قوانین ارز دیجیتال آمریکاقوانین کشورها

قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک

قوانین کلی کشور مکزیک

مقامات مالی کشور و بخش فناوری هر دو قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک را برای شفافیت بیشتر مردم مشخص نموده اند. این کشور، از ارزهای دیجیتال با نام دارایی های مجازی یاد کرده است. منظور از دارایی های مجازی یعنی بتوان با آنها سرمایه گذاری کرد و یا اینکه روشی برای پرداخت ملزمات فردی باشد.

دولت مکزیک با در نظر داشتن یک سری دلایل، علاقه ای به رسمیت و قانونی شناختن ارزهای دیجیتال ندارد که با هم نگاهی به آنها خواهیم انداخت:

  • غیر قابل بازگشت بودن تراکنش ها پس از انجام
  • نوسانات شدید قیمتی
  • خطرات و مشکلات امنیتی

قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک به ایجاد و گردش حساب های ارزهای رمزنگاری شده نمی پردازد. بلکه کشور مکزیک بر روی روند و عملکرد واسطه ها کار می کند و تمرکز دارد. بنابراین قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک در رابطه با استفاده های افراد از این ارزها نمی باشد.

 

مالیات

تا به اینجای کار که در حال نوشتن این مقاله هستیم، دولت در قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک، قانونی برای مالیات این دارایی های مجازی در نظر نگرفته است. از آنجایی که این ارزهای رمزنگاری شده در این کشور با نام دارایی های مجازی یاد می شوند، بعید به نظر نمی رسد که در آینده ای نه چندان دور قوانین مالیاتی این کشور نیز مشخص شود.

اما باید به این نکته توجه داشت که صرافی های کشور مکزیک که در حوزه ی ارزهای دیجیتال مشغول هستند می بایست همانند سایر صرافی های کشور مشمول مالیات شوند. مصوبه ی مالیات این نوع صرافی ها نیز درست همانند صرافیهای معمولی داخل مکزیک می باشد.

 

خرید و فروش در قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک

طبق قوانین منتشر شده در کشور، قوانین اوراق بهادار و عرضه اولیه کوین مورد بازبینی قرار گرفت. بر اساس این قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک و اوراق بهادار، فروش ارزهای دیجیتال که به عنوان دارایی های مجازی یاد می شوند قانونی نیستند. اخطاریه ای از سوی دولت در رابطه با دارایی های مجازی منتشر شد که خطرات ارزهای رمزنگاری شده و عرضه ی اولیه کوین (ICO) را پر خطر اعلام کرد.

در صورتی هم که افراد قصد مبادلات عرضه اولیه داشته باشند می بایست در اوراق بهادار ملی ثبت شوند تا در صورت داشتن ملزمات خواسته شده از سوی دولت قبول شود؛ در غیر این صورت تخلف محسوب می شود. در رابطه با مالکیت ارزهای رمزنگاری شده نیز باید گفت که قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک محدودیتی برای مالکیت دارایی های مجازی ایجاد نمی کند و افراد می توانند در این عرصه سرمایه گذاری کنند. قانونی هم به طور مشخص وجود ندارد و شخصی برای سرمایه گذاری منع نمی شود.

 

استخراج ارز رمزنگاری شده

پیش تر اشاره کردیم که سیاست مکزیک در رابطه با روند و فرایند مبادلات ارزهای دیجیتال نیست و قانونی هم وضع نکرده است. تنها موردی که کشور در قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک به آن می پردازد صرافی ها و مؤسساتی می باشد که با استفاده از ارزهای دیجیتال فعالیت دارند. بنابراین در رابطه با استخراج و یا همان ماینینگ رمزارز ها نکته و یا قانونی وضع نشده است.

 

صرافی ها در مکزیک

همانطور که پیش تر گفته شد، دولت در قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک بر روی ماهیت ارزهای رمزنگاری شده تمرکز نمی کند و بیشترِ توجه آن به واسطه هایی (بانک ها و صرافی‌ هایی) می باشد که با ارز دیجیتال سر و کار دارند. صرافی های کشور مکزیک موظف اند تا از قوانین ضد پولشویی و فین تک کشور مکزیک پیروی کنند و مجوزهای لازم را بگیرند. از جمله موارد مورد نیاز در قوانین ازهای دیجیتال در مکزیک و صرافی ها اینکه:

  • اطلاعات مشتریان می بایست در سیستم مالی ثبت شوند
  • شرایط کلیه مشتریان احراز شود
  • اطلاعات مربوط به مشتریان نگهداری شود
  • از سیستم های خودکار برای خرید و فروش استفاده کنند
  • اجازه ی نظارت سالانه ی وکلای حقوقی کشور را نیز بدهند تا قانونی محسوب شوند

به علاوه صرافی هاو یا هر مجموعه ای که خدمات رمزارزی ارائه می دهند موظف اند تا در صورت مشاهده ی تراکنش و یا معامله ی مشکوک فورا به مراجع قضایی و مالی گزارش دهند. نکته ی قابل توجه مالیات این صرافی ها می باشد که از قوانین مالیاتی حاکم در کشور پیروی می کنند و مانند سایر ارگان های مالی ملزم پرداخت مالیات می باشند. دولت با توجه به زیاد تر شدن این نوع معاملات از طریق ارزهای دیجیتال می بایست هر چه سریع تر قوانین استفاده و مالیات این نوع مبادلات و معاملات را وضع کند.

 

ارز دیجیتال ملی

به طور مشخص در رابطه با ارزهای دیجیتال در  کشور صحبت نشده است. ارز دیجیتال ملی در کنار تمام مزیت های خود که می تواند کشور را در عرصه تکنولوژی قوی تر و محکم تر کند، بُعدهای منفی خود را نیز دارد. یکی از این موارد، ضعیف کردن اوضاع پول رسمی کشور می باشد. هر روز بیشتر و بیشتر افراد به سمت پرداخت مجازی می روند و نمی توان از این موضوع غافل ماند.

با این حال در قوانین ارزهای دیجیتال در مکزیک خبری منتشر شد مبنی بر اینکه دولت قصد دارد تا ارز دیجیتال ملی را منتشر کند و تاریخ ۲۰۲۴ را به عنوان هدف قرار داده اند. از این رو بانک های خصوصی سعی دارند تا به بانک مرکزی و دولتی کشور مکزیک نزدیک شوند تا بتوانند در ایجاد ارز دیجیتال ملی نظر دهند و خود را در این فرایند و اهدافش شریک کنند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

مریم افشار

کارشناس ارشد زبان انگلیسی، مترجم، محقق و مقاله نویس حرفه‌ایِ دنیای ارزهای دیجیتال، یک روزنامه نگار فناوری مالی که از سال 2015 عضو فعال جامعه ارزهای دیجیتال بوده است. او علاقه زیادی به بیت کوین و برنامه های غیرمتمرکز دارد. از سپتامبر 2016، بیش از 500 مقاله در مورد پروتکل های مخربی که امروزه در حال ظهور است، نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

استفاده از هرگونه کلمات غیراخلاقی و توهین به اشخاص ممنوع است. انتشار دیدگاه غیر مرتبط به مطلب، تبلیغاتی، قراردادن اطلاعات شخصی و لینک‌های نامرتبط غیر مجاز است. انتشار تمامی دیدگاه‌ها نیاز به تایید مسئولین سایت دارد. دیدگاهی که از قوانین تخطی کرده باشد تایید نشده وممکن است حساب کاربر نیز مسدود شود. در صورت بروز هرگونه سو استفاده از حقوق مادی و معنوی سایت ارزیدو حق پیگیری قانونی آن را دارد.

12 + 9 =

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا