اخبار بیت‌ کویناخبار ارز دیجیتالاخبار بلاکچیناخبار جهان

MicroStrategy ممکن است ۵۰۰ میلیون دلار BTC بخرد

حتی بدون مایکل سیلور به عنوان مدیرعامل، به نظر می رسد MicroStrategy مصمم به خرید BTC است. بزرگترین دارنده بیت کوین شرکتی پرونده جدیدی را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ثبت کرده است که اساساً به آن اجازه می‌دهد تا BTC بیشتری را تا سقف ۵۰۰ میلیون دلار خریداری کند. این خبر در حالی منتشر می‌شود که ارز دیجیتال از سطح ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کرده و به بالاترین سطح دو هفته اخیر رسیده است.

 

بیت کوین در آخر هفته افزایش می‌یابد زیرا MicroStrategy ممکن است ۵۰۰ میلیون دلار برای خرید BTC جمع‌آوری کند

بایگانی رگولاتور اوراق بهادار نشان می‌دهد که MicroStrategy قصد دارد تا ۵۰۰ میلیون دلار از سهام خود را برای اهداف عمومی شرکت، از جمله خرید بیت کوین بفروشد. جالب توجه است که بازار واکنش کاملا مثبتی به این خبر نشان داد، به طوری که قیمت MSTR در روز جمعه بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت و به بیش از ۲۶۰ دلار در هر واحد رسید.

 

قیمت بیت کوین نیز در چند روز گذشته افزایش یافته است. این دارایی در طول هفته به ۱۸,۵۰۰ دلار، پایین‌ترین سطح ۶ هفته اخیر رسیده بود اما اوایل روز جمعه ۲۰,۰۰۰ دلار را پس گرفت. شروع آخر هفته مثبت‌تر را برای گاوها به ارمغان آورد زیرا بیت کوین به بالاترین سطح دو هفته‌ای و به بالای ۲۱,۵۰۰ دلار جهش کرد، که احتمالاً با برنامه‌های MicroStrategy تقویت شده است.

 

با نگاهی به دیدگاه شرکت، این پرونده در این زمان قانع کننده است. طبق معمول، شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه این شرکت پس از کناره‌گیری مایکل سیلور از سمت مدیرعاملی، شروع به فروش بیت کوین های خود کرده است. هنگامی که این اتفاق افتاد، MicroStrategy اطمینان داد که به انباشت بیت کوین ادامه خواهد داد، اما هنوز به طور رسمی این کار را انجام نداده است.

 

آخرین خرید شرکت در پایان ماه ژوئن به ارزش ۱۰ میلیون دلار انجام شد. همچنین شایان ذکر است که غول نرم‌افزاری هوش تجاری در ذخایر بیت کوین خود متحمل ضرر زیادی است.

امیر مشایی

امیر که دانشجوی فناوری اطلاعات بود، بیت کوین را در سال 2011 پیدا کرد و از آن زمان تا کنون هم یک مبشر بوده است و هم یک تریدر. علایق او در امنیت بیت کوین، سیستم های منبع باز، اثرات شبکه و تقاطع بین اقتصاد و رمزنگاری نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا