آموزش ماینینگماینینگمفاهیم پایه ماینینگ

آموزش استخراج ارز دیجیتال با موبایل

ماینینگ ارز دیجیتال با موبایل

اگر نسبت به ارز دیجیتال آگاهی داشته باشید، حتما استخراج ارز دیجیتال به گوشتان خورده است؛ حتی اگر هیچ ایده و یا درکی نسبت به آن نداشته باشید. در استخراج، یک سری سرمایه در قالب رمزارز تولید می شوند که از حل معماهای موجود در بلاکچین انجام می پذیرد. استخراج ارز دیجیتال با موبایل یکی از این روش های استخراج می باشد اما آیا واقعا این موضوع عملی می شود؟ حقیقت دارد؟ با ما باشید تا جواب سؤال های خود را پیدا کنید.

استخراج ارز دیجیتال یکی از پر هزینه ترین راه های کسب درامد در بازار دیجیتال می باشد که با حل مسائل ریاضی فرایند آن انجام می شود. طرز فکر خیلی از افراد این است که استخراج ارز دیجیتال نیازمند کامپیوتر ها و سیستم های گران قیمت و قوی می باشد در صورتی که برخلاف این است. تنها با داشتن یک تلفن همراه می توان ارزهای دیجیتال را استخراج کرد.

 

ماینینگ ارز دیجیتال با موبایل (mobile mining)

 

نرم افزار های بخصوصی برای ماینینگ ارز دیجیتال تعبیه و ساخته شده است. ماینرها این روزها سرمایه ی خود را در دستگاه های استخراج ذخیره می کنند تا سود و منفعت خود را گسترش دهند. همین مسائل باعث به وجود آمدن استخرهای استخراج شده که عرصه را برای ماینر ها بزرگ تر می کند تا بتوانند شانس حل کردن الگوریتم های رمزارز ها را بهتر حل کنند و پاداش خود را دریافت کنند.

استخراج ارز دیجیتال با موبایل دقیقا به همین موضوع مشابه است و طبیعتا در مقایسه با دستگاه های ماینر می توان گفت در ابعاد کوچکتر و شاید سود کمتر می باشد. باید این نکته را در نظر گرفت که در مقایسه با سایر ماینینگ ها که از قدرت برق و توان مصرفی برق بیشتری استفاده می کنند، سودی که از این استخراج بدست می آید خیلی کمتر از آنچیزی خواهد بود که در دستگاه های ماینر تجربه خواهید کرد و این بدیهی می باشد. ولی خوب شما برای استخراج با موبایل خود نیازی به صرف هزینه های کلان برای خرید تجهیزات ندارید.

 

معایب و مزایای استفاده از دستگاه های ماینر و گوشی موبایل

استخراج ارز با دستگاه های ماینر

 • درآمد بالا از استخراج با حجم بالا
 • سود دهی بالا
 • ارزهای بیشتر برای استخراج اما
 • هزینه های بالای برق
 • گران بودن دستگاه های ماینر
 • آسیب زدن به محیط زیست
 • نیاز به محیط و فضای بزرگ

استخراج ارز دیجیتال با موبایل

 • راحت بودن فرایند
 • قابل حمل بودن و استخراج در همه جا
 • کم هزینه بودن اما
 • درآمد و سود پایین
 • هزینه ی اینترنت بالا
 • اصطحلاک گوشی و صدمه به باطری گوشی بالا

 

گوشی اندروید برای استخراج ارز دیجیتال مناسب است یا iOS ؟

برای هر دو گوشی های هوشمند برنامه وجود دارد اما گوشی های اندروید شاید گزینه های بهتری باشند. با بالاتر رفتن شهرت بیت کوین در بازار ارز دیجیتال، افراد زیادی به سمت ماینینگ ارز دیجیتال با موبایل کشیده شده اند. استخراج ها با دانلود کردن نرم افزارهای مورد نیاز بر روی گوشی خود آن هم بصورت مستقیم انجام می پذیرد.

 

گوشی اندروید برای استخراج ارز دیجیتال مناسب است یا iOS ؟

 

یک سری از برنامه ها وجود دارند که توسط گوگل پلی و یا آیفون منع شده اند که دلیل آن هم ضرری بود که به باتری گوشی و یا سیستم عامل گوشی ها وارد می کردند. ولی در هر صورت اگر تمایل زیادی به استخراج ارز دیجیتال با موبایل دارید پیشنهاد می کنیم تا از بهترین نرم افزار ها استفاده کنید و منبع برق و اینترنتی که قصد استفاده از آن را دارید بدون قطعی باشد. همنیطور گوشی همراه شما باید از اخرین تکنولوژی ها برخوردار باشد.

 

روش های استخراج ارز دیجیتال با موبایل

ماینینگ به صورت انفرادی

ماینینگ ارز دیجیتال با موبایل به دو روش انجام می پذیرد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. کاربران می توانند به صورت انفرادی و بدون نیاز به استخر های استخراج به کار خود ادامه دهند. بدیهی است برای انجام این کار نیازمند نرم افزار های موجود در بازار هستند. ویژگی های این نوع استخراج را باهم بخوانیم:

 •  برای این کار دیگر نیازی به پرداخت هزینه های استخر نیست.
 • مدیریت و برنامه ریزی برای درآمد و سرمایه بالاتر است.
 • اما در مقایسه با دستگاه های ماینر قدرت استخراج پاییین تر است.
 • درآمد پایین تر می باشد.
 • فرایند ماینینگ ممکن است سخت تر باشد.

ماینینگ با استخر های استخراج

با متصل شدن به استخر های استخراج به مراتب راحت تر خواهد بود و می توانید همزمان با سایر ماینر ها به استخراج ارز دیجیتال با موبایل خود بپردازید. در این روش شما ملزم به پرداخت هزینه های بی کلان هم خواهید بود ولی خوب قدرت کار بیشتر و در نتیجه درامد هم بالاتر خواهد رفت. ویژگی های این نوع ماینینگ را باهم مرور کنیم:

 • قدرت استخراج بیشتر می باشد.
 • درآمد ها و سود دهی بالاتر می رود.
 • اما متعاقبا هزینه ها هم بالاتر می باشد.

 

نرم افزار های مناسب برای استخراج ارز دیجیتال با موبایل

۱. نرم افزار NiceHash

این نرم افزار با هر دو گوشی های هوشمند سازگار می باشد. این نرم افزار استخراج ابری دیجیتال در سیستم های ویندوز و مک هم قابل استفاده می باشد. با اتصال NiceHash به سی پی یو (CPU) و یا جی پی یو ها (GPU) می توانید به صورت رایگان به ماینینگ ارز دیجیتال با موبایل خود بپردازید. این نرم افزار سال ۲۰۱۴ وارد این عرصه شد و امکان تبدیل رمزارز ها به یکدیگر را نیز ایجاد می کند.

 

نرم افزار های استخراج ارز دیجیتال با موبایل mining with mobile

 

۲. نرم افزار BeMine

برای گوشی های اندروید این نرم افزار سازگار می باشد و با هزینه ی ۶۱ دلار می توانید کار را با آن شروع نمایید. این نرم افزار استخراج ابری دیجیتال امکان مدیریت حساب و درامد های شما را می دهد. همچنین می توانید به برخی از استیک ها هم متصل شوید. BeMine در سال ۲۰۱۹ توسط کشور روسیه با بازار ارز دیجیتال امده است.

 

۳. نرم افزار Bitcoin Miner

بیت کوین ماینر یکی از معروف ترین نرم افزار ها در زمینه ی استخراج ارز دیجیتال با موبایل می باشد که با اکثر تلفن های هوشمند اندروید سازگار می باشد. خوبی این نرم افزار این است که فرقی نمی کند مبتدی و یا حرفه ای باشید. هر دو گروه به راحتی می توانند کار خود را پیش ببرند. اصطلاحا این نرم افزار یوزر فرندلی (user friendly) می باشد و کاربران می توانند هدفی را که دارند پیش ببرند.

 

۴. نرم افزار MinerGate Mobile Miner

در این نرم افزار شما می توانید علاوه بر ماینینگ ارز دیجیتال با موبایل، ارز های بدست آمده را در کیف پول خود ذخیره کنید. این نرم افزار برای هر دو گوشی های آیفون و اندروید قابل استفاده می باشد. به یاد داشته باشید که هر نوع گوشی را نمی توانید برای استخراج استفاده کنید؛ حتما گوشی های پیشرفته را در نظر داشته باشید. یکی از محبوب ترین نرم افزار های موجود در بازار همین miner gate می باشد که علاوه بر بیت کوین ارز های معروف دیگر را نیز ماین می کند.

 

۵. نرم افزار QuickMiner

یکی دیگر از نرم افزار های موجود در این عرصه را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت که برای هر دو تلفن همراه با هر دو سیستم عامل اجرایی می شود. همچنین می توانید برای سیستک عامل وین هم از آن استفاده نمایید. این نرم افزار سال ۲۰۱۴ منتشر شده و محیط کاربری آن بسیار ساده و ملموس می باشد.

در آخر باید گفت که همه و همه ی این مسائل از انتخاب رمز ارز تا استخراج آنها و دستگاه مورد نظر به خود شما بستگی دارد. تنها با داشتن یک گوشی همراه هوشمند و برنامه های استخراج می توانید ماینینگ ارز دیجیتال با موبایل خود را انجام دهید. همزمان با استخراج می توانید با گوشی خود نیز کار کنید و لذت ببرید. اما بدی این نوع استخراج ضضرر ها و اسیب هایی است که به عملکرد گوشی شما وارد می کند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا