OpenSea را باز کنید.
  2. در ادامه می بایست به کیف پول Web 3 همچون کوین‌بیس (Coinbase)، بایننس (Binance) و یا متامسک (Metamask) متصل شوید.
  3. سپس سرمایه اتریوم خواسته شده را به کیف پول خود اضافه کنید تا NFT مورد نیاز را خریداری کنید. همچنین کاربران می توانند از ابزارهای داخلی برای تبدیل پول رسمی کشور به ارز دیجیتال استفاده کنند.
  4. در آخر سیستم OpenSea را برای خرید Moonbirds NFT خود پیش ببرید و دکمه “Buy” را برای اضافه کردن NFT به کیف پول خود را بزنید. 

 

نحوه خرید توکن مون بردز 

 

آینده مون بردز 

Moonbirds NFT از بزرگترین توکن ها در صنعت NFT می باشد که میان ضرب کردن های اولیه و فروش داغ، ۲۸۰ دلار در حجم مبادلات دو روزه تجربه کرد. به علاوه افراد معروفی همچون Alexis Ohanian به عنوان سرمایه‌گذار به PROOF ملحق شد و ۱۰ میلیون دلار وارد انجمن کرد. به نظر می آید که بیشتر سرمایه گذاران بزرگ تمایل دارند تا در نستینگ شرکت کنند و از مزایای آن استفاده کنند؛ چراکه به محض ارائه این ویژگی، ۸۵ درصد NFT ها لانه‌گذاری شد. PROOF مسیری تأثیر گذار داشته است؛ باید دید که می تواند به همین شکل از تمام کلکسیون های blue chip پیشی بگیرد یا خیر. 

 

کلام آخر

مجموعه Moonbirds NFT قصد دارد تا مزایا بسیاری که در استیک کردن این توکن وجود دارد را معرفی کند. مجموعه به کاربران مالکیت تام نسبت به توکن های خود می دهد و کربن را نیز جبران می کند که هر دو ویژگی برای آینده کلکسیون های NFT نکات منحصر به فردی هستند. 

امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا