اخبار NFTاخبار اتریوماخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچین

مینت اولین NFT پس از ادغام اتریوم

شبکه اتریوم با انتقال به الگوریتم اجماع اثبات سهام، بزرگترین ارتقای تاریخ خود را پشت سر گذاشت. بلافاصله پس از آن، کاربران راه‌های هوشمندانه‌ای برای بزرگداشت این رویداد و تبدیل شدن به بخشی از تاریخ پیدا می‌کنند. شخصی با ساخت اولین NFT در اتریوم پس از انتقال به اثبات سهام، مبلغ هنگفت ۳۶ اتریوم پرداخت کرد تا تاریخ ساز شود.

 

شخصی ۶۰ هزار دلار هزینه پرداخت کرد تا اولین NFT را در اتریوم پس از ادغام مینت کند

در این مورد خاص، یک کاربر ۳۶ ETH به ارزش ۶۰ هزار دلار را با نرخ‌های فعلی هزینه کرد تا اولین توکن غیرمثلی را در شبکه اتریوم مبتنی بر PoS مینت کند.

 

این تصویر که در بلاک ۱۵۵۳۷۳۹۴ ضرب شده است، چهره یک پاندا را نشان می‌دهد و The Transition نامیده می‌شود. دراینجا موضوع طعنه‌آمیزی وجود دارد که شخصی هزینه زیادی برای مینت یک NFT پرداخت کرده است، اما توجه به این نکته نیز مهم است که خود Merge برای کاهش هزینه‌های گس در شبکه اتریوم کار زیادی انجام نمی‌دهد! این یکی از رایج‌ترین تصورات غلط در مورد این رویداد است.

 

ادغام الگوریتم اجماع کلی را تغییر داده است و ظرفیت شبکه را افزایش نمی‌دهد، به همین دلیل است که هزینه گس را به میزان قابل توجهی کاهش نمی‌دهد. با این حال، راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری متعددی وجود دارد که قرار است در مراحل بعدی برای مقابله با این چالش خاص به کار گرفته شوند.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا