معرفی Microsoft Azure، سرویس ابری بلاکچین

سرویس بلاکچین، مایکروسافت آژور

سرویس ابری بلاکچین Microsoft Azure، که پیش‌تر با نام ویندوز آژور به بازار آمده بود، بهترین سرویس بلاکچین ابری می باشد؛ به این معناست که نیازی به سرور ندارد. آژور با ارائه ی راه حل های پیشرفته ی مایکروسافت، اعتماد مورد نیاز کاربران دیجیتالی را ایجاد می کند. این سرویس ابری، بیش از ۲۰۰ محصول و سرویس ابری را در خود جای داده است که راه حل های جدیدی را برای چالش های زندگی بیاورد. با ابزارها و چهارچوب های انتخابی خود افراد، اپلیکیشن ها در چندین سرویس ابری قایل اجرا و مدیریت خواهند بود.

بیش از ۹۵ درصد شرکت ها (کوچک و بزرگ، قدیمی و جدید) از سرویس ابری بلاکچین Microsoft Azure استفاده می کنند تا از خدمات ابری و ایمن آن بهره ببرند. این بلاکچین بیش از سه دهه است که در این حوزه فعالیت می کند و بیش از ۶۸,۰۰۰ شریک دارد تا نیازهای افراد را ساپورت کند. سرویس ابری بلاکچین آژور عنوان جامع ترین سرویس بلاکچینی را به خود اختصاص داده است.

 

مزایای Microsoft Azure

 • از سری مزایای این بلاکچین می توان به قیمت آن اشاره کرد. این بلاکچین در مقایسه با آمازون که بسیار معروف می باشد، از هزینه های کمتری برخوردار است. به علاوه، چنانچه کاربران برای پرداخت، از سرور های ویندوز و یا SQL در نرم‌افزار ها استفاده کنند، نرخ پایین تری برای انتقال به آژور پرداخت خواهند کرد. همچنین، اشخاصی که به این سرور ها در بلاکچین Microsoft Azure منتقل می شوند، آپدیت امنیتی آنها به مدت سال رایگان خواهد بود.
 • از سری مزیت های دیگر می توان به گسترده بودن منطقه های قابل پوشش سرویس ابری بلاکچین Microsoft Azure اشاره کرد؛ آژور این موقعیت را ایجاد می کند تا کاربران امکانِ آوردن اپلیکیشن های خود به نزدیک ترین منطقه به مشتریان خود را داشته باشند. در حال حاضر بیش از ۶۰ منطقه و ۱۴۰ کشور تحت پوشش این سرویس هستند.
 • نکته ای که ارزش بررسی دارد، قدرتی می باشد که سرویس ابری بلاکچین آژور به سازمان ها ارائه می دهد تا به اهداف خود در راستای اطمینان سازی برای مخاطب ها برسند. ویژگی هایی را به آنها می دهد تا سیستم های حیاتی را با اطمینان خاطر طراحی کنند، این اطمینان هم به دلیل دسترسی زیاد، امکان بازیابی فاجعه ها و پشتیبانی و بک‌آپ می باشد.
 • به منظور کمک به همه افراد برای استفاده از نوآوری ها و خدمات، آژور، طراحی های زیرساخت سرور و مرکز داده را با تأکید بر امنیت به اشتراک می گذارد؛ به علاوه، این حرکت کمکی به استقرار فضای ابری به صورت جهانی می کند.
 • از طرفی، سرویس ابری Azure قابلیت استفاده از تمام سیستم عامل ها اعم از ویندوز، زبان های برنامه نویسی و پلتفرم ها را دارد.

 

هزینه ها در سرویس ابری بلاکچین، Microsoft Azure

ضمانت هایی در قیمت ها وجود دارد و در این بخش قصد داریم مقایسه ای نیز انجام دهیم و انتخاب را به عهده ی خود شما بگذاریم:

 

هزینه ها در سرویس ابری بلاکچین Microsoft Azure

 

سرویس آژور مطابقت قیمت شروع قیمت
Linux virtual machines AWS EC2  از ۰.۰۰۴ دلار در عرض یک ساعت
Functions AWS Lambda از ۰.۲۰ دلار
Block Blob storage (ZRS HOT) Amazon S3 Standard از ۰.۰۲۳ دلار برای گیگابایت به صورت ماهانه
Block Blob storage (ZRS COOL) Amazon S3 Standard-Infrequent Access از ۰.۰۱۳ دلار برای گیگابایت به صورت ماهانه

 

هرگز بیشتر از چیزی که باید، پرداخت نکنید

در کار با منابع بلاکچین ها باید اطمینان حاصل شود که تمام فرایند های آژور با ابزار های مدیریت هزینه، به طور مؤثر در حال انجام کارهای خود هستند. این فرایند به کاربران کمک می کند تا:

 • روند مصرف و هزینه ی سرویس ابری را نظارت کنید
 • هزینه های ابری را به پروژه های تجاری تخصیص و پاسخگویی سازمانی را بهبود ببخشید
 • با حذف منابع غیر فعال، بهینه‌سازی و ذخیره را انجام دهید
 • با ارائه ی اطلاعات بر اساس داده ها، مدیریت ابریِ Azure و AWS را داشته باشید

 

خدمات رایگان سرویس بلاکچین، Azure

دو نوع خدمات رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد:

 1. سرویس های مشهوری که تنها ۱۲ ماه اولِ استفاده، به صورت رایگان ارائه می شوند. این در صورتی می باشد که قصد استفاده از آژور را با اعتبار ۲۰۰ دلاری داشته باشید و سپس به پرداخت برسید. از جمله خدمات مشهور و معروف می توان به Azure Virtual Machines-Linux، Azure Managed Disks، Azure File Storage و غیره اشاره کرد که می توانید در سایت azure.microsoft.com لیست کامل را ببینید.
 2. بیش از ۴۰ خدمات دیگر که همیشه رایگان می باشد. در خدمات رایگان فرقی نمی کند که افراد به صورت اعتباری وارد بلاکچین شده باشند و یا اینکه خریداری کرده باشند.از جمله خدمات همیشگی رایگان می توان به چند مورد اشاره کرد: Azure Bot Service، Azure Advisor و Azure Data Factory.

 

خدمات رایگان سرویس بلاکچین Azure

 

نحوه خرید سرویس ابری بلاکچین، آژور

خرید می تواند به دو صورت انجام شود. اولین مورد، خرید مستقیم از خود مایکروسافت می باشد. از بخش خرید پولی داخل سایت آژور امکان خرید وجود دارد. خرید مستقیم به این معناست که خود فرد، مدیریت محیط آژور را بر عهده دارد و ماهانه مجبور به پرداخت فیش ها می باشد. به علاوه افراد می توانند تا یک برنامه ی پشتیبانی نیز انتخاب کنند. برای خرید مستقیم، به بخش pay as to go مراجعه نمایید. به عنوان دومین مورد هم می توان از یک شریک کمک گرفت تا فرایند سرویس را بررسی کند و همچنین پشتیبانیِ مورد نیاز شما را تهیه کند که برای آن به بخش partners مراجعه کنید تا شریک خود را بیابید.

 

امنیت آژور

به دلیل استفاده از هوش مصنوعی، سرویس ابری بلاکچین Microsoft Azure بسیار امن بوده و از کلیه مسائل مربوط به حملات سایبری نیز پیش‌گیری می کند. در نتیجه بستری امن و ایمن را برای کاربران ایجاد می کند.

 

امنیت بلاکچین آژور blockchain

 

سؤالات متداول در سرویس بلاکچین، آژور

آیا از سرویس ابری بلاکچین Microsoft Azure می توان استفاده کرد؟

بله. به کاربران این بلاکچین پیشنهاد شده است تا در صورت مشکلی، از بلاکچین Quorum به عنوان جایگزین استفاده کنند که ویژگی ها و آپشن های منعطفی را ارائه می دهد.

چه زمانی از بلاکچین ConsenSys Quorum استفاده کنیم؟

 هنگامی که قصد جابجایی از بلاکچین مایکروسافت آژور را داشتید و یا به دنبال بلاکچینی با ویژگی های کامل بودید، می توانید از Quorum استفاده نمایید.

چرا آژور را به جای AWS (وبسایت آمازون) انتخاب کنیم؟

 به این دلیل که برای سرور های ویندوز، AWS به مراتب ۵ برابر گران‌تر از Azure می باشد.

مرکز داده سرویس ابری آژور جیست؟

 پایگاه های فیزیکیِ منحصر به فردی می باشند که در سراسر جهان مستقر بوده و شامل سرورهای کامپیوتریِ شبکه شده می باشند.

منظور از مناطق قابل دسترسی بلاکچین Microsoft Azure چیست؟

لوکیشن های فیزیکی در مناطق آژور را می گویند که دسترسی بالایی را ارائه می دهد تا اپلیکیشن های کاربران خود را از مرکز داده ی خود پشتیبانی کند و از هر گونه شکست احتمالی پیشگیری می کند.

شبکه جهانی آژور چیست؟

به تمام اجزای شبکه اشاره دارد و از شبکه ی جهانی مایکروسافت (WAN)، نقاط حضور آنها (PoPs) و فایبر (fiber) تشکیل شده است.
امتیاز دهید

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا