رصد تراکنش‌های اروپایی کریپتو توسط بروکسل

کمیسیون اروپا تصمیم گرفته است تا پلتفرم‌های پردازش تراکنش‌های کریپتویی را برای ساکنان اتحادیه اروپا ملزم کند تا اطلاعات خود را با مقامات مالیاتی در اتحادیه به اشتراک بگذارند. بر اساس این پیشنهاد، همه ارائه‌دهندگان خدمات کریپتویی، صرف نظر از اینکه در کجا مستقر هستند، باید قوانین جدید را رعایت کنند.

 

اتحادیه اروپا الزامات گزارش‌دهی جدیدی را برای پلتفرم‌های کریپتویی که به کاربران اروپایی خدمت می‌کنند، در نظر می‌گیرد

قدرت اجرایی در بروکسل قصد دارد قوانین شفافیت مالیاتی جدیدی را برای صنعت کریپتو اعمال کند. پیشنهادی که روز پنجشنبه اعلام شد به همه ارائه‌دهندگان خدمات مربوط می‌شود که تراکنش‌های دارایی‌های کریپتویی را برای مشتریان مقیم اتحادیه اروپا ارائه می‌کنند، نه تنها آن‌هایی که در آنجا مستقر هستند.

 

کمیسیون اروپا (EC) اصرار دارد که در حال حاضر، مقامات مالیاتی در بلوک فاقد اطلاعات مورد نیاز برای نظارت بر درآمدهای به دست آمده با استفاده از ارزهای دیجیتال هستند. آنها در توانایی خود برای اطمینان از پرداخت مؤثر عوارض در حالی که اروپایی‌ها درآمدهای مالیاتی خود را از دست می‌دهند، محدود هستند.

 

کمیسیون تشریح کرد:

مقررات جدید که به منظور تکمیل قوانین بازار دارایی‌های دیجیتال (MiCA) و قوانین ضد پولشویی توافق شده در اوایل سال جاری است، باید توانایی کشورهای عضو را برای کشف و مقابله با تقلب مالیاتی، فرار مالیاتی و اجتناب مالیاتی بهبود بخشد.

 

الزامات گزارش‌دهی برای همه ارائه‌دهندگان خدمات کریپتو، صرف نظر از اندازه و مکان آنها که تراکنش‌های مشتریان ساکن در اتحادیه اروپا را پردازش می‌کنند، اعمال می‌شود. عدم انطباق جدی جریمه‌هایی با حداقل سطح تعیین شده معتبر در سراسر اتحادیه ایجاد می‌کند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا