دادگاه عالی مونته‌نگرو درخواست دو کوان را رد کرد

گزارش شده است که یک قاضی دادگاه عالی مونته‌نگرو درخواست وثیقه دو کوان، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه‌های Terraform را باطل کرده است. کوان به اتهام ارائه هویت جعلی هنگام سوار شدن به پرواز به دبی به همراه یکی از همراهانش در ۲۳ مارس ۲۰۲۳ بازداشت شد.

 

درخواست وثیقه بنیانگذار Terraform Labs توسط دادگاه عالی مونته‌نگرو باطل شد

دو کوان در ۶۴ روز گذشته پس از دستگیری در فرودگاه پودگوریتسا در پایتخت مونته نگرو زندانی بوده است. ظاهراً کوان به همراه همدستش هان چونگ جون تلاش کردند از مونته نگرو به مقصد دبی حرکت کنند.

 

با این حال، زمانی که ظاهراً Kwon با حمل اسناد شناسایی جعلی کشف شد، نقشه‌های آنها خنثی شد. فیلیپ آزیچ، وزیر کشور مونته نگرو، دستگیری و متعاقب آن بازداشت کوان در پودگوریتسا را تایید کرد.

 

از آن زمان، کوان خود را در محدوده زندان‌های مونته‌نگرو و زندان‌هایی با گزارش‌های ناراحت‌کننده درباره رفتار با زندانیان و وضعیت وخیم زیرساخت‌های زندان در کشور گرفتار یافته است.

 

در آغاز ماه می، زمانی که کوان و چونگ جون از دادگاه بدوی مونته نگرو اجازه گرفتند تا با سپردن وثیقه ۴۳۰,۵۰۰ دلاری، آزادی خود را تضمین کنند، بارقه امیدی نمایان شد. با این حال، زمانی که اخباری در روز چهارشنبه، ۲۴ می ۲۰۲۳ منتشر شد، این خوش‌بینی کوتاه مدت بود که نشان می‌داد دادگاه بالاتر قاطعانه حکم وثیقه دادگاه بدوی را باطل کرده است.

 

صبح چهارشنبه، خبرنگاران بلومبرگ این خبر را مستقیماً از ماریا راکوویچ، سخنگوی دادگاه دریافت کردند. جدای از مشکلات حقوقی مداوم کوان در پودگوریکا، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه‌های Terraform نیز با درخواست استرداد از سوی ایالات متحده و کره جنوبی مواجه است. گزارشی که در اواخر ماه مارس منتشر شد نشان داد که مونته نگرو ظاهراً تصمیم گرفته است که استرداد کوان را تا زمان محاکمه و دریافت مراحل قانونی مناسب، متوقف کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا