دشواری ماینینگ به دلیل خاموشی‌های مداوم در کوبا

چندین سرمایه‌گذار کوچک نشان داده اند که خاموشی‌های مداوم در چندین بخش از کوبا استخراج ارزهای دیجیتال را ناپایدار کرده است و آنها را قادر به کار با ماینر‌های خود نمی‌کند. خاموشی‌ها همچنین بر ارتباطات تأثیر می‌گذارد و برخی از این عملیات را که به نیروگاه‌های خارج از شبکه متکی هستند، بدون اینترنت برای تکمیل وظایف استخراج باقی می‌گذارد.

 

استخراج ارزهای دیجیتال در کوبا در شرایط فعلی امکان‌پذیر نیست

ارز دیجیتال در کوبا به سطح قابل توجهی از عملکرد رسیده است، زیرا شهروندان از آن به عنوان جایگزینی برای دریافت خدماتی استفاده می‌کنند که در غیر این صورت قادر به دریافت آن نیستند، از جمله خرید بین المللی، خدمات شارژ تلفن همراه و اینترنت و حتی ارسال و دریافت حواله. با این حال، استخراج ارزهای دیجیتال برای رسیدن به همان سطح محبوبیت با مشکلاتی مواجه است.

 

در حالی که زمانی استخراج کریپتو توسط کوبایی‌ها به عنوان یک سرمایه‌گذاری هوشمند تلقی می‌شد، این ایده توسط وضعیت فعلی شبکه برق کوبا از بین رفته است که عملیات استخراج را به دلیل خاموشی‌های دائمی که کشور با آن مواجه است، به خطر می‌اندازد. Raydel González، یک ماین کننده کوچک ارز دیجیتال، برای سایت خبری محلی Cubanet مشکلاتی را که امروز یک ماینر در کشور با آن مواجه است توضیح داد.

 

او بیان کرد:

من، مانند بسیاری دیگر، پول زیادی را در تجهیزات استخراج ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده بودم که ارزان نیستند. با ظهور خاموشی، استخراج ارزهای دیجیتال در کوبا ناپایدار شده است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، با بیت کوین در سال 2011 آشنا شد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر کریپتو بوده است و هم یک تریدر بازار ارزهای دیجیتال و بیش از 5000 مقاله در زمینه بلاکچین و ارزهای دیجیتال نوشته است. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم‌های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و کریپتو نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا