آموزش آلت کوین‌ها

ارز مونا کوین – ارزی با شبکه پرسرعت

ارز MonaCoin چیست؟

ارز مونا کوین با علامت اختصاریه MONA یک ارز دیجیتال است که عمدتاً در ژاپن استفاده می شود. این ارز دیجیتال از کد بلاکچین استفاده میکند که در اصل بر پایه لایت کوین، یک ارز دیجیتال دیگر است.

بر خلاف لایت کوین، از الگوریتم Scrypt استفاده نمی کند. و به جای آن، از الگوریتم Lyra2REv2 استفاده میکند که انرژی کمتری مصرف میکند و به در دسترس بودن ماشین‌های ASIC برای استخراج وابسته نیست.

MonaCoin در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی شد و نام آن برگرفته از یک الگوی رفتاری اینترنتی، یک شکل گربه‌ مانند که با استفاده از کاراکترهای ASCII ایجاد شده است. این ارز دیجیتال زاییده فکر یک ناشناس است که هویت او هرگز تأیید نشده است. مجموع عرضه MonaCoin 105,120,000 تعیین شده است. یک بنیاد MonaCoin در سال ۲۰۱۴ برای ترویج استفاده و توسعه ارز دیجیتال راه‌اندازی شد.

 

مراحل انجام تراکنش در بلاکچین ارز مونا کوین

تراکنش آغاز شده، و به بلاکچین مونا کوین ارسال می شود: با استفاده از یک صرافی ارزهای دیجیتال مانند Bittrex که مونا کوین را فهرست می کند، می توانید یک تراکنش برای خرید MonaCoin آغاز کنید. برای خرید مونا کوین به ین ژاپن یا یک ارز دیجیتال از جمله بیت کوین نیاز دارید.

بلاکچین مونا کوین تراکنش را پردازش می‌کند: تراکنش MonaCoin شما با استفاده از پروتکل عملیاتی اثبات کار پردازش می‌شود، که به استخراج‌کنندگان با شبکه‌ های گسترده رایانه‌ ها نیاز دارد تا به سرعت توابع پیچیده ریاضی را حل کنند. همزمان با پردازش تراکنش های MonaCoin توسط ماینرها، MonaCoin جدید ایجاد می شود و به عنوان پاداش به ماینرها پرداخت می شود.

بلاکچین MonaCoin به روز می شود: به طور متوسط ​​در عرض ۱.۵ دقیقه پس از شروع خرید MonaCoin، تراکنش کامل می شود و بلاکچین MonaCoin یک بلوک طولانی تر می شود.

مونا کوین در کیف پول دیجیتال شما ذخیره می شود: MonaCoin تازه خریداری شده شما از طریق یک کیف پول دیجیتال قابل دسترسی است. این کیف پول ممکن است توسط صرافی ای که مونا کوین را خریداری کرده اید میزبانی شود، یا می تواند یک کیف پول غیر حضانتی مانند یک دستگاه سخت افزاری باشد که ذخیره‌سازی آفلاین را فعال می کند.

 

هاوینگ ارز مونا کوین چیست؟

استخراج‌کنندگان این ارز برای پردازش بلوک‌ های جدید و تراکنش‌ ها پاداش‌ دریافت میکنند. مبلغ مونا کوین که به عنوان پاداش بلوک پرداخت می شود، بر اساس طراحی، در هر ۱,۰۵۱,۰۰۰ بلوک به نصف کاهش می یابد.

پاداش فعلی پرداخت شده به ازای هر بلوک، در ژانویه ۲۰۲۲، ۱۲.۵ MONACoin است. با نصف شدن پاداش بلوک، بعد از هر ۱ میلیون بلاک تقریباً، پاداش بلاک تقریباً هر سه سال یکبار تغییر میکند. آخرین نصف شدن در اکتبر ۲۰۲۰ رخ داد.

 

هاوینگ MonaCoin چیست؟

 

تاریخچه قیمت و نحوه خرید ارز مونا کوین

قیمت MonaCoin در بیشتر تاریخ خود زیر ۲.۰۰ دلار باقی مانده است. قیمت توکن برای چهار سال اول پس از تأسیس آن در سال ۲۰۱۳ از ۱.۰۰ دلار بالاتر نرفت، تا زمانی که MONACoin برای مدت کوتاهی تا ۱۶.۶۱ دلار در دسامبر ۲۰۱۷ معامله شد. از ژانویه ۲۰۲۲، MONACoin حدود ۱.۰۰ دلار معامله شد.

می‌توانید این ارز را از طریق صرافی‌های ارزهای دیجیتال از جمله Bittrex و Zaif که در ژاپن مستقر هستند، خریداری کنید. همچنین در ژاپن می توانید علاوه بر استفاده از پلتفرم Monappy، از یک دستگاه خودپرداز هوشمند که از خرید مونا کوین پشتیبانی می کند، بازدید کنید.

 

ارز MonaCoin در ژاپن

ارز مونا کوین خود را به عنوان اولین ارز دیجیتال ژاپنی به حساب می آورد و عمدتاً در ژاپن استفاده می شود. در سراسر ژاپن، بسیاری از دستگاه‌ های باجه خودکار هوشمند (ATM) از معاملات ارزهای دیجیتال، از جمله خرید و فروش مونا کوین، پشتیبانی می‌کنند.

در حالی که پلت فرم Monappy مرکز غیر رسمی جامعه مونا کوین است، مونا کوین همچنین در چندین صرافی ارز دیجیتال مستقر در ژاپن معامله می کند. این ارزدیجیتال توسط آژانس خدمات مالی ژاپن تأیید شده است، که ارزهای دیجیتال را یک روش قانونی پرداخت می‌داند.

گمانه زنی در مورد اینکه چرا مونا کوین ایجاد شد اغلب بر تمایل فرهنگی در ژاپن برای ایجاد نسخه های ملی از محصولات شناخته شده متمرکز است. این تمایل ناشی از تقاضا برای محصولات و خدماتی است که هم در ژاپن ایجاد شده اند و هم با داشتن اسناد ژاپنی و سایر محتوای نوشته شده به زبان ژاپنی. اما علیرغم ارتباط قوی آن با ژاپن، مونا کوین به عنوان یک ارز دیجیتال ملی مانند Auroracoin ایسلند طراحی نشده است.

جهت دیدن قوانین ارزهای دیجیتال در ژاپن از طریق همین لینک وارد صفحه مربوط بشید.

 

MonaCoin در ژاپن

 

هک شدن ارز مونا کوین

هکرها با هک کردن صرافی‌ها و استفاده از آسیب‌پذیری‌های موجود در برنامه ذخیره‌سازی MonaCoin Monappy برای هک آن، مونا کوین را از بین برده‌اند. اولین هک در سال ۲۰۱۸ رخ داد، زمانی که یک ارز دیجیتال به ارزش ۶۰ میلیون دلار در ژاپن از یک صرافی مجازی به سرقت رفت. در دومین هک، یک سال بعد، یک هکر ۱۸ ساله ۱۵ میلیون ین MonaCoin را از ۷۷۰۰ کاربر Monappy سرقت کرد.

 

با ارز MonaCoin چه چیزی می توانم بخرم؟

می توانید از این ارز دیجیتال برای دونیت کردن به گیمرها استفاده کنید یا به اصطلاح جهت حمایت کردن از گیمر ها از این ارز استفاده کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از بخش Monappy که مانند یک سایت حراج آنلاین عمل می‌کند، دارایی‌ های دیجیتال و سایر کالاها را خریداری کنید. دارندگان MonaCoin می توانند برای برخی از کالاها و خدمات در ژاپن با استفاده از MONACoin پرداخت کنند.

 

کلام آخر

مونا کوین یک ارز دیجیتال است که برای استفاده در ژاپن توسط مخترع ناشناس به نام آقای واتانابه توسعه یافته است. یکی از اولین کوین هایی بود که SegWit را در بلاکچین خود پیاده‌سازی کرد.

همین امر باعث شد معاملات در مونا کوین در مقایسه با بیت کوین بسیار سریعتر عمل کند. این ارز را می توان با استفاده از، یِن ژاپن یا بیت کوین در صرافی های ارزهای دیجیتال یا در “خودپردازهای هوشمند” در ژاپن خریداری کرد. این توکن عمدتا برای دونیت در بازی های آنلاین استفاده می شود. برخی از فروشگاه ها در ژاپن نیز امکان خرید با استفاده از MonaCoin را می دهند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

علی دوشابچی

علاقه ی اصلی او در زمینه‌ی اخبار ارز دیجیتال و رویه‌ی بازار است. فعالیت اصلی وی از سال 2017 پس از کسب 2 سال تجربه در قسمت های مختلف مقاله نویسی ، دنیای بلاک‌چین و امنیت شبکه های آن شروع شد. پس از کسب تجربیات شاخص او به عضویت تیم حرفه ای اطلاع رسانی و تحلیل و بررسی ارزیدو پیوست.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا