دیدگاه Moody’s در مورد دلارزدایی

در حالی که درخواست‌ها برای ایجاد یک جایگزین جهانی برای دلار افزایش میابد، آژانس رتبه‌بندی اعتباری مودی در ۲۵ می گفت که ارزهای رقیب مانند یورو و یوان چین هنوز موقعیت دلار آمریکا را به عنوان ارز ذخیره جهانی تهدید نمی‌کنند. این آژانس گفت که یک اشتباه در سیاست کاهش اعتماد، مانند شکست کنگره ایالات متحده در افزایش سقف بدهی، بزرگترین خطر کوتاه مدت برای موقعیت دلار است.

 

ارزهای رقیب نمی‌توانند با ویژگی‌های اصلی دلار آمریکا مطابقت داشته باشند

آژانس رتبه‌بندی اعتبار جهانی Moody’s گفته است در حالی که شبح از دست دادن سلطه دلار آمریکا واقعی است، در حال حاضر هیچ جایگزین مناسبی برای جایگزینی آن وجود ندارد. مودیز در یادداشتی که در ۲۵ می منتشر شد، اصرار داشت که رقبای فعلی دلار مانند یورو و یوان چین نمی‌توانند به سرعت با ویژگی‌های اصلی که آن را به غالب‌ترین ارز تبدیل کرده است، مطابقت دهند.

 

همانطور که توسط رسانه‌های مختلف گزارش شده است، موقعیت طولانی مدت دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی توسط کشورهایی که به دنبال ایجاد یک ارز جهانی جایگزین هستند، در معرض تهدید قرار گرفته است. درخواست‌ها برای ایجاد رقیب دلار توسط کشورهایی منتشر می‌شود که ایالات متحده را به سوء استفاده از سلطه دلار متهم می‌کنند. این کشورها به رهبری روسیه چندین مرحله از جمله ایجاد واحد پولی بریکس (برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) را پیشنهاد کرده اند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا