کنترل پول توسط بانک‌های مرکزی دموکراسی نیست

بالاجی سرینیواسان، رئیس سابق فناوری Coinbase متقاعد شده است که اگر بانک‌های مرکزی تمام استفاده‌های پول را کنترل کنند، این دموکراسی نیست. این کارآفرین در مورد اظهارات رئیس بانک تسویه بین‌المللی در جلسه صندوق بین‌المللی پول که به پرداخت‌های فرامرزی اختصاص داشت، اظهار نظر کرد.

 

بالاجی سرینیواسان علیه کنترل متمرکز بر پول از طریق CBDCها صحبت می‌کند

Balaji Srinivasan، مدیر ارشد فناوری Coinbase، نگرانی‌های خود را در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) که به مقامات پولی اجازه کنترل پول را می دهد، ابراز کرد.

 

روز سه‌شنبه، سرینیواسان در توییتر نوشت:

وقتی رئیس BIS می‌گوید بانک‌های مرکزی کنترل مطلق بر تمام استفاده‌های پول خواهند داشت، این دموکراسی نیست.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا